5 עובדות שלא ידעתם על כלי כתיבה

עוד בתקופת האבן נעשה שימוש בכלי כתיבה. מאז, הם עברו התפתחות משמעותית שמשפיעה על חייהם של מיליארדים בכל רחבי העולם. מהם חמשת העובדות שלא ידעתם על כלי כתיבה והגיע הזמן שתכירו? להלן הסקירה.

כלי כתיבה – עובדות (שכנראה) לא הכרתם

העובדה הראשונה היא פשוטה ומוכרת: כל אחד ואחת מאיתנו השתמש לפחות פעם בחייו בכלי כתיבה. העדות הראשונה מגיעה עוד מתקופת האבן, בה השתמש האדם הקדמון בכלי כתיבה לצורך ציור על קירות המערות. העדות הראשונה להתפתחות של כלי כתיבה נמצאת דווקא במצרים, וזאת בשל גילוי של צווי דת כמו גם צווים מלכותיים אשר נכתבו בכתב יד ונשמרו למשך מאות שנים.

סוגים שונים של כלי כתיבה

ראשית נציין כי יש מספר סוגים של כלי כתיבה כאשר הסוגים הבולטים משמשים בעבור פעולת כתיבה: עט, עיפרון ועוד כמו גם כלי כתיבה שהייעוד שלהם הוא לטובת אחסון של הכתיבה עצמה – דפים, מחברות ועוד. בעשורים האחרונים החלו לפתח מגוון רחב של כלי כתיבה באיכות מצוינת, ובהתאם לצרכים הנדרשים של כל אחד ואחת מאיתנו. בשל כך, ניתן לאתר בקלות חנויות המתמחות בתחום ומעניקות הצעות מחיר נוחות בעבור כלי כתיבה איכותיים בהם ניתן לעשות שימוש למשך שנים רבות.

5 עובדות שלא ידעתם על כלי כתיבה

העט היקר בעולם

בשנת 2004 הוצג לעולם העט היקר בעולם – עט משובץ ב 5,000 יהלומים ששובצו בעבודת יד והפכו אותו לייחודי ויוקרתי בצורה בלתי רגילה. העט נמכר בוועידה בבחריין בשנת 2004, ונמכר תמורת סכום עתק של 372 אלף דולר. מאז ועד היום נחשב העט ליקר בעולם, ועדות לכך ניתן למצוא בספר השיאים של גינס.

שיפור הבריאות באמצעות כתיבה

פרופסור ג'יימס פניבייקר הוא פרופסור מן המניין באונ' טקסס ומתמחה בתחום הפסיכולוגיה. בספרו מציג פרופ' פנייבייקר ממצאים מרתקים בכל הקשור לצורת אחיזה של עט: במחקרו עלה כי אחיזה וכתיבה למשך 15-20 דק' בכל יום יכולה לשפר את התחושות והרגשות, כמו גם להפחית חרדה.

חתימה תקנית

לרוב, אנו משתמשים בעט לטובת חתימה על מסמכים. חשוב להבין כי לא מדובר בהמלצה אלא בחובה – אסור לחתום על שום מסמך באמצעות עיפרון, וזאת בשל העובדה כי הוא דוהה ויכול להימחק, ועל כן הדרישה היא להשתמש רק בעט כאשר חותמים על מסמכים מכל סוג.

לסיכום, כלי הכתיבה כפי שהכרנו עברו התפתחות משמעותית – בעיקר בשל פיתוחים המאפשרים להשתמש במגוון רחב של כלי כתיבה, בעבור כל מטרה. זכרו כי בסופו של דבר הסוד הוא להשתמש בכלי כתיבה איכותיים אותם משווקים ומוכרים חנויות מתמחות ומובילות בתחומן, כל זאת בכדי לבצע השקעה – ואולי אפילו להקים אוסף מרשים של עטים, כפי שיעידו לא מעט חובבים שלוקחים חלק פעיל בתחום ואוספים עטים, מחברות ואפילו מחקים נדירים שעלותם עוד תעלה בעתיד.

גלילה לראש העמוד