5 עובדות מעניינות על ניתוחים פלסטיים

ניתוחים פלסטיים נתפסו במשך שנים רבות כנחלתם הבלעדית של אנשים שרוצים לשפר את המראה החיצוני שלהם ללא צורך רפואי. אולם זהו תחום רפואי עתיק שיכול לשפר את הגוף ואת הנפש של מי שבוחר בהם, ולעיתים דווקא כן תהיה להם הצדקה רפואית. במדריך זה נגלה מתי התחילו הניתוחים הפלסטיים ונלמד חמש עובדות מעניינות במיוחד עליהם. המשיכו לקרוא על התחום המסתורי שמפגיש את הרפואה עם האומנות.

היסטוריה

מקור המילה "פלסטיק", שממנה הגיעו הניתוחים הפלסטיים, הוא במילה היוונית "פלסטיקוס", שפירושה לעצב. ניתוחים פלסטיים התחילו לפני מאות שנים, ושורשיהם נעוצים בתרבויות עתיקות. הינה כמה עובדות מעניינות על ניתוחים פלסטיים:

 • תרבויות עתיקות כמו הודו, מצרים ויוון השתמשו בניתוחי שחזור שונים, כמו למשל שחזור אפים.
 • שתי מלחמות העולם מילאו תפקיד מרכזי בקידום טכניקות הניתוחים הפלסטיים. מנתחים נאלצו להתמודד עם האתגר של שחזור פניהם המעוותות של חיילים, שהוביל לחידושים שסללו את הדרך לניתוחים פלסטיים מודרניים.
 • בעוד שניתוחים פלסטיים התמקדו בתחילה בפרוצדורות שחזור, באמצע המאה ה-20 חל מעבר להליכים אסתטיים. שינוי זה התאפשר הודות להתקדמות בהרדמה, בכלי ניתוח ובטכניקות.
 • ניתוחים פלסטיים הם מגוונים ומציעים טיפולים שונים בשומן, בחזה, בעור ובפנים. במגזין לינדה, המקשר בין ספקים ללקוחות, תוכלו למצוא מידע על ניתוחים פלסטיים שונים.

יתרונות רפואיים ופסיכולוגיים

אולי תופתעו לגלות שלניתוחים פלסטיים יכולים להיות גם יתרונות רפואיים ופסיכולוגיים, והם לא תמיד נגמרים בשיפור קוסמטי. כך ניתוחים פלסטיים יכולים להשפיע באופן חיובי על אנשים:

 • ניתוחים משחזרים מסייעים להחזיר תפקוד ומראה לחולים שחוו פציעות, ניתוחי סרטן או עיוותים מולדים.
 • מטופלים רבים מדווחים על שיפור בהערכה העצמית ובביטחון העצמי בעקבות ניתוחים פלסטיים. שיפור זה יכול להשפיע באופן חיובי על בריאותם הנפשית ואיכות חייהם הכללית.
 • הליכים מסוימים יכולים לתקן בעיות פיזיות, לטפל בבעיות נשימה ולהקל על כאבי גב כרוניים. שיפורים תפקודיים אלה משפרים הן את הנוחות הפיזית והן את הרווחה הנפשית.
 • ניתוחים פלסטיים יכולים לסייע בתהליך ההחלמה של ניצולי טראומה ולעזור להם להוריד צלקות מהעור ולהחזיר את תחושת השליטה על גופם ועל חייהם.

 

 

התקדמות טכנולוגית

התקדמות הטכנולוגיה חוללה מהפכה בתחום הניתוחים הפלסטיים, והפכה את ההליכים לבטוחים יותר, מדויקים יותר ופולשניים פחות. הינה כמה מפריצות הדרך הטכנולוגיות בתחום:

 • הופעתם של הליכים זעיר פולשניים הפחיתה את זמן ההצטלקות וההחלמה של המטופלים. טכניקות מסוימות מאפשרות למנתחים לבצע חתכים קטנים יותר ולהשתמש במצלמות זעירות להדמיה טובה יותר.
 • מנתחים משתמשים כעת בהדפסה תלת ממדית כדי ליצור שתלים ומודלים מותאמים אישית לתכנון הליכים מורכבים. טכנולוגיה זו משפרת את תוצאות המטופלים.
 • מנתחים יכולים כעת להשתמש בסימולציות של מציאות מדומה כדי לתרגל ולתכנן ניתוחים לפני שהם נכנסים לחדר הניתוח. זה משפר את כישוריהם ואת ביטחונם תוך מזעור סיכונים.
 • בניתוחים פלסטיים נעשה שימוש בטכנולוגיות לייזר למשימות כגון חידוש העור, הפחתת צלקות והסרת שיער. היתרון הוא שטכנולוגיית הלייזר מקדמת הליכים מבוקרים ומדויקים יותר.

השפעה תרבותית וחברתית

ניתוחים פלסטיים הם בעלי השפעה רבה על התרבות ועל הנורמות החברתיות, והם מעוררים דיונים על אידיאלים של יופי, דימוי עצמי ואותנטיות. פופולריות הרשתות החברתיות מגבירה את הנראות של הליכי ניתוחים פלסטיים ומאפשרת לאנשים לשתף את השינויים והחוויות שלהם ברחבי העולם. בנוסף, אנשים רבים תופסים את הניתוחים הפלסטיים כביטוי לעצמאות ולהעצמה. חשוב לכבד את הרצון של אנשים ולזכור שכל אחד יכול להחליט מה לעשות עם הגוף שלו.

לסיכום

ניתוחים פלסטיים מכילים בתוכם הרבה יותר ממה שנדמה לכולם, והם קיימים כבר מאות שנים אחורה. יש להם יתרונות רפואיים ופסיכולוגיים מפתיעים, כמו טיפול בבעיות נשימה והקלה על כאבי גב כרוניים, והם בעלי פוטנציאל להחזיר לאנשים שחוו טראומה את הביטחון העצמי. ההתקדמות הטכנולוגית מאפשרת לעולם הניתוחים הפלסטיים לגדול, לצמוח ולהתפתח, ומציעה פתרונות חדשניים יותר ופולשניים פחות, שהופכים את כל התהליך לפשוט יותר מתמיד.

 

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

גלילה לראש העמוד