6 עובדות שכל עסק צריך לדעת על שרתים וירטואליים (VPS)!

שרתי VPS (או Virtual Private Servers) הם בין סוגי השרתים החשובים ביותר כיום. מדוע? אלה שש עובדות אשר יסייעו להבהיר זאת ושחשוב לדעת על שרתים אלה:

התאמה למגוון עסקים רחב

לעסקים שונים עשוי להיות אופי פעילות שונה למדי, דרישות שונות, היקף פעילות אחר וכדומה. היבטים עסקיים כאלה, משליכים על ההיבטים הטכניים של תשתיות המחשוב אשר דרושות להם. כמו כן, הדרישות של כל עסק בפני עצמו, עשויות להשתנות למדי עם הזמן. בכל הנוגע לשרתי VPS, השירות יכול להתאים למגוון רחב של עסקים וזה הוא כמובן יתרון חשוב ביותר. למעשה, זה הוא אחד מהסודות לפופולאריות הרבה שלהם.

גמישות במשאבים

עוד עובדה חשובה ביותר, היא שספציפית בנושא דרישות משאבים, שרתי VPS מספקים גמישות אולטימטיבית. הם מסתגלים לדרישות משאבים משתנות בקלות. מאחר שמדובר בשירות ענן, כל שינוי דרישות כזה מקבל מענה מאחורי הקלעים מבחינתכם (ברמה הטכנית). כלומר, אין לכם צורך לעסוק בהתאמות מסורבלות של חומרה פנימית בעסק, בכדי להסתדר עם הדרישות המשתנות. הגמישות חשובה מאוד בעולם העסקים כיום. תכניות משתנות במהירות. יש להגיב לעתים באופן לא מתוכנן מראש, לשינויים בשוק ולפעולות המתחרים. כך שהגמישות במשאבי המחשוב אשר עומדים לרשותכם, תורמת ומסייעת לפעול מהר וחכם.

מחיר משתלם ועוד

ההיבט הכספי משמעותי מאוד בקבלת החלטות על תשתיות מחשוב. החדשות הטובות, הן שמודל שירותי הענן מאפשר לצרוך שרתים אלה באופן משתלם מאוד. מדובר על שירות בתשלום חודשי, במקום רכישה ותחזוקה עצמית של שרתים בתוך העסק. כתוצאה מכך, מתקבל ניהול כספי פשוט יותר של המחשוב וקל יותר לצפות הלאה מבחינת תזרים מזומנים. ההוצאות על השרתים הופכות לקבועות יחסית וצפויות. זאת, בשונה מהעיסוק המתמיד בשרתים פנימיים בעסק, אשר דורשים השקעה בתחזוקה שוטפת, תיקון תקלות, החלפת רכיבים פגומים, בלאי ופחת, החלפת שרתים ישנים ועוד. מודל עבודה מסורבל מאוד, מוחלף בצורה כזו במודל פשוט הרבה יותר. תועלת טכנית חשובה זו, מתבטאת כאמור גם בתועלות כספיות ניכרות.

ניהול פשוט

קל להקים שרת VPS (בתוך שניות), לשנות בו הגדרות שונות, לקבל מידע סטטיסטי על פעילות השרת באמצעות לוח הבקרה ועוד. כל הטיפול בו, הוא הליך גמיש ונוח. כמובן, הדבר מקל על הצוות הטכני שלכם וחוסך עבורכם בשעות עבודה סביב נושאים כאלה. קלות השימוש מסייעת לכם לקדם בזריזות יוזמות עסקיות שונת, אשר דורשות שכירת שרתים כאלה או ביצוע שינויים מהיר לגביהם.

6 עובדות שכל עסק צריך לדעת על שרתים וירטואליים (VPS)!

מנוהל באופן המקצועי ביותר

השרתים הפיזיים עצמם, אשר נמצאים "מאחורי" השרתים הוירטואליים מסוג VPS, מנוהלים על ידי ספק השרות. כאשר בוחרים בספק איכותי כמו GNS, זוכים ב"ראש שקט", לדעת שתשתית זו מנוהלת באופן המקצועי ביותר. במקביל, נחסך מכם הצורך להעסיק צוות מקצועי יקר, בכדי לעשות זאת בתוך העסק.

מסייע לשיפור השרידות

שימוש בשרתי VPS בענן, מקדם שרידות והמשכיות עסקית. כאשר ספק השרות עובד מול מספר רב של חוות שרתים, במיקומים גיאוגרפיים שונים, אם שרת אחד לא זמין משום מה, ישנם אחרים שיתפסו את מקומו. כאשר הכול תקין, השרות מה-VPS מתקבל דרך שרת בחווה שיכולה לספק לכם את מהירות התגובה הטובה ביותר. זאת, בהתאם למרחק הגיאוגרפי שלה מצרכני השרות, המידה שבה היא פנויה כרגע ועוד שיקולים טכניים, אשר נלקחים בחשבון מאחורי הקלעים.

לסיכום

עם עובדות אין מה להתווכח! ברור שזה הוא סוג שרתים מצוין. לכן לא מפתיע ששרתי VPS נמצאים בשימוש נרחב כל כך.

גלילה לראש העמוד