חושבים להקים משחק רשת? אלו בעלי המקצוע שכדאי שתכירו

משחקי רשת הם תחביב פופולארי ותעשייה גדולה בפני עצמה, מזה שנים. בארץ, יש בנושא זה לא מעט חובבי משחקים וגם מפתחים שמתמחים בכך. מי שחושב ליזום בעצמו יצירת משחק רשת חדש, נכנס לאתגר לגמרי לא קטן או פשוט. כמובן, הכול בהתאם לרמה אליה הוא שואף. מהיבט בעלי המקצוע, הדבר ידרוש בין השאר:

מפתחי תוכנה

משחקי רשת הם למעשה תת תחום של עולם משחקי המחשב. כמו כל משחקי המחשב, יש להם בגדול שני היבטים: ההיבט העיצובי שרואה השחקן וההיבט הטכני שמאחורי הקלעים. בהתאם לכך מתפלגים גם המקצועות שדרושים לפיתוח המשחקים. אתם תזדקקו כמובן לשירותיו של מפתח תוכנה וייתכן מאוד שיותר מאחד. בהתאם למשחק שאתם מעוניינים לפתח, יידרשו מפתחים עם התמחויות שמנה מיוחדות, כמו תכנות מנועים גראפיים.

חושבים להקים משחק רשת אלו בעלי המקצוע שכדאי שתכירו

עיצוב גרפי

העיצוב הגראפי משמעותי מאוד במשחקי רשת והוא ללא ספק, אחד מסודות ההצלחה של משחק איכותי. בתחום זה, תזדקקו לשירותיהם של "מעצב משחקים", מומחי אנימציה או תלת מימד. הכול בהתאם לסוג המשחק ולאופיו, בהתאם לרעיונות שאתם מפתחים.

מעצב ממשקי משתמש

ממשק המשתמש (UI – User Interface) של המשחק, משמעותי מאוד, בדומה לממשקי המשתמש של תוכנות בכלל. מדובר בתחום התמחות וותיק וחשוב בפני עצמו. לכן סביר שתחפשו מומחה ממשקי משתמש, שיעסוק בעיצוב ממשק המשתמש ובשיפורו, לשם הבטחת חווית משתמש (UX – User Experience) מיטבית.

מומחה שיווק וקידום האתר

בהנחה שאתם מתעניינים בפיתוח משחק רשת למטרות מסחריות, תזדקקו גם למומחים בהיבטים עסקיים שונים, כמו שיווק וניהול כספי. השיווק משמעותי בכל מקרה, מאחר שאם לא תשווקו, לא ידעו על המשחק שלכם. ואם לא תשווקו היטב, לא תוכלו להתחרות כראוי בשוק הרחב של משחקי הרשת. שיווק דיגיטלי הוא אחד מאפיקי השיווק החמים ביותר כיום, ורלוונטי במיוחד במקרה של משחקי רשת.

תחומים מיוחדים

ישנם פורמטים רבים למשחקי מחשב ומשחקי רשת, שהפכו לנפוצים במיוחד. למשל Third-person shooter. יתכן שתבחרו באחד מהם וייתכן, במסגרתו או מחוצה לו, שתיצרו דברים חדשניים ויצירתיים משלכם. בהתאם לנקודות כאלה, אתם עשויים להזדקק לבעלי מקצוע מיוחדים נוספים. למשל מומחה מציאות מדומה.

מנהלים

ככל שהפרויקט גדול יותר, כך תעלה חשיבות בעלי המקצוע בתפקידי הניהול. ניהול יעיל של פעילות הפיתוח, יאפשר לצמצם עלויות ולהבטיח תוצר איכותי ככל הניתן, שתואם למה שתכננתם.

בודקים

את כל מה שמפתחים חיוני לבדוק – תפקוד תקין של המשחק, נוחות ותקינות של ממשק המשתמש, יכולת המערכת לעמוד בעומסי תקשורת גדולים ובמשחק רשת עם משתתפים רבים במיוחד ועוד. כאשר מוציאים לשוק תוכנה מכל סוג שהוא, תמיד מתגלים באגים תוך כדי השימוש בה בשטח. הבדיקות מראש, חשוב מאוד בכדי לצמצם באגים אלה ככל הניתן. זאת, מאחר שככל שמשתמשי המשחק יתקלו בתקלות כאלה, כך הדבר יפגע במוניטין של המשחק ושלכם כיזמים ומפתחים.

לסיכום

פיתוח משחק רשת הוא השקעה לא קטנה. לרוב, לא עושים זאת סתם כך במסגרת תחביב. בכל מקרה, חשוב להבין מה כרוך בפרויקט גדול כזה והיבט אנשי המקצוע הוא נקודה מרכזית בכך.

גלילה לראש העמוד