5 עובדות מעניינות על בלונים

בלונים הם סמל לחגיגה. הם נתלים באוויר בזמנים של שמחה ואושר, ונראים מעולה כאשר רוצים לקשט מרחב באופן צבעוני ויפה. בלונים משמשים אותנו כשאנחנו חוגגים אירועים מסוגים שונים, והם מספקים צבעוניות מקסימה. רבים אינם יודעים זאת, אבל לבלונים יש היסטוריה הקשורה לחגיגות או לאירועים וטקסים קדומים, ויש להם שימושים שיכולים להיות קצת מוזרים.. אז מה צריך לדעת על המוצרים הנפוחים האלה? הנה כמה עובדות:

סוגי בלונים

כיום יש עשרות סוגים של בלונים ואפשר למצוא בחנויות בלונים בכל הצבעים והסוגים האפשריים, החל מבלון ענק המעוצב בדמויות של דיסני, עד בלונים קטנים שמקשטים איתם עוגה. יש בלונים ארוכים ליצירת חיות וצורות, ואפילו בלונים זעירים שמשמשים לניתוחים. בלונים משמשים בדרך כלל לאירועים משמחים ולחגיגות, אבל גם לרפואה כאשר נדרשת הכנסת אוויר לגופו של מנותח. בלונים משמשים גם לטקסים חמודים, כמו טקס פרידה ממוצץ, בו הפעוט קושר את המוצץ לבלון, ומפריח אותו לאוויר.

 

 

תהליכי ייצור

אם חשבתם שבלון עשוי מגומי פשוט או רק מלטקס, כדאי שתדעו כי בתהליך הייצור, מוסיפים למוצר שמנים, מים, חומרים מייצבים ופיגמנטים אשר מספקים את הצבעים השונים שאנו בוחרים מהם. בייצור של בלונים איכותיים מוסיפים גם חומר מעבה המצפה את המעטפת והופך אותה לעמידה יותר.

היסטוריה

בלונים ראשונים נראו בתרבויות סיניות עתיקות ובדרום אמריקה. אנשים שחיות לפני מאות שנים: הכינו סוג של כדור שיוצר לעיתים ממעיים של חיות. הבלונים שיוצרו שימשו לצרכי חגיגות ולקישוט חצרות מלכות. הבלון המודרני הומצא בשנת 1800 על ידי מדען שהשתמש במוצר עבור מגוון ניסויים כימיים.

מעוף הבלון

בלונים מנופחים מספיק יכולים להרים אדם לגובה. בניסוי שנערך לפני כמה שנים, גילו ש-600 בלוני הליום יכולים להרים אדם לגובה של עשרת אלפים רגל! ניסוי כזה לא כדאי לנסות לבד, משום שבגובה מסוים הבלונים מתחילים להתפוצץ.

אורך חיים

בלונים יכולים להחזיק מעמד כמה שעות וגם כמה ימים, תלוי באיכות שלהם. בלון רגיל ומנופח ישרוד עד 24 שעות, ובלוני הליום איכותיים יכולים להחזיק מעמד אפילו עד 3 ימים.

לסיכום

אז אם אתם קונים בלונים, וודאו שהם איכותיים על מנת שיחזיקו מעמד כמה שיותר זמן בחגיגה או באירוע שלכם.

גלילה לראש העמוד