5 עובדות מפתיעות על הפירות המוכרים והאהובים ביותר!

זה לא סוד שהתוצרת המקומית של הפירות בישראל נחשבת לאיכותיים מאוד ביחס למדינות אחרות בעולם. למעשה, חשוב מאוד לאכול מגוון רחב של פירות בכל יום, אולם רבים מאיתנו לא מצליחים להגיע לצריכת הכמות המומלצת של הפירות על בסיס יומי. חשוב להבין כי פירות מכילים נוגדי חמצון הנלחמים במחלות ומחזקים את מערכת החיסכון, לצד יתרונות בריאותיים שהופכים את הפירות לחלק בלתי נפרד מהתפריט של כל אחד ואחת מאיתנו, בייחוד לטובת יצירת אורח חיים בריא ומאוזן. בתפוח לדוגמה יש ריכוז גבוה של אלפי חומרים מזינים כמו ויטמין C. במקום לרכוש תוסף תזונה ייעודי, רצוי לאכול תפוח אחד מתוך מטרה לקבל את הצריכה המוגברת של הוויטמינים.

מדובר בעובדה אחת ומפתיעה למדי אודות פירות מוכרים שהישראלים ובוודאי גם אתם, מאוד אוהבים. ניתן להבחין כיצד בשנים האחרונות אחד הטרנדים החמים ביותר בעולם האירועים אבל גם לאירוח של חברים ובני משפחה הוא הזמנה של מגשי פירות. רבים מאלו המשולבים בהם מציעים יתרונות בריאותיים מפתיעים למדי, ובדיוק משום כך בחרנו להציג את חמשת העובדות המפתיעות ביותר אודות הפירות המוכרים שכל אחד אוהב אבל אולי לא מכיר את היתרונות הבריאותיים שלו:

קליפת הבננה – בעלת יתרונות בריאותיים

כאשר אתם אוכלים בננה הפעולה הראשונה שאתם מבצעים היא כמובן קילוף הבננה. אבל, האם ידעתם כי במזרח הרחוק נהוג לאכול את הקליפה ביחד עם הבננה? רגע לפני שאתם ממהרים לאכול את הקליפה, חשוב לדעת כי צריך לנקות אותה היטב ואז להרתיח או לטגן אותה. בקליפה עצמה יש כמות גבוהה מאוד של ויטמינים כמו ויטמין C, ועל כן מדובר בפרי נהדר שבו ניתן להשתמש גם מבפנים וגם מבחוץ.

מנגו – גם לצרכים קוסמטיים

אחד מהפירות המוכרים והאהובים ביותר הוא ללא ספק פרי המנגו. עובדה מעניינת לגבי המנגו היא שמעבר להיותו פרי קיץ נהדר, בגרעין המנגו ישנם מרכיבים כמו חומצה פולית, אבץ ואשלגן כמו גם ויטמין A. לאחר שחותכים את המנגו לפרוסות אפשר ואף רצוי להשתמש בגרעין ולהעביר אותו בעדינות על עור הפנים וליד אזור העיניים. לאחר ששטפתם את השאריות מהפנים תוכלו להבחין בתוך יום בהבדל משמעותי בעור בפנים, לטובת יצירת מראה עור זוהר מרכיבים טבעיים בלבד.

5 עובדות מפתיעות על הפירות המוכרים והאהובים ביותר!

שזיף – מניעת עצירות

אחת מתרופות הסבתא הוותיקות ביותר היא שימוש בשזיף לטובת מניעה של עצירות. בשזיף יש ריכוז גבוה מאוד של סידן וברזל, ועל כן הוא מהוה דרך נהדרת לטובת שיפור מערכת העיכול והמעיים ובהתאם לכך גם מניעת עצירות. שימו לב כי מדובר גם בפרי עם ערך קלורי נמוך מאוד, ועל כן הוא מומלץ מאוד.

ענבים – מניעת מחלות לב

ענבים ירוקים או אדומים מכילים נוגדי חמצון גבוהים שמסייעים לטובת מניעת מחלות לב. למעשה, בשנים האחרונות נערכו עשרות מחקרים שבדקו את האפקטיביות של הענבים בכל הקשור לחיזוק המערכת החיסונית, כאשר הקליפה של הענב עשירה מאוד במינרלים וברזל ועל כן היא מומלץ בעבור כל אדם שרוצה לסגל אורח חיים בריא.

תאנים – כמות סידן גבוהה

במקום לשתות חצי כוס של חלב לטובת קבלת סידן, תוכלו להחליף את החלב בחופן תאנים. מדובר בפרי מצוין שמכיל נוגדי חמצון, מינרלים כמו רמות גבוהות מאוד של סידן ועל כן הוא מהווה תחליף מצוין לחלב.

לסיכום, פירות מהווים חלק בלתי נפרד מאורח חיים בריא. באמצעות הזמנה של מגשי פירות מעוצבים תוכלו גם אתם לקבל את היתרונות הבריאותיים אותם פירטנו בסקירה הזו, מתוך מטרה לנצל את הריכוז הגבוה של סידן, ברזל, סידן ואפילו חומרים פעילים הפועלים לטובת הבריאות שלכם, אבל גם לצרכים קוסמטיים וטבעיים לחלוטין.

 

גלילה לראש העמוד