היסטוריית האינטרנט – מתי הגיע אלינו ה-WIFI בפעם הראשונה?

כשחושבים על האינטרנט בכללותו, אחת האסוציאציות הראשונות שעולות לראש הוא רשת ה-WIFI. האמת, קשה מאד לזכור כיצד נראו חיינו לפני ה-WIFI המאפשר לקלוט ולשדר מידע מהאינטרנט בצורה אלחוטית. כיום, כמעט לכל אחד יש בבית רשת WIFI פרטית כחלק מפריסת האינטרנט הביתי וכמעט בכל מקום ישנן רשתות WIFI ציבוריות לנוחות המשתמשים. הן נמצאות בבתי הקפה ובמסעדות, בחנויות ובמרכזי הקניות ואפילו בשדות התעופה ומאפשרות לאנשים לתקשר באמצעות החיבור לאינטרנט מכל מקום שהוא בעולם. אז איך כל הדבר הזה התחיל? ובכן, כמו כל המצאה חשובה, על התגלית חתומים מספר אנשים. הנה סקירה קצרה על רשתות ה-WIFI ומתי הן הגיחו לחיינו לראשונה.

מהי בעצם רשת ה-WIFI?

ברמה הבסיסית ביותר אפשר לומר ש-WIFI הוא דרך לקלוט ולשדר מידע מרשת האינטרנט באופן אלחוטי באמצעות גלי רדיו. מרגע שמכשיר כלשהו בעל יכולות קלט ושידור מקבל מידע מסוים מהאינטרנט, הוא ממיר אותו באמצעות ה-WIFI לאותות של רדיו הניתנים לקריאה על ידי המכשירים התומכים בטכנולוגיה זו.  כיום, אצל ספקי האינטרנט המובילים כגון ספק אינטרנט ITC מדובר בשירות שהוא בגדר חובה ולצד שאר ההיבטים הרבים ההופכים את החוויה האינטרנטית לחוויה מוצלחת, תשדורת WIFI איכותית היא מהחשובות אם לא החשובה שבהן.

היסטוריית האינטרנט מתי הגיע אלינוWIFI בפעם הראשונה

מתי כל זה התחיל?

יש מצב שהנתון הזה הולך להפתיע אתכם, אבל ה-WIFI הומצא ויצא לשימוש צרכני כבר בשנת 1997. בתחילת הדרך הונחה התשתית המגדירה את הרשתות האלחוטיות המקומיות, מה שנקרא בקיצור WLAN. מכאן, הדרך כבר הייתה קצרה לתשדורת WIFI של ממש ובפעם הראשונה בה התאפשר מעבר של מידע ממכשיר למכשיר, הועברו כשני מגה בייט בשנייה. הפיתוחים הללו הזניקו את יצירת אבי הטיפוס של הראוטרים המוכרים לכולנו וכך למעשה ככל שחלף הזמן, הפך ה-WIFI לחלק בלתי נפרד מחיינו. ITC וספקי האינטרנט השונים שכולנו מכירים היום, הפכו את ה-WIFI למוצר נגיש ושימושי שהוא כבר למעשה דבר בסיסי ביותר במערך התקשורת הביתי כמעט בכל בית ובית בישראל.

חידושים ושדרוגים עתידיים

ככל הנראה, האתגר הגדול ביותר כשמדובר ב-WIFI הוא הגדלת טווח הקליטה הן כשמדובר ברשתות ביתיות והן ב-WIFI במקומות ציבוריים. כיום מירב המאמצים מצד החברות הגדולות וסטארט-אפים שונים בעולם מרוכזים בדיוק לשם כך. מי שגר בבית גדול ודאי מכיר את בעיית הקליטה של ה-WIFI בחלקים שונים של הבית שאחד הפתרונות שלה הוא מגדילי טווח כאלה ואחרים המאפשרים להרחיב את הקליטה של ה-WIF מעבר לטווח הבסיסי. אמנם טכנולוגיות כאלה כבר קיימות, כמו שניתן לראות למשל בשדות תעופה, בהן ישנה קליטת אינטרנט אחידה על פני שטח גדול מאד, אך הן מאד יקרות ועדיין לא מתאימות לשימוש ביתי. חוות דעת על ספק אינטרנט ITC בנושא הן תמיד חיוביות ובהחלט נראה כי ספקי האינטרנט היודעים לתת את המענה הטוב ביותר לעניין היום מצליחים לגייס יותר ויותר לקוחות עקב כך.

גלילה לראש העמוד