5 עובדות שלא ידעתם על המחשב שלכם

מחשב

רובינו משתמשים בו לתקשורת בסיסית דרך המיילים, גולשים פה ושם ברשתות החברתיות, מדי פעם צורכים תכנים כמו סרטים ומוזיקה וכדומה ושומרים מסמכים חשובים לנו כמו תמונות שצילמנו בטלפון לאורך השנים. אנחנו מסתפקים לרוב בדברים האלה ובדרך כלל לא שואלים את עצמנו על המחשב שלנו וכיצד הוא עובד. לא תאמינו כמה דברים אתם לא יודעים על המחשב שלכם, איזה תכונות ויכולות מעניינות יש לו וכמה עובדות קיימות לגביו שכלל אין לכם מושג עליהן.

חולשות והגנה

רבים חושבים שאנטי וירוס במחשב הוא מספיק בשביל להגן עליו אבל האמת היא שזה בכלל לא נכון. לכל מחשב ביתי ממוצע כיום ולא משנה של דגם, יש מספר רב חולשות, מעין חוליות חלשות או נקודות תורפה העשויות להשפיע על תפקוד המחשב הכללי ולהגדיל את החשיפה והאפשרות שהמחשב ייפגע מוירוסים. איך יודעים מהן הנקודות הללו? כלי זיהוי החולשות של SafetyDetective למשל מהווה דרך מצוינת לגלות אותן בקלות. זה יכול להיות בחיבור לאינטרנט, במעבד, בהגדרות הבטיחות או בדברים הקשורים בזיכרון והכלי הפשוט והנוח הזה יתן לכם את המידע הזה בקלות רבה ויכול להיות שימושי גם עבור משחקי רשת.

ניתן להוריד סרטונים מ-YouTube בלי תוכנות חיצוניות

כן כן, אנחנו יודעים שאתם קצת בהלם עכשיו ושיש מצב ששינינו לכמה מכם את החיים בזה הרגע, תודו לנו אחר כך זה בסדר. אז איך עושים את זה? פשוט מאד, כאשר אתם נמצאים בעמוד של הסרטון אותו אתם רוצים להוריד פשוט הוסיפו את צירוף האותיות SS לפני ה-Youtube. לאחר שתלחצו אנטר ייפתח חלון עם קישור להורדת הסרטון וזהו, לוחצים ומורידים אותו ישירות למחשב שלכם בלי צורך בתוכנה או אתר חיצוני.

מחשב

אפשר לשחזר חלונות אינטרנט שנסגרו

אם תציצו במחשב רנדומלי של הישראלי הממוצע, כנראה שתמצאו שם חלון של דפדפן פתוח ובו עשרות טאבים פתוחים עם אתרים שונים. אכן, כולנו עובדים בשיטה הזו כי היא מאד נוחה ועוזרת לנו לבצע מספר רב של משימות בפעם האחת. ומה הדבר הכי גרוע שיכול לקרות? לסגור את כל החלון לפני שסיימנו את מה שרצינו לעשות והמידע יאבד. לשמחתכם מתברר שיש דרך פשוטה מאד לשחזר את הדפים, פשוט לחצו CTRL+SHIFT+T.

יש לכם מקלדת וירטואלית

נמצאים בחו"ל עם מחשב לא שלכם ורוצים לכתוב בעברית? אין בעיה! נכנסים ל"התחל" כותבים "OSK" ומייד תעלה לכם מקלדת וירטואלית בשפה שתבחרו עם עוד פיצ'רים מגניבים נוספים.

סנכרון מלא עם הטלפון החכם

אתם בטח מכירים את האפשרות לגלוש בווטסאפ במחשב או את הסנכרון של חלק מאפליקציות המוזיקה, אך האם ידעתם שניתן לסנכרן בקלות גם הודעות טקסט ואפילו את התמונות האחרונות שצילמתם כך שתוכלו לערוך אותן או לשמור אותן בקלות? והאמת היא שזה גם ממש פשוט, פשוט נכנסים לאתר של מיקרוסופט ועושים את זה משם.

גלילה לראש העמוד