5 עובדות שלא ידעתם על צו ראשון

הצו הראשון הוא יום מרגש מאוד, שכן הוא יקבע את העתיד שלכם בצה"ל וכפי שמיד תבינו, גם את העתיד שלכם באזרחות. רוצים להתכונן בצורה מושלמת ליום החשוב הזה? קבלו 5 עובדות שלא ידעתם על צו ראשון.

הוא יקבע את העתיד שלכם בצבא

במסגרת הצו הראשון הצבא אוסף עליכם המון נתונים מאוד חשובים להמשך השירות שלכם. באמצעות הנתונים הללו הוא ייצור למעשה סוג של פרופיל שלכם וידע להתאים עבורכם את התפקיד שבו אתם יכולים לתרום הכי הרבה. לכן, זו הסיבה שבגינה אנחנו ממליצים למתגייסים כמובן להתכונן לצו הראשון ולהכין את עצמכם ככל שניתן על מנת שתוכלו להצליח בו. במידה ולא תתכוננו כמו שצריך, אתם למעשה מקשים על הצבא להיטיב אתכם ולשבץ אתכם לתפקיד שבו יהיה לכם הכי טוב. אם אתם רוצים לקבל מידע וטיפים נוספים וחשובים על הצו הראשון, הנה אתר שמרכז את כל המידע בנושא, אנחנו ממליצים לכם להיכנס. זכרו, ככל שתגיעו יותר רעננים ויותר צלולים, כך הסיכוי שתצליחו בצו הראשון הוא גדול יותר.

הוא יקבע את העתיד שלכם באזרחות

רבים מהמתגייסים חושבים שלצו הראשון אין בכלל משמעות להמשך החיים האזרחיים שלהם, והאמת היא שהם טועים טעות מרה. לתפקיד שלכם בצבא יש משמעות מכרעת בכל הקשור לקריירה המקצועית שלכם גם באזרחות ואתם צריכים להבין את החשיבות הזו. אם תתברגו למקצוע טכנולוגי או שקשור בעולם הסייבר, סביר מאוד להניח שבתום השירות שלכם תהיו מחוזרים על ידי חברות שעוסקות בתחומים האלה באזרחות. זה אומר שבזכות התפקיד שלכם בצבא וההצלחה בו, אתם בהחלט יכולים לקבוע גם את העתיד שלכם באזרחות.

 

 

אם לא תהיו זריזים תוזמנו ליום נוסף

לשכת הגיוס שאליה אתם מגיעים לצו הראשון פתוחה עד לשעה 17:00 בערב. במהלך הצו הראשון אתם תצטרכו לעבור תחנות ומבדקים שונים. במידה ולא תהיו מספיק זריזים ותתעכבו באחת התחנות, לצה"ל לא תהיה ברירה והוא יצטרך לזמן אתכם ליום מבדקים נוסף. אגב, אם התעכבתם באחת מהתחנות ולא סיימתם את המבדקים בזמן, זה אומר שלא הייתם מוכנים ליום הזה או שפשוט לא הייתם ערניים. זה לא באמת משנה מה הסיבה לעיכוב שלכם, זה בהחלט מבאס לקבל זימון ליום נוסף.

הכירו את צו בצוותא

הצו הראשון הוא יום מרגש מאוד ולעיתים ההתרגשות הזו יכולה להשפיע על התוצאות שלכם. צה"ל כמובן הבין את זה והוא יזם את צו בצוותא, שהוא בעצם זימון מרוכז של כיתות מאותו בית ספר ללשכת הגיוס ולצו הראשון. את התחנות של הצו הראשון תוכלו לעבור ביחד עם החברים שלכם לספסל הלימודים וזה כמובן יעזור לכם לעבור את היום הזה באווירה נעימה ובהצלחה.

כדאי להביא אוכל ושתייה

מעבר למסמכי החובה שאתם צריכים להביא אתכם, אנחנו ממליצים לכם בחום להצטייד גם באוכל ושתייה. היום של הצו הראשון הוא יום ארוך ועמוס מאוד ואתם צריכים לעשות הכל על מנת להישאר רעננים ומרוכזים. לכן, מומלץ כמובן להצטייד באוכל ושתייה על מנת לשמור על הרעננות ושלא תהיו רעבים. בנוסף, חשוב לציין שמצפות לכם לא מעט שעות המתנה בלשכת הגיוס. לכן, אנחנו ממליצים לכם להגיע עם אוזניות או איזה ספר טוב על מנת שתוכלו להעביר את שעות ההמתנה הרבות בנעימים.

לסיכום

אין ספק שהצו הראשון הוא יום מרגש מאוד ולא פחות חשוב מזה, יום שבזכותו יקבע העתיד שלכם בצה"ל. לכן, אנחנו ממליצים לכם להתכונן ליום הזה היטב ולהכיר את העובדות שציינו במאמר זה.

גלילה לראש העמוד