משחקי רשת מול משחקים במציאות

 

הורים עושים הרבה מאוד עבור הילדים שלהם, והמצב מראה כי הדור הנוכחי הוא דור מאוד מפונק, שאולי אינו רואה את ההורים הרבה שעות לאחר חזרתם מן העבודה, אבל כזה אשר מקבל פיצויים רבים בצורה של חוגים והרבה מאוד גאדג'טים שמעבירים להם את כל הזמן הזה לבד. זה פחות זמן של בילוי משותף עם הילדים, אלא יותר מציאה של מקור תעסוקה שמשאיר את ההורים לעשות את כל מה שהם רוצים. בפועל? המאמץ צריך להיות עבור יצירה של זמן בילוי משותף, הורים ילדים ביחד, עם פחות משחקים שמשחקים לבד או עם חברים בעולם הווירטואלי, ויותר חיבור אל משחקים שנמצאים מחוץ לבית.

החשיבות של משחקים בשעות הפנאי

הדור של הילדים שנולד נכון להיום הוא כזה אשר רגיל להיות מול מסך. פעם זה המסך של הטלפון החכם הנייד, פעם זה המסך של המחשב הביתי ופעם זה המסך של הטלוויזיה. יש כאלה אשר אפילו ממשיכי אל עבר צפייה במסך של מחשב לוח, במידה וקיים אצלם אחד כזה. הדילוגים בין מסך אחד לאחר אינם בריאים עבור ילדים, בפרט עברו ילדים בשנים הראשונות של ההתפתחות שלהם. דבר זה עלה במחקרים בתור דבר אשר גורם להשמנה בשל חוסר באקטיביות של הגוף שנמצא כל העת בישיבה או בשכיבה.

מה הם עושים כל היום מול אותם מסכים ממוחשבים? משחקים במשחקי רשת, במקום במשחקים אמיתיים שגורמים לזוז ממקום למקום כמו אלה שנמצאים בתוך משחקיה גרנד קניון, בה הוקצתה מחשבה מעמיקה להנאה ולבטיחות לצד פעילות התפתחותית חשובה.

משחקים ברשת או משחקים במשחקיה

משחקי רשת הם באמת דבר מרהיב אשר מראה עד כמה הטכנולוגיה השתפרה פלאים. גם במשחק עצמו שנראה מאוד ריאלי וגם באופן שבו ילדים יכולים לשחק עם עוד ילדים במשחק שמחבר בין כולם על גבי רשת האינטרנט האינסופית. למרות כל זאת, אם מציעים לילדים ללכת אל הקניון הקרוב, ושם לשחק במשחקים הרבים שנמצאים במשחקיה, קרוב לוודא שהם יעדיפו ללכת אל המשחקיה, שם יש טרמפולינות, חדר למשחק כדורגל, בריכות כדורים, אומגה ועוד שלל שלם של משחקים שמחברים בין האנרגיה הרבה שקיימת אצל ילדים באופן טבעי למקום שבו יש את כל הדרכים להוציא את האנרגיה הזו עם משחקים שבנויים במיוחד עבור ילדים מכל הגילאים.

 

יותר מקומות שמביאים חוויה אחרת של משחק

יותר ויותר משחקיות נפתחות ברחבי הארץ כולה, ובכל קניון חדש שנבנה זה ברור כי חייב להיות גם מקום כזה, משחקיה, שבו הילדים יכולים גם לשחק בכל מיני משחקים ממוחשבים, וגם לשחק במשחקים אקטיביים שאר איתם הם מחזקים את הגוף ויוצרים חוויה יותר בריאה של תקשורת עם אחרים.

אין כל ספק כי המעבר אל משחקיות הוא כזה שיעודד ילדים למשחקים שמפתחים אותה בצורה הרבה יותר טובה, כאשר את הזמן עבור משחקי מחשב ניתן להשאיר בתור זמן פנאי נוסף, לאחר שכבר האנרגיה נוצלה כראוי והגוף קיבל את הפעילות שלה הוא זקוק מכל בחינה. כעת זה נותר בידי ההורים לנווט את הילדים אל עבר הרגל יותר בריא, שאולי מצריך מאמץ מצידם, אבל בהחלט יצור עבורם ילדים שהם יותר מאושרים והרבה יותר בריאים.

 

גלילה לראש העמוד