5 דברים שלא ידעתם על השכרת רכבים

אם אתם מעוניינים לשכור רכב עבור טיול או נסיעה בארץ, חשוב שתדעו כמה פרטים על חברות השכרת רכב ועל הדרך הנכונה לשכור מכונית. מי שמעוניין במכונית לצרכים כאלה ואחרים, עליו לבצע התאמה של סוג האוטו לצרכים שלו. בכך, למשל: אם מדובר בבחירת רכב לטיול משפחתי – רצוי לבחור מכונית ואן גדולה או ג'יפ. עבור נסיעה חסכנית בעיר – כדאי לבחור רכב מיני. אבל מלבד הבחירה הנכונה במכונית – מה כדאי לדעת על חברות ההשכרה? הנה כמה פרטים חשובים:

השכרת רכבים

השכרת רכב באינטרנט

אם בעבר, השכרה של מכונית הייתה נעשית בטלפון ,ללא ידיעה באיזו מכונית מדובר ומהם התנאים והתשלום הדרוש – הרי שכיום השכרת רכב באתר SUNCAR ובאתרים אחרים, מתאפשרת בקלות!

באמצעות גלישה אינטרנטית אל אתרים של חברות שונות, אפשר לבחור את סוג המכונית המתאימה, לדעת מהם תנאי התשלום, מהו מועד ההחזרה, ולהבין שאר פרטים חשובים. לכן מומלץ לבצע השכרת מכונית און ליין.

ביטוחים

מרבית חברות ההשכרה יאפשרו ביטוח רכב מתאים ובכך לא יחייבו את הלקוח במקרים של תקלות כאלה ואחרות. את הנושא הזה, של הביטוח חשוב לברר, וזאת משום שללא פוליסה מתאימה – אסור בתכלית האיסור לשכור מכונית! חשוב לדעת כי ביטוח כזה חל במדינה בה אתם מבצעים את העסקה, בעוד שלעיתים ישנו ביטוח שכולל השתתפות עצמית. לכן יש לבדוק את הפרטים לפני ביצוע כל פעולה.

זמני החזרה

כאשר אתם שוכרים רכב, שימו לב כי אתם עומדים בתאריך שנקבע בו עליכם להחזיר את הרכב לחברה. עוד יש לוודא כי אתם מדייקים גם בשעה. ישנן חברות שמספיקה סטייה של מספר דקות מזמני ההחזרה, שיחייבו את הלקוח ביום נוסף.

השכרת רכבים

הבדלי מחירים

מי שישכור רכב בארץ או בחו"ל, יוכל לבחור מכונית מתאימה מבין מגוון רחב של דגמים וסוגים. נסו לבדוק מהו המחיר במידה ורצו לשדרג את הרכב, בעוד שבמרבית המדינות באירופה: שדרוג רכב מיני לג'יפ מפואר, עלותו כמה אירו בודדים ליום. לכן שווה להתעמק ולבדוק.

מעשנים או לא?

שימו לב לכל הסעיפים בחוזה מול חברת ההשכרה, ביניהם סעיף של עישון. אם אינכם מעשנים: בחרו רכב ללא עישון. אם אתם לא יכולים לעבור את הפקק מבלי להדליק סיגריה כדי להירגע – בחרו מכונית שניתן לעשן בה. פרטים כאלה ואחרים חשובים מאד כדי שתוכלו לשכור רכב בראש שקט, ולהחזירו לחברת ההשכרה, מבלי שיתעוררו בעיות כאלה או אחרות.

גלילה לראש העמוד