5 עובדות שלא ידעתם על עמותת אחינועם בראשות רפי, איל ומשה אדרעי

עמותת אחינועם נחשבת לאחת מהעמותות המובילות בארץ בתחום הרווחה, וזאת בשל היותה עמותה אשר הוקמה למען צמצום פערים בחברה הישראלית וכן מתן שווין הזדמנויות בעבור בני נוער בסיכון. פועלה של העמותה הצליח להישמר במשך שנים רבות מתחת לראדר התקשורתי, אולם כעת הגיע הזמן להכיר את העומדים בראשה וכן את התוכניות שהפכו אותה לעמותה ייחודית וחשובה מאוד בחברה הישראלית. בשביל לסייע לכם להכיר לעומק את עמותת אחינועם, להלן 5 עובדות שלא ידעתם וכדאי שתכירו:

מעל ל 95% מבוגרי התוכנית השתלבו בתפקידים בכירים בצבא

אחת מהתוכניות המובילות של העמותה אותה הקימו האחים רפי אדרעי, איל ומשה היא תוכנית לקידום של בני נוער מהעדה האתיופית לטובת שיפור הסיכויים להשתלבות בתפקידים בכירים בצבא, כולל תפקידי קצונה. התוכנית זוכה להצלחה אדירה שאת התוצאות שלה ניתן לראות באחוז המרשים של הבוגרים אשר הצליחו לנצל את הפלטפורמה של התוכנית לטובת הגעה ליחידות המובחרות ביותר לצד איוש של תפקידים בכירים בצבא.

 

5 עובדות שלא ידעתם על עמותת אחינועם בראשות רפי, איל ומשה אדרעי

 

סיוע למשפחות מעוטות יכולות בתקופת הקורונה

על רקע מגפת הקורונה נקלעו אלפי משפחות בישראל למצב כלכלי מורכב, וזאת בשל כללי הריחוק החברתי וכן סגירת מקומות עבודה כמו גם בתי הספר שהובילה להרחבת הפערים בחברה הישראלית, בייחוד בקרב משפחות מעוטות יכולות שלא יכלו לבצע רכישה של מחשב בעבור הילד שלהם. עמותת אחינועם בראשות איל אדרעי וכן האחים החליטו להרים את הכפפה ולספק לכל משפחה תמיכה כלכלית לצד מחשבים מחודשים או חדשים שהציבור סיפק לצד תמיכה פיננסית שאותה העניקו המייסדים מכיסם, כל זאת מתוך מטרה ליצור בעבור בני הנוער והמשפחות יכולת להתמודד עם האתגרים הנלווים למגפה, בחסות תמיכה כלכלית מסיבית.

הסיפור של העמותה מתחיל בצפת

את העמותה הקימו האחים מתוך כאב אישי, וזאת בעקבות סיפור משפחתי כאוב שבמסגרתו נאלצו האחים לעזוב את הלימודים בעקבות מצבו הכלכלי של אב המשפחה. בראיונות עבר סיפר רפי אדרעי מעמותת אחינועם כי בגיל 17 נאלץ לעזוב את הלימודים בשביל לסייע לכלכלת המשפחה, אולם עדיין הצליח להתגייס לצבא ולהגשים את עצמו במסגרת היותו איש עסקים. מהכאב האישי של המשפחה הצליחו האחים לצמוח, ועל כן מגשימים באמצעות העמותה אותה הקימו את החלום ליצור שווין הזדמנויות בפריפריה כמו גם בעבור בני נוער שמצבם הכלכלי לא מאפשר להם ליצור את החיים אותם הם רוצים, בעקבות סיוע למשפחה ועצירת הלימודים.

אלפי מתנדבים שפועלים בכל ימי השנה

הייחודיות של עמותה זו נובעת מתוך היכולת ליצור שינוי דרמטי בחייהם של אלפי בני נוער לאורך כל ימות השנה ועם שימת דגש על פיתוח של תוכניות בעידוד של משרד הרווחה והרשויות. מאז הוקמה העמותה הצטרפו אליה אלפי מתנדבים שמסייעים בתוכניות ארוכות טווח כמו גם פועלים לטובת הגשמת החזון של בני המשפחה. אם גם אתם רוצים להצטרף לעשייה המבורכת, תוכלו לעשות זאת דרך האתר הרשמי של העמותה.

לסיכום, עמותת אחינועם היא עמותה בעלת השפעה אדירה על חייהם של אלפי בני נוער בפריסה ארצית ועם התמקדות באזורי הפריפריה. הפעילות המבורכת של העמותה הצליחה להוביל ליצירת שינוי אך גם פעילות ענפה שזוכה לביקורות מהללות מצד בני הנוער כמו גם המשפחות והרשויות. בימים אלו ממשיכה העמותה את פעילותה, ולקבלת פרטים נוספים אודות המשפחה והעמותה מומלץ להיכנס לאתר בשביל להצטרף לעשייה שמצליחה לצמצם פערים, ליצור שווין ולהיעזר בטכנולוגיה לטובת יצירת עתיד טוב יותר בעבור דור העתיד של מדינת ישראל.

גלילה לראש העמוד