5 מיתוסים על שימוש בסכיני גילוח שכדאי להכיר

טכניקה של הסרת שיער באמצעות סכין גילוח נחשבת לטכניקה הקלה והנפוצה ביותר. אולם, קיימים לא מעט מיתוסים בכל הקשור לשימוש, ואנחנו כאן בכדי לנפץ (או בעצם להחליק) אחת ולתמיד.

סכיני גילוח: כל מה שחשבתם, וכנראה טעיתם

זה לא סוד שסכיני גילוח הפכו לאחת הטכניקות המועדפות להסרת שיער, הן בשל הקלות של פעולת הגילוח והן בשל פיתוח של סכינים איכותיות אשר מאפשרות להימנע מגירוי העור או מחתכים. מדובר באחד המוצרים הנמכרים ביותר ברשתות הפארם, ומדובר בתעשייה המגלגלת מיליונים מדי שנה. בכדי לבצע את פעולת הגילוח באופן מושלם, חשוב לבחור סכיני גילוח מומלצים דרך סקירות ברשת כמו גם התנסות אישית המאפשרת לבצע את הסרת השיער באופן מהיר ויעיל.  אולם, חלק בלתי נפרד משימוש בסכין גילוח קשור גם במיתוסים שנקשרו לסכינים עם הזמן, ואנחנו כאן בכדי להבין האם הם נכונים או למעשה מדובר במיתוס מוחלט. שנתחיל?

שימוש בסכין גילוח מגביר את קצב ייצור השיער

לא מדויק. מאחר ובתהליך הגילוח לא מסירים את שורש השיער (כמו בטכניקה של שעווה) אין היחלשות של השיער ולכן קצב הגדילה שלו עשוי להיות מוגבר. אולם, קצב צמיחת השיער משתנה מהאחד לשני ולכן שימוש בסכין גילוח לא בהכרח משפיע על קצב הצמיחה, בעיקר אצל גברים ונשים עם מיעוט שיער.

5 מיתוסים על שימוש בסכיני גילוח - שכדאי להכיר

סכין גילוח תמיד חותכת את העור

טעות. לרוב, כאשר משתמשים בסכין גילוח צריך לשים לב ללהבים, ולהחליף אותם בתוך זמן קצר. כיום רוב החברות המובילות בענף מספקות לצרכנים סכיני גילוח עם להבים מתחלפים, כאשר טכניקה נכונה של הסרת שיער עם הגילוח יכולה למנוע ב 99% את הסיכוי לחתכים.

הכי טוב לגלח את השיער אחרי מקלחת

נכון. לאחר מקלחת חמה העור גמיש יותר, ולכן פעולת הגילוח הופכת לקלה ואפקטיבית יותר. לכן, עדיף תמיד לגלח את השיער רק לאחר שהעור לח, בייחוד באזורים רגישים כמו אזור הזקן, מפשעות ובית השחי. מומלץ לקרוא טיפים נוספים לגילוח נכון כדי להפוך את הפעולה לאפקטיבית ונעימה ככל האפשר.

חשוב למרוח ג'ל לפני השימוש בסכין

נכון. לא מדובר במיתוס אלא במציאות: מאחר והעור עשוי להיות מגורה כתוצאה מפעולת הגילוח, נדרש לרכך את האזור באמצעות ג'ל או קצף. דרך רשתות הפארם ניתן לבצע רכישה של מוצרים איכותיים שנבדקו ונמצאו כיעילים, לצורך פעולת גילוח אפקטיבית.

בסיום הגילוח חשוב למרוח קרם

נכון. חשוב להתאים את הקרם לסוג העור, וזאת מתוך מטרה להרגיע את האזור לאחר הפעולה של הגילוח, בייחוד בעבור מי אשר סובל מעור רגיש. נוסף לכך, אם העור שזוף מומלץ מאוד להשתמש בקרם לטובת הפחתת אדמומיות והופעה של פצעים.

לסיכום, באמצעות טכניקה נכונה של גילוח כמו גם שימוש בסכין איכותית תוכלו לבצע את פעולת הסרת השיער באופן יעיל, מהיר ובטיחותי – למרות כל המיתוסים.

גלילה לראש העמוד