4 דברים שלא ידעתם על לוחות סולאריים

הם הופכים את קרני השמש לחשמל, תורמים לאיכות הסביבה ואפילו מייצרים לכם רווחים. בעידן הנוכחי של משבר האקלים החמור, ללוחות הסולאריים יש חשיבות מכרעת בכל הקשור לשמירה על איכות הסביבה. קבלו 4 עובדות שלא ידעתם על לוחות סולאריים.

הם הופכים את קרני השמש לחשמל

לפני שנציג בפניכם עוד עובדות מעניינות על לוחות סולאריים, קבלו הסבר על איך עובד לוח סולארי. תפקידו של הלוח הסולארי הוא לקלוט את אנרגיית השמש ולהמיר אותה לחשמל. לדוגמא, קולט השמש שנמצא על הגג שלנו הוא למעשה לוח סולארי בודד שקולט את קרני השמש וממיר אותה לאנרגיה חשמלית שמחממת לנו את המים. את הלוחות הסולאריים הללו מציבים האחד בצמוד לשני ובזווית כזו שהחשיפה לקרני השמש תהיה מקסימלית.

הם תורמים לאיכות הסביבה

הפקת חשמל בטכנולוגיה המסורתית שחברת החשמל משתמשת בה נחשבת למזהמת ולא ירוקה. דווקא בעידן הנוכחי, שבו העולם עושה את כל המאמצים על מנת לפתור את משבר האקלים, יש חשיבות מכרעת לכל הקשור בשימוש באנרגיה ירוקה. לכן, כשאתם משתמשים בלוחות סולאריים אתם עוברים לייצור חשמל באמצעות טכנולוגיה ירוקה ותורמים לאיכות הסביבה. בתוך כך, אתם גם חוסכים כסף וגם שומרים על הסביבה, שילוב מושלם.

הם מייצרים לכם רווחים

מדובר אולי באחד מהיתרונות הכי משמעותיים בשימוש בלוח הסולארי. במידה והלוח הסולארי שלכם יפיק יותר חשמל מהכמות שאתם צורכים, החשמל העודף שאתם מייצרים יועבר לחברת החשמל. חברת החשמל מצידה תצטרך לשלם לכם על החשמל שהיא קונה מכם וכך אתם למעשה מייצרים אפיק רווח נוסף ומשמעותי.

4 דברים שלא ידעתם על לוחות סולאריים

הרבה חשמל, ובחינם.

באמצעות הלוחות הסולאריים ניתן להפיק כמות גדולה מאד של אנרגיה חשמלית, עד לכדי כך שמרבית הצריכה שלנו לא תעלה כסף כלל. אם תחשבו על זה, אם יש לכם דוד שמש, ברוב ימות השמה אתם מקבלים מים חמים ללא עלות בכלל. אם נשכיל להשתמש בטכנולוגיה הזו לכלל השימושים בבית, כמו חימום הבית ובישול, נוכל לחסוך לא מעט כסף ולייתר את התלות בחברת החשמל.

אילו סוגי לוחות קיימים בשוק?

יש שלושה סוגים של לוחות סולאריים, לוח תא סיליקון רב גבישי, לוח סיליקון חד גבישי ולוח תאים דקים. הסוג השני, לוח חד גבישי, נחשב ללוח בעל התפוקה הגבוהה ביותר מבין השלושה. עם זאת, לוח תאים דקים הוא בעל תפוקה נמוכה יחסית אמנם, אך מבין כל השלושה הוא נחשב לעמיד ביותר וכזה שיחזיק מעמד לאורך שנים.

מה הדרישות להתקנת מערכת סולארית ביתית?

הדרישה הראשונה שאתם צריכים לעמוד בה היא שתהיה בידכם מדידה עדכנית של הגג מהחצי שנה האחרונה. על מנת לבצע זאת אתם צריכים להזמין מודד מוסמך, אסור לכם למדוד את הגג בעצמכם. בנוסף, אתם צריכים להזמין מהנדסי חשמל וקונסטרוקציה על מנת שאלה יאשרו שהבית שלכם יכול לשאת את המערכת ושלא תהיה סכנת קריסה. כמו כן, עליכם להתייעץ עם וועדת הבנייה ולברר האם אתם צריכים להפיק אישורים משלימים, כמו דוח קרינה למשל.

לפני שאתם מתקינים את הלוחות הסולאריים אתם צריכים לוודא שהגג שלכם הוא גדול יותר מ- 60 מ"ר, שהוא נקי מכל מפגע או אלמנט שעשוי להפריע לקרני השמש לפגוע ישירות בלוח. כמו כן, את הלוח הסולארי יש להתקין בזווית של בין 15-25 מעלות ולכיוון דרום, על מנת למקסם את החשיפה לקרני השמש.

לסיכום, אין ספק שללוחות הסולאריים יש יתרונות בולטים ביותר, בין אם מדובר בשמירה על איכות הסביבה או חיסכון בכסף.

 

גלילה לראש העמוד