מדורי החדשות שבטוחים לילדים

להיות הורה זו משימה מורכבת ולא פשוטה. אנחנו תמיד צריכים תמיד לדאוג לילדים לאוכל מזין, לשעות שינה ארוכות ולביגוד, צריכים לוודא כי הם מסתדרים מבחינה חברתית וחלילה לא מרגישים מנודים במסגרות השונות וכמובן שעלינו גם לדאוג לחינוך שלהם. בדיוק בגלל זה הורים רבים מעוניינים לעודד את ילדיהם לצרוך חדשות ולגלות סקרנות לגבי מה שקורה בארץ ובעולם, וזה בהחלט יכול להיות מורכב שכן גופי תקשורת שונים מפרסמים הרבה מאד פעמים ידיעות שיכולות להיות קשות להבנה והכלה של ילדים. למרבה הנוחות, יש היום לא מעט גופי תקשורת ומדורי חדשות המיועדים לילדים, שם הם יכולים ללמוד בצורה מתווכת על נושאים שונים. הנה כמה ששווה להכיר.

אתר כיפה

אתר כיפה הוא אתר מצוין שמתאים לכולם ובפרט לציבור הדתי לאומי ומסורתי בישראל. מדור חדשות באתר כיפה מביא הרבה מאד נושאים אקטואליים לקדמת הבמה, החל מיהדות, דרך אוכל, יחסים ומשפחה, שאלות רב ועוד. בתוך האתר, הקטגוריה המומלצת ביותר לילדים היא "ילדים ומשפחה" שם תמצאו לא מעט כתבות מעניינות הקשורות בנושאים משפחתיים כמו השמות הנפוצים ביותר בשנת 2020, טיפים לכושר משפחתי, כתבות עדינות הקשורות במצב הקורונה וכן הלאה.

החדשון של משרד החינוך

החדשון הוא מגזין אינטרנטי של משרד החינוך שלוקח את הנושאים האקטואליים הכי חמים בכל זמן נתון ומדבר עליהם מזוויות שמאפשרות לילדים להבין ולהתחבר הרבה יותר. כך למשל ניתן למצוא שם כתבות בגובה העיניים על מערכת הבחירות האחרונה בארצות הברית, על המירוץ למציאת חיסון לקורונה, על חקלאות בישראל ועוד. כל זה תוך שילוב של חומרי העשרה לימודיים.

מדורי החדשות - שבטוחים לילדים

גלים

חדשות גלים לילדים בשיתוף המחלקה לתקשורת במכללת ספיר, מביא על בסיס קבוע ידיעות וחדשות מעניינות שמתאימות במיוחד לילדים. האתר מחולק לקטגוריות רבות ובין היתר ניתן למצוא ידיעות מן העולם, ידיעות בנושאים של חברה וכלכלה, מדע ומחשבים, תרבות ופנאי, ספורט ועוד. האתר הזה מאפשר לכל ילד למצות את החוש הסקרנות שלו וללמוד בקלות דברים חדשים.

המהדורה הצעירה

אם הילדים שלכם מתחברים יותר לחדשות מצולמות, המהדורה הצעירה של מאקו היא בהחלט משהו שיעניין אותם. את התכנית מגיש גדעון אוקו ובה הוא מביא ידיעות מעניינות ובעיקר רלוונטיות מרחבי העולם תוך שהוא מסביר לילדים על הנושאים השונים בגובה העיניים וכמובן מתמקד בהשפעה של כל נושא על חיי הילדים. כל התכניות זמינות לצפייה בחינם באתר מאקו.

מדור ילדים ב-YNET

במדור הזה תמצאו הרבה מאד כתבות בנושאים אקטואליים בזוויות שמעניינות ילדים. כך למשל תוכלו לקרוא על מתחם בדיקות לדובי צעצוע שמקל על הילדים את ההבנה של תהליכים רפואיים, ילדים שסייעו לתפוס נהגת שביצעה עבירות דרך ציורים וטיפים לתקשורת טובה בין הורים וילדים.

בשורה התחתונה, אם אתם מחפשים מקורות חדשותיים איכותיים ומתאימים לילדים, אלו הם כמה מקומות נפלאים להתחיל בהם.

גלילה לראש העמוד