כל מה שרציתם לדעת על קרן הצדקה של ביל גייטס

ביל גייטס נחשב לפילנתרופ הגדול ביותר בעולם, כאשר ברבות השנים תרם מיליארדים מהונו האישי ואף הצהיר כי לאחר מותו הוא מעוניין לתרום את כל כספו למען קרן הצדקה על שמו ועל שם אשתו. כל מה שרציתם לדעת אודות קרן הצדקה הגדולה בעולם.

קרן הצדקה של ביל גייטס: הגדולה והצומחת ביותר בעולם

ביל גייטס נחשב במשך שנים רבות לאיש העשיר ביותר בעולם. מעבר להיותו איש עשיר, הוא גם ידוע כאיש חסד אשר החליט בניגוד למיליארדרים אחרים לתרום את הונו וכספו למען עשייה חברתית, כחלק מהאני מאמין שלו. יתרה מכך, הוא היה המיליארדר הראשון אשר הצהיר כי לאחר מותו הוא ואשתו יתרמו את כל כספם למען קרן הצדקה. מייסד מייקרוסופט הצליח לצבור במשך השנים הון בלתי נתפס, אותו הוא החליט לחלק ביחד עם אשתו מלינדה בעבור מגוון רחב של מטרות, כאשר המטרה המרכזית היא במאבק במחלות במדינות עולם שלישי וכן מאבק בעוני. בכל הנוגע לפילנתרופיה, אין ספק כי ביל גייטס מהווה את חוד החנית – בשל פיתוח הקרן והפיכתה לשחקן מרכזי בתחום, כאשר בעקבותיו הלכו מיליארדים רבים כמו גם אנשים פרטיים אשר הקימו קרנות צדקה למען צמצום פערים חברתיים, עוני ומחלות.

כל מה שרציתם לדעת על קרן הצדקה של ביל גייטס

במה מתמקדת קרן הצדקה של ביל גייטס?

למעשה, קרן הצדקה של ביל גייטס נחשבת לקרן הפרטית הצומחת ביותר בעולם, ונכון להיום היא בשווי של מעל ל 40 מיליארד דולרים. ההון אשר נצבר בקרן אינו מגיע רק מביל גייטס אלא גם מתורמים נוספים כמו גם ארגונים אשר תורמים למען החזון של הקרן – למען בריאות, צמצום פערים ותמיכה במדינות מתפתחות. ברבות השנים ניתן לומר כי קרן הצדקה והפעילות הפילנטרופית של ביל גייטס, גם לאחר שעזב את מייקרוסופט, חוללו שינוי משמעותי בחייהם של מיליארדי בני אדם בכל רחבי העולם, ובפרט ביבשת אפריקה, כפי שנסביר כעת.

מיזמים נוספים בהם לוקחת קרן הצדקה חלק

אחד המיזמים המסקרנים בהם תומכת קרן הצדקה של ביל גייטס נוגע למידע טכנולוגי, כמו גם מימון כספי בנושא סניטציה. מדובר בנושא אשר כמעט ולא היה כלול בתחום של הפילנתרופיה, אולם בזכות ביל גייטס ניתן לראות זינוק במספר ההתעניינות. קרן הצדקה שלו השקיעה מעל 200 מילון דולר לצורך עיבוד של דשנים, וזאת מתוך מטרה להפוך אותם לנקיים. מדובר באחד מגורמי התחלואה המרכזיים במדינות מתפתחות ובעיקר ביבשת אפריקה, כאשר ע"פ הנתונים המדאיגים מדי שנה מתים עשרות אלפי תינוקות כתוצאה ממחלות בדרכי העיכול. לסיכום, קרן הצדקה של ביל גייטס מהווה נכון להיום את הקרן המובילה בעולם מבחינת יוזמות וכן פיתוח של אמצעים טכנולוגיים מתקדמים, מתוך הבנה כי פילנתרופיה יכולה לסייע לצורך יצירת עתיד טוב יותר, כפי שניתן לראות לא רק בקרן שלו אלא גם כאן בישראל.

גלילה לראש העמוד