4 מקרים שלא ידעתם שנחשבים רשלנות רפואית

תביעת רשלנות רפואית היא אחת מהתביעות הנפוצות ביותר בתחום הנזקין. תביעות מסוג זה, מובאות אל הערכאות המשפטיות בכמות גדולה יחסית, בעוד שמקרי רשלנות אינם כאלה שמקלים בהם ראש משום שמהלכים שגויים של צוות רפואי ומטפלים, עלולים להוליד נזקים קשים כגון: מומים, נכות, עיוות ואפילו מוות במקרים קיצוניים. אם חשבתם שמקרים שמובאים לבית המשפט הם רק כאלה של רשלנות בהריון או בניתוח, חשוב שתכירו עוד כמה מצבים בהם קיימת עילה להגשת תביעת רשלנות רפואית:

ניתוח פלסטי שהשתבש

תחום הניתוחים הפלסטיים משגשג, נחוץ ונועד לשפר את איכות חייהם של רבים. עם זאת יש מקרים בהם הרופא התרשל בעת ההרדמה: מה שיכול להוביל לנכות ומוות. ישנם מקרים שבהם התוצאה של הניתוח הייתה שגויה ואף גרועה ממה שרצה המטופל לתקן ובכך נוצר פגם או עיוות בלתי הפיך. אם תרצו, תוכלו לקרוא על עוד מקרים באתר של RLAW .

טיפול לקוי ברפואה המשלימה

גם טיפולים ברפואה המשלימה – שהפכו שכיחים עבור רבים שרוצים לשפר מצב בריאותי – יכולים להשתבש, כמו למשל אישה בהריון מתקדם שעברה דיקור ללא אבחון מתאים וללא הזהרה לגבי טיפולי אקופונקטורה בהריון. טיפול בצמחי מרפא שנפוץ בתחום הרפואה המשלימה, יכול להשתבש, בעיקר בעת מתן תמציות פרחים שיכולות לעורר אלרגיות קשות אצל מטופלים. טיפול טווינה שמטרתו לטפל בבעיות רפואיות באמצעות עיסוי מסיבי של הגוף, עלול להזיק מאד למטופל אם הוא מתבצע בצורה לא נכונה או שאינה מתאימה.

4 מקרים שלא ידעתם שנחשבים כעילה לתביעת רשלנות עידן בן אור

אבחון לקוי

אבחון לקוי על ידי רופא או מטפל נחשב לרשלנות רפואית. כמו במקרים של רופא שאבחן חולה בסוג מסוים של סרטן (למרות שהמטופל חולה או סובל ממצב בריאותי אחר) והחולה עבר הקרנות וטיפולים ששיבשו את חייו ואת בריאותו שלא לצורך. אבחון מוטעה עלול להוביל לטיפולים קשים ופולשניים שלא לצורך, ואף להתדרדרות קשה של גוף המטופל ואפילו לנכות ולמוות.

טעויות במרשם תרופות

התרופות שאנו נוטלים משפיעות מאד על גופנו. מרבית התרופות – למרות שהן מסייעות להקלה על כאב או סימפטומים – עלולות להזיק לתפקודי הגוף. במקרים בהם רופא רשם מרשם לא נכון או לא מתאים והדבר הוביל לנזקים חמורים: תיתכן עילה להגשת תביעת רשלנות רפואית.

לסיכום, בארץ ובעולם לא חסרות תביעות שמוגשות על מקרי רשלנות כאלה ואחרים. אם אתם חושדים שטיפול בכם או ביקירכם התבצע בצורה שאינה זהירה, ראויה או מקצועית: מומלץ לטפל בעניין דרך פנייה לעורך דין מומחה בדיני נזיקין ומשם (כאשר ישנה עילה לתביעה), לפנות לערכאות המשפטיות הנכונות.

גלילה לראש העמוד