5 עובדות שלא ידעתם על בנייה בגבס

בשנים האחרונות הגבס הפך לחומר מבוקש מאד לשימוש בבנייה, בין אם מדובר בבניית פרויקטים חדשים או שיפוץ של בתים קיימים. אם אתם לא מכירים את הגבס לעומק ועדיין מתלבטים לגביו, קבלו 5 עובדות שלא ידעתם על בנייה בגבס.

לפני הכול – איך לבחור קבלן גבס?

לפני שאנחנו קופצים לעובדות המעניינות בנושא, נדבר קודם על החשיבות במציאות בעל מקצוע שיוכל לבצע עבורכם שיפוץ מקצועי בגבס. בבחירת קבלן גבס חשוב לבצע חקר שוק, השוואת מחירים, ובדיקת תיק העבודות של בעל המקצוע שתעבדו איתו. כדי לקצר לכם את המחקר, קבלני גבס מומלצים תמצאו באתר שיפוצים פלוס, נוסף על מידע נוסף בתחום ובתחומי שיפוצים אחרים.

הגבס הוא ידידותי לסביבה

לעומת חומרי בנייה מסורתיים אחרים, הגבס נחשב לחומר ידידותי לסביבה, זו בדיוק הסיבה שבנים האחרונות השימוש בו הפך למאד נפוץ. כשאתם בונים באמצעות גבס אתם מיישמים הלכה למעשה בנייה אקולוגית שגם צורכת פחות אנרגיה וגם מייתרת את הצורך בכריית מחצבים לשם הפקת חומרי בנייה. בנוסף, הגבס עצמו לא פולט לאוויר העולם חומרים רעילים, מה שמהווה כמובן יתרון משמעותי לשימוש בו. לכן, אם איכות הסביבה חשובה לכם ואתם רוצים לקחת חלק במאמץ העולמי, אתם צריכים לעבור לשימוש בלוחות גבס.

 

 

הגבס אינו מיועד לבנייה חיצונית

אם חשבתם לעשות שימוש בגבס על מנת לבנות חדר חיצוני אן משהו בסגנון, אנחנו ממליצים לכם לחשוב שוב. הגבס לא מיועד לשימוש עבור מבני חוץ, אלא אם כן אתם מחזקים אותו באמצעות חומרים אחרים. בתוך כך, הגבס משמש במיוחד עבור בניית חדרים פנימיים, קירות פנימיים וכמובן עבור עבודות שונות בתוך הבית, בין השאר מדפי גבס, נישות מגבס ועוד. יש מקרים שבהם תוכלו להשתמש בגבס לבנייה חיצונית, אך תצטרכו לחפות אותו בחומר קשיח שיבודד אותו מהחוץ.

הגבס הוא מינרל

כשאנחנו מדברים על גבס אנחנו מדברים על מינרל שמורכב  מסידן וסולפט. למינרל הזה יש מגוון רחב של יתרונות, כאשר היתרון הבולט בא לידי ביטוי בכך שהוא מעולה בבידוד רעשים וטמפרטורה. בנוסף, קל מאד לעבד את המינרל הזה ולכן אפשרויות העבודה הזו הן פשוט בלתי מוגבלות. העבודה עם המינרל הזה היא מאד נוחה ולא פחות חשוב מזה, מהירה שבעתיים ביחס לעבודה עם חומרי בנייה מסורתיים כמו בטון. זו בדיוק הסיבה שגם מאד זול לעבוד עם החומר הזה בפרויקטים גדולים.

יש מגוון רחב של סוגי גבס

אולי אתם לא מודעים לכך, אך יש מגוון של לוחות גבס בסוגים שונים ומאפיינים שונים. למשל, לוח הגבס הירוק הוא לוח שעמיד ללחות ואם אתם מבקשים להשתמש בו לבנייה בתוך חדר המקלחת אתם יכולים להרגיש חופשי לעשות זאת. לוח הגבס הוורוד הוא לוח חסין אש וחום ואם אתם צריכים לוח גבס שמתאים לבנייה במטבח למשל, זה הלוח עבורכם. לוח הגבס הרגיל הוא לוח בצבע בז' והוא הלוח הנפוץ במיוחד עבור בנייה של מפדי גבס, נישות שונות ומדפים.

הגבס הוא זול

ביחס לחומרי הבנייה המסורתיים כמו בטון ובלוקים, הגבס הוא חומר זול שמשתלם מאד לעבוד איתו. בניגוד לבלוקים והבטון, עלויות השינוע של הגבס הן זולות יותר וכמובן שעלות החומר עצמו היא זולה יותר. זו בדיוק הסיבה שבגינה בניית קיר גבס זולה באופן משמעותי מבניית קיר בטון או בלוקים. אגב, היום תוכלו למצוא את הגבס גם בבנייה החדשה ולא רק בגלל שהוא זול. כיום רבים מקבלני הבנייה שמחפים את הקירות של הבית באמצעות לוחות גבס. מעבר לעובדה שזה זול ויפה יותר מחיפוי רגיל, קל יותר לקבלן הבנייה להשחיל קווי תקשורת וחשמל בין הקיר לחיפוי.

לסיכום, אין ספק שבשנים האחרונות הגבס הפך לחומר מבוקש מאד לשימוש בבנייה פנימית וכשבוחנים את היתרונות והעובדות השונות עליו, זה דיי ברור למה זה קורה.

גלילה לראש העמוד