5 דברים שלא ידעתם על דרכון פורטוגזי

אחד המאורעות החקוקים בזיכרון הקולקטיבי של העם היהודי, הוא גירוש ספרד. מה שלא רבים יודעים, זה שלאחר גירוש ספרד, יהודים רבים היגרו לפורטוגל, וגם שם הם חוו גירוש בכפייה. לפני מספר שנים (2015), שתי המדינות הללו אפשרו לצאצאים של המגורשים להגיש בקשה לקבלת דרכון אירופאי. אם אתם זכאים להוצאת דרכון פורטוגזי, וודאי תתעניינו ברשימה הבאה: 5 דברים שלא ידעתם על הדרכון הנ"ל.

דרכון פורטוגזי

  1. דרכון פורטוגזי מקנה אזרחות אירופאית

אם תהיתם מדוע רבים בוחרים להתחיל בתהליך להוצאת דרכון פורטוגזי (פורטוגלי), מוטב שתדעו שמדובר בדרכון שמעניק לבעליו אזרחות אירופאית. בישראל, ניתן להחזיק בשתי אזרחויות, כך שמחזיקי הדרכון לא מאבדים את זכותם לאזרחות ישראלית. כמו כן, האזרחות האירופאית מעניקה מגוון רחב של יתרונות, כמו תנועה חופשית ברחבי האיחוד, השכלה גבוהה במחירים מסובסדים ועוד. למעשה, הדרכון הפורטוגלי מקנה שלל הטבות בכל מדינות האיחוד, ועל כן מדובר בתהליך שעשוי לשפר את איכות החיים של ישראלים רבים.

  1. רשימת שמות המשפחה של הזכאים מונה שמות רבים

ממשלת פורטוגל פרסמה בזמנו רשימת שמות משפחה של יהודים שזכאים להגיש בקשה לדרכון אירופאי. אם חשבתם שמדובר במספר קטן של שמות, מוטב שנחדד כי הרשימה מונה לא מעט שמות משפחה, כך שישראלים רבים יכולים לזהות את שם משפחתם ברשימות הללו.

טיפ: גם אם שם המשפחה שלכם אינו מופיע, זה לא אומר שאתם לא זכאים להוציא דרכון פורטוגלי, זאת בשל העובדה שמאז הגירוש, שמות רבים שונו, עוברתו או קוצרו. מחקר גנאלוגי קצר יוכל להוכיח את הקשר שלכם למגורשי פורטוגל.

  1. הדרכון מקנה כניסה לארה"ב ללא וויזה

אחד היתרונות הבולטים של הדרכון הפורטוגלי, הוא האפשרות להיכנס לארצות הברית ללא צורך להוציא וויזה. מה שכן, יש להצטייד באישור, אך בשונה מהוצאת וויזה, מדובר בתהליך קצר ופשוט.

  1. מאפשר לישראלים רבים להשקיע בנדל"ן בחו"ל

דרכון פורטוגלי מעניק לבעליו את האפשרות לרכוש נכסי נדל"ן באירופה, בין אם מדובר ברכישה לטובת מגורים ובין אם מדובר ברכישת נכס להשקעה (מה שמאפשר הכנסה לא קטנה). בשנים האחרונות רבים מחליטים להשקיע בנדל"ן בחו"ל, והרי הדרכון הפורטוגלי מאפשר לעשות זאת בצורה פשוטה וחוקית.

  1. ניתן לעבוד באירופה במקצועות נחשקים במיוחד

האיחוד האירופי מונה 28 מדינות (נכון לכתיבת שורות אלו), כך שאם אתם מחזיקים בדרכון פורטוגלי, תוכלו לעבוד באירופה בשלל מקומות עבודה ייחודיים, החל מאדריכלות ועד לעיצוב אופנה. כמו כן, עולם האופנה מפותח במיוחד באירופה (לרבות איטליה), ומי שמעוניין ללמוד את התחום על בוריו, בהחלט יוכל לעשות זאת באמצעות הדרכון האירופי. תוכלו לצבור ניסיון תעסוקתי איכותי באירופה, מה שיסייע למנף את הקריירה שלכם באופן ניכר.

 

הדרכון הפורטוגלי טומן בחובו שלל מעלות, ועל כן הוא מהווה אלמנט נחשק בקרב ישראלים רבים. אם אתם זכאים להוציא דרכון אירופאי, מוטב שתתחילו בתהליך כמה שיותר מוקדם, משום שמדובר בהליך שעשוי להימשך מעל שנה – אבל בסופו של דבר, זה משתלם!

גלילה לראש העמוד