5 עובדות שלא ידעתם על קרחת

יש כאלה שמתגאים בה ודואגים אפילו לתחזק אותה על בסיס קבוע, אחרים לעומת זאת יעשו הכל על מנת להסתיר אותה ולא לחשוף אותה לעולם ואיך שלא מסובבים את זה, נראה שתופעת התקרחות היא מהתופעות הרפואיות המדוברות ביותר בעולם ולכל הפחות בעולם הגברי. ההתקרחות מתרחשת ממגוון סיבות ועל אף מה שנהוג לחשוב, היא לא בלעדית אך ורק לגברים. ישנן דרכים כאלו ואחרות להימנע מקרחת מצד אחד, אותן בוחרים לא מעט גברים לנסות בכל מיני שלבים בחיים, ומצד שני יש גם תכשירים לטיפוח ומירוק של הקרחת. אז, בין אם אתם כבר קירחים לגמרי, בתהליך התקרחות, סקרנים או אפילו חוששים לגבי התקרחות פוטנציאלית, וגם אם אתם בעלי רעמת שיער מפוארת וסתם מגלים טיפה סקרנות, הנה חמש עובדות מעניינות שלא ידעתם על קרחת.

יש מגוון דרכים להסתיר אותה

יש כאלה המנסים להצמיח את השיער באמצעות כל מיני תכשירים, אחרים בוחרים בהשתלת שיער בה נלקחים זקיקים ממקומות שופעים בראש אל מוקדי ההתקרחות ויש כאלה שהולכים על הדמיית שיער לטיפול בהתקרחות. מדובר אגב בשיטה ממש מגניבה, בה מקעקעים על הראש ציורים דמויי שיער, מה שמקנה מראה שיער מגולח מלא ויפה מאד.

קרחים הם מנהיגים

אוקיי, לא ברור לגמרי אם מדובר בעובדה מוגמרת המגובה במחקר כלשהו, אבל ישנם מחקרים שמראים כי גברים קרחים נתפסים כחזקים יותר ובעלי יכולת מנהיגות. הם זה אומר בהכרח שכל הגברים הקרחים הם מנהיגים מטבעם? כנראה שלא, אבל אולי זה נותן להם הזדמנות גדולה יותר להתברג במשבצת.

עובדות שלא ידעתם - על קרחת

שיער דליל וקרחת הוא אחד הגורמים המשפיעים ביותר על דימו עצמי של גברים

ישנן סיבות רבות לעניין הזה וכמובן שחלקן קשורות בתרבות ובמודל היופי שהתפתח עם השנים בעולם המערבי. מחקרים רבים מראים שאצל גברים רבים, נושא השיער הוא מכריע ביותר כשמדובר בדימוי העצמי שלהם. למעשה, מקרים רבים של דיכאון וחרדה אצל גברים נובעים מדימוי עצמי נמוך כאשר המקור של חלק גדול מהם הוא עניין השיער ובפרט התקרחות.

גם קופים מקריחים

כן, כן. בדומה לבני האדם, כמה זנים של קופים מקריחים גם הם כמו למשל קופי המקוק והשימפנזים. אצל שני המינים אגב ההתקרחות מתרחשת אצל הזכרים והנקבות כאחד.

גם נשים מקריחות

אמנם לא כמו ההתקרחות הגברית הטיפוסית, אך גם נשים סובלות מנשירת שיער בזמנים שונים בחייהן, כמו למשל לאחר לידה, בגיל הבלות ובתקופות רוויות מתח ועומס נפשי.

ההתקרחות הגברית היא הנפוצה ביותר בעולם

מדובר בהתקרחות הנגרמת על ידי אנזים שהופך את הטסטוסטרון בגוף הגברים להורמון שנקרא דיהידרוטסטוסטרון שלמעשה מחליש את זקיקי השערה עד שהשערה נושרת ואחריה צומחת שערה דקה וחלשה, עד שהיא מפסיקה לצמוח כליל. מרבית הגברים יאבדו את השיער עד גיל 35 למרות שגם לאחר מכן מדובר בתופעה די נפוצה.

גלילה לראש העמוד