5 דברים שכדאי לדעת על וופורייזרים

אם פעם המונח "וופורייזר" נתפש כמונח רפואי, הרי שכיום הוא כבר הרבה יותר מוכר ופופולארי ובקלות ניתן למצוא אינספור אנשים שעברו מהסיגריה הרגילה (או מהבאנג המוסווה) לוופורייזר, ועל כן עתה כאשר האדים משנים גוונים מאפורים ללבנים, הגיע הזמן להבין על מה כל הרעש וכל המהומה ועל הדרך ללמוד עוד כמה דברים מעניינים אודות אותו מכשיר ששידרג את איכות החיים של חולים רבים ושמציע חלופה לעישון המוכר. קחו שאכטה, מתחילים:

וופורייזרים

מעשנים ומשנים את חוקי המשחק

כל מי שמעשן מבין שאש וחום חייבים להיות כרוכים בתהליך, אך וופורייזר משנה את חוקי המשחק. באמצעות טמפרטורה מאוד נמוכה, מדויקת ומבוקרת מופעלים רק החומרים הפעילים, כך שהצמח עצמו אינו נשרף. בנוסף, יש וופורייזרים שמבעירים את החומרים הפעילים במגוון דרכים, אך באופן כללי הגדולה של המכשיר טמונה ביכולת לאדות רק את הTHC אך לא את שאר מרכיבי הצמח, עובדה שמונעת בעירה ושחרור לא בריא של עשן. אי לכך ברכישת וופורייזרים נהנים מהתמצית ונמנעים מתוצרי לוואי.

מוציאים פחות

ידוע שלעשן אינו זול ובטח כאשר מדובר בחומר ירוק איכותי. אי לכך טוב לדעת שלא זורקים את הכסף לפח, ובמקרה זה טוב לדעת שלא שורפים את הכסף. במה מדובר? ובכן באמצעות וופורייזרים אין צורך לשים במכשיר הרבה חומר, אלא כמות מועטה תעשה נהדר את העבודה. כמו כן, תמיד ניתן לחדול באמצע ולהמשיך לעשן אח"כ, ולו כי איכות החומר הפעיל שנותר אינה נפגעת.

שיטות חימום משוכללות

אין לטעון שכל מכשיר שעונה לשם "וופורייזר" מציע את אותה תמורה ואף לא את אותה שיטת חימום, ועל כן ראוי להכיר את שתי השיטות המובילות ורק לאחר מכן לקבל החלטה. ראשית נסביר שעד לאחרונה היה מקובל שהוופורייזר מחמם את החומר באמצעות סליל מתכת, אך אופציה זו לעיתים הובילה לשריפה מיותרת, ולו בשל מגע בין החומר לסליל. אי לכך השיטות שוכללו וכיום ניתן ליהנות מוופורייזר שמוליך חום באמצעות אדים שעוברים דרך הצמח, וליהנות מוופורייזר שמכיל חלק שמפריד בין גוף החימום לחומר, ולו באמצעות גוף מקרמיקה או ממתכת.

לוקח את הזמן

אחד הדברים שמאפיינים את פעולת העישון הינה תחושת הרוגע, ועל כן חשוב לדעת שכאשר בוחרים לעשן באמצעות וופורייזר, ההשפעה אינה תהיה מידית, אלא ייקח זמן, רק כעבור 5 דקות האפקט יהיה מורגש, ולו בזכות הטמפרטורה הנמוכה שגורמת לחומרים להתפרק רק כשהם מגיעים לריאות. פה נציין שאומנם להשפעה ייקח מעט יותר זמן להגיע, אך מצד שני טווח ההשפעה יהיה יותר ארוך. מכאן שאין להתבלבל שההשפעה יותר חזקה, היא פשוט יותר ארוכה.

אפקט מעורר

מי שרגיל לעשן קנאביס, מכיר את תחושת המעיכות. תחושה זו עשויה להיות נחמדה, אך כאשר לאחר מכן צריך להמשיך לתפקד, האפקט פחות אידאלי. אי לכך טוב לדעת שמי שבוחר לעשן באמצעות וופורייזר זוכה לאפקט שונה, לאפקט מעורר, כך שמעתה ניתן לעשן במהלך היום מבלי לחשוש שלא תתפקדו בעבודה, או שרק תימשכו לספה.

רגע לקראת רכישה

לבסוף נציין שוופורייזרים משנים את החוויה, משדרגים את האפקט ופותחים פתח לקהל יעד הרבה יותר גדול. מכאן שאם גם אתם מבקשים להתנסות, יש להבחין בין ציוד שמיועד למתחילים לבין ציוד שמיועד למנוסים. כמו כן, מראש נציין שהמבחר מאוד גדול ועל כן לפני שמקבלים החלטה, מוטב להבין אלו מאפיינים מייחדים כל סוג. מה נותר? להבין מה מאיידים, כי מלבד קנאביס, מהר מאוד תגלו שניתן לאייד צמחים נוספים. איוד בריא ונעים!

גלילה לראש העמוד