3 דברים שלא ידעתם על גלקסי S20

גלקסי S20 של חברת סמסונג, היא בין סדרות הסמארטפונים הבולטות ביותר. ניתן למצוא אותה בשורה הראשונה, של היצע הטלפונים הסלולאריים בארצות רבות במערב ובכלל. אלה שלושה דברים מעניינים, שלא ידעתם (וכדאי לדעת!) על מכשירים מצוינים אלה:

קצת רקע

Samsung Galaxy S20 הוצגה בשנת 2020, כממשיכת דרכה של Samsung Galaxy S10. שתיהן סדרות סמארטפונים, אשר כל אחת כוללת כמה דגמי משנה. הסלוגן שהחברה בחרה עבור סדרת S20 הוא Changing Photography ועוד מעט נתייחס להיבט זה. אגב, באתר הזה יש המון מידע על גלקסי  S20למי שירצה להרחיב בנידון. בתמצית, נציין שמדובר בסדרה בולטת מאוד, מחברה וותיקה ואיכותית. כך שלא פלא, שגלקסי S20 עדיין בולט בשטח ונחשב לסמארטפון טוב מאוד.

צג גדול בביצועים

למכשיר זה צג של 6.2 אינץ'. הוא מציג איכות גבוהה מאוד, בין השאר תודות לטכנולוגיית Dynamic AMOLED 2X. קצב הרענון הבסיסי הוא 60Hz, אך ניתן לבחור גם בקצב רענון של 120Hz. המכשיר גם מוגן היטב מבחינה זו, כמקובל כיום, עם זכוכית בטכנולוגית Gorilla Glass 6. השיפור המתמיד באיכות הצגים הוא נושא מעניין. זאת, מאחר שיש לכך גבול והשאלה היא האם ומתי הגענו אליו. סמארטפונים חדשים שמוצגים בשוק, מקדמים את הנושא עוד ועוד, אבל העין האנושית מוגבלת ביכולת לקלוט זאת. רזולוציה למשל עשויה להשתפר בהדרגה וזה מצוין. אבל בנקודה מסוימת ואילך, משתמשי המכשירים כבר לא יבחינו בהבדל. כמו כן, ככל שמתקרבים למצב הזה, כך המכשירים השונים הופכים להיות דומים יותר ויותר האחד לשני. הם מתייצבים בהדרגה על רף מיטבי – הביצועים הכי טובים, שמשתמשי המכשיר עדיין קולטים. ומה הלאה? לפתח פתרונות שמשיגים אותם דברים, בעלות נמוכה יותר, אשר תתבטא בהוזלת מחירי מכשירים.

מכשיר קטן בממדים

כאמור, הצג הוא בגודל 6.2 אינץ'. כמו כן, עובי המכשיר 7.9  מ"מ ומשקלו 163 גרם בלבד. אולי לא שמתם לב, אבל כל זה קומפקטי יחסית למתחרים רבים ובהחלט ביחס למקובל כיום. כולנו מכירים את ההתפתחות המהירה של עולם הסמארטפונים בשנים האחרונות. אחד המאפיינים שלו היה השינוי בגודל הצגים. אין ספק, שקל יותר לבצע את רוב הפעולות, על צג שהוא כמה שיותר גדול. ניתן להציג על גביו יותר מידע והפונטים יהיו גדולים וקריאים יותר. מצד שני, יש גם חסרונות לצגים גדולים. הדבר בעיקר מפריע לניידות של המכשיר והופך אותו למסורבל יותר. כך שיש הגיון, בכך שלא עוברים גודל אידיאלי מסוים. הקומפקטיות גם מסייעת להשתמש במכשיר ביד אחת.

3 דברים שלא ידעתם על גלקסי S20

יש גם עוזרת

במכשירים מסדרה זו, כלולה "עוזרת וירטואלית" של סמסונג. תוכנת ה"עוזרת" מכונה Bixby והיא תומכת בשפות רבות, כולל ברירת המחדל של השפה האנגלית. בין יכולותיה נמצא מה שמכונה Bixby Vision, אשר מאפשר זיהוי אוטומטי של חפצים שונים באמצעות מצלמה, זיהוי טקסט ועוד. תוכנת העוזרת הוירטואלית ממשיכה להיות מפותחת על ידי החברה ויש להניח שעוד נראה לגביה חידושים רבים. מה לגבי ביקסבי בעברית? אל תבנו על זה. ישראל לא בולטת מספיק בעולם, בכדי להצדיק השקעה רבה של החברה בכיוון מיוחד שכזה. לא נורא – זו הזדמנות לשפר את האנגלית. ואם אתם כבר מומחים לשפה זו ושותים תה עם מלכת אנגליה בכל יום, תוכלו לנסות את הגרסה הסינית.

לסיכום

יש לא מעט דברים חשובים לספר על סמסונג גלקסי S20 ובוודאי תראו זאת, כאשר תעברו על המפרט. בכל תהליך של בחירת סמארטפון, כדאי לקחת גם אותו בחשבון.

גלילה לראש העמוד