5 עובדות שלא ידעתם על רכב חשמלי

אם אתם שוקלים לעבור לרכב חשמלי ועדיין נמצאים בשלב ההתלבטות, אתם נמצאים במקום הנכון. קבלו 5 עובדות שלא ידעתם על רכב חשמלי.

לא צריך למלא דלק

נהיגה ברכב היא אחד מאמצעי התחבורה הפופולריים ביותר כיום. מכוניות שימושיות לנסיעות מקומיות כמו גם לנסיעות למרחקים ארוכים. עם זאת, נהיגה במכונית פולטת פחמן דו חמצני, התורם לזיהום אוויר. המצאת המנוע החשמלי בסוף המאה ה-19 אפשרה להניע כלי רכב עם חשמל ולא בנזין. כתוצאה מכך, כיום יש לנו רכבים חשמליים הפועלים על סוללה. סוללות יכולות להחזיק מעמד קילומטרים רבים בטעינה אחת והן קלות בהרבה ממנועי בנזין. מכוניות EV הן אפשרויות נקיות ויעילות הרבה יותר עבור תחבורה מודרנית. אגב, אם אתם מתעניינים ברכב חשמלי, אל תשכחו שכדאי לעשות ביטוח רכב חשמלי ממש כמו לרכב רגיל שנוסע על בנזין.

אין סוף יתרונות ברכב אחד

לרכבים חשמליים יש יתרונות רבים בהשוואה לכלי רכב המונעים בגז. ראשית, מכוניות חשמליות אינן מייצרות פליטות פחמן דו חמצני מזיקות. בנוסף, הם הרבה יותר שקטים ואין להם רעשי מנוע. בשלב הבא, מכוניות EV אינן דורשות תיבת הילוכים או הילוכים ידניים כמו שמכוניות מונעות בגז. זה חוסך מקום והופך את הרכב ליעיל יותר.

בנוסף, גם רכבי EV לא דורשים דלק יקר; הם מופעלים על ידי סוללות שמטעינות את עצמן בחשמל או על ידי תחנות תדלוק. רכבי EV הם גם אידיאליים לחיי העיר; הם יכולים לנווט בקלות ברחובות העיר מבלי לגרום לבעיות כלשהן. מכוניות EV הן אפילו טובות יותר לנסיעות למרחקים ארוכים בשל היעילות המוגברת והרעש המינימלי שלהן.

 

 

אתם הולכים לשלם פחות

רכבי EV הם גם זולים הרבה יותר לתחזוקה בהשוואה לרכבים המונעים בגז. סוללות מחזיקות מעמד זמן רב יותר וצריכות פחות חלקי חילוף לאורך זמן. יתרה מזאת, בתחנות הדלק לא ייגמר הדלק למכוניות EV כמו למכוניות המונעות בגז. בנוסף, ניתן לבנות תחנות טעינה ל-EV בכל מקום כך שמטענים אינם מוגבלים לאזורים מסוימים כפי שהם עם תחנות דלק. זה מקל על טעינת EV שלכם בכל מקום שאתם הולכים – פתיחת מקומות חדשים לשימוש ברכב והפקת אנרגיה ירוקה.

הרכב החשמלי שובר שיאי מכירות

גורמים אלה הובילו לעלייה במכירות של כלי רכב חשמליים בשנים האחרונות. בשנת 2017, היו יותר מ-200 חברות שייצרו מכוניות EV ברחבי העולם – מספר כפול מחמש שנים קודם לכן. סין היא ללא ספק היצרנית הגדולה ביותר של רכבים חשמליים, כאשר יותר מ-80% מכלל המכוניות המיוצרות במדינה זו מונעות באמצעות חשמל. בנוסף, צרפת הפכה לאחרונה למדינה הראשונה בעולם שאוסרה לחלוטין על רכבי בנזין ודיזל עד שנת 2080 בשל פליטת הפחמן הדו חמצני שלהם התורם להתחממות כדור הארץ ולזיהום אוויר. בסך הכול, רכבים חשמליים הם דרך חדשה ומלהיבה להתנייד בה עלינו לתמוך כצרכנים וכשומרי סביבה כאחד.

הרכב החשמלי מתאים לחיים בעיר

רכבים חשמליים הם אלטרנטיבה מצוינת לשיטות התחבורה הנוכחיות שלנו, בשל היעילות המשופרת שלהם ואפשרויות ההימנעות מפליטות. הם גם הרבה יותר זולים לתפעול, מה שהופך אותם לאידיאליים עבור מצבי חיים עירוניים ירוקים שבהם תחנות טעינה זמינות קרוב לבית או לעבודה. לכן, אם אתם גרים בתל אביב או כל עיר צפופה אחרת, אין לנו ספק שזו תהיה הבחירה הנכונה עבורכם.

לסיכום,

אם אתם שוקלים לעבור לרכב חשמלי ועדיין נמצאים בשלב של ההתלבטות, אין לנו ספק שהמאמר הזה יסייע לכם לקבל החלטה נבונה.

גלילה לראש העמוד