5 טיפים לארגון אירועי חברה

בעולם העסקים המהיר של היום, לכנסי חברה יש תפקיד חיוני בכל הקשור לחיבור עובדים, לקחוחות ושותפים המעוניינים לחלוק רעיונות, לטפח שיתופי פעולה ולקדם חדשנות. אולם ארגון כנס חברה מוצלח מצריך תכנון קפדני ותשומת לב לפרטים. מבחירת המיקום הנכון ועד לניהול לוגיסטי, קבלו חמישה טיפים חשובים שיעזרו לכם לארגן כנס חברה בלתי נשכח. כל הפרטים וההמלצות במאמר שלפניכם!

בחירת המקום הנכון

אחת ההחלטות הקריטיות ביותר בארגון כנס חברה היא בחירת המקום הנכון. המקום קובע את הטום של כל האירוע ויכול להשפיע באופן משמעותי על חוויות המשתתפים. כאשר שוקלים היכן לארח את הכנס שלכם, הנה כמה גורמים מרכזיים שכדאי לזכור:

 • מלונות: מלונות הם בחירה מצוינת לאירוח כנסים, במיוחד עבור משתתפים מחוץ לעיר. הם מציעים פתרון נוח, המספק חדרי ישיבות, לינה, קייטרינג ולעיתים קרובות מגוון שירותים. בחירת מלון עם מתקני כנסים מודרניים יכולה להבטיח חוויה חלקה הן למארגנים והן למשתתפים, כמו למשל מלון יערים שהוא מלון מושלם לאירוח בהרי ירושלים ומתאים מאוד לכנסים.
 • מרכזי כנסים: מרכזי כנסים בנויים לאירועים בקנה מידה גדול ויכולים להכיל מספר עצום של משתתפים. הם מגיעים מצוידים בציוד אורקולי חדיש ומציעים את הגמישות להתאים את החלל בהתאם לצרכי הכנס שלכם.
 • נגישות: ודאו שהמקום נגיש בקלות לכל המשתתפים, עם אפשרויות תחבורה טובות וחניה קרובה בשפע. אם משתתפים רבים מגיעים מחוץ לעיר, קרבה לתחנת רכבת יכולה להיות יתרון.

הגדירו את מטרות הכנס שלכם

לפני הצלילה לפרטים הלוגיסטיים, חשוב להגדיר יעדים ברורים לכנס שלכם. מה אתם מקווים להשיג? המטרות שלכם יעזרו לכם לקבל החלטות מושכלות לאורך תהליך התכנון. להלן כמה מטרות נפוצות של הכנס:

 • שיתוף ידע: אם המטרה העיקרית היא לחנך ולהעשיר בידע את המשתתפים, בחרו סדר יום הכולל סדנאות והרצאות במגוון נושאים רלוונטיים.
 • נטוורקינג: כדי לטפח שיתוף פעולה ונטוורקינג, ארגנו את הכנס עם מספיק זמן לאינטראקציה בין המשתתפים, כולל הפסקות קפה, קבלות פנים ופורומי דיון.
 • השקת מוצר: אם אתם משיקים מוצר חדש, התמקדו ביצירת סביבה שמדגישה את התכונות והיתרונות של המוצר ומציעה הדגמות מעשית.

 

תכנון ולוגיסטיקה מפורט

לאחר שבחרתם מקום והגדרתם את מטרות הכנס שלכם, הגיע הזמן להיכנס לפרטים הקטנים של תכנון ולוגיסטיקה. שלב זה כולל מגוון רחב של משימות, החל מתקצוב ועד קייטרינג. הנה כמה נקודות עיקריות שכדאי לקחת בחשבון:

 • תקצוב: צרו תקציב מקיף המתאר את כל ההוצאות הצפויות, כולל עלויות מקום, קייטרינג, שיווק וכל שירותים נוספים הנדרשים. שמירה על התקציב חשובה כדי להבטיח את הצלחתו הכלכלית של הכנס.
 • קייטרינג: מזון ומשקאות הם חלק חשוב בכל כנס. תאמו עם המקום או עם שירות קייטרינג על מנת להבטיח שהתפריט יתאים למטרות הכנס ויתאים להעדפות תזונתיות.
 • לינה: אם הכנס שלכם נמשך מספר ימים או מושך משתתפים מחוץ לעיר, שקלו לסייע למשתתפים בהזמנת חדרים במלון שבו נערך הכנס או במקומות לינה סמוכים. ודאו שלמשתתפים יהיה מקום נוח לשהות בו.

תכנים מרתקים

כדי לשמור על מעורבות המשתתפים ולהבטיח כנס מוצלח, עליכם לתכנן תוכנית משכנעת. הנה כמה טיפים ליצירת תוכן מרתק:

 • הרצאות: הזמינו מגוון רחב של מומחים בתעשייה, מובילי דעת קהל ועוד כדי להעביר מצגות מרתקות ואינפורמטיביות. המומחיות ונקודות המבט שלהם יכולות לספק למשתתפים תובנות חשובות.
 • מפגשים אינטראקטיביים: שלבו אלמנטים אינטראקטיביים, כגון דיוני פאנל, סדנאות ומפגשי שאלות ותשובות. עודדו השתתפות הקהל ושאלות כדי לשמור על מעורבות המשתתפים.
 • שילוב טכנולוגיה: נצלו את הטכנולוגיה כדי לשפר את חווית המשתתפים.

מעקב אחרי הכנס

האחריות שלכם לא מסתיימת עם סיום הוועידה. מעקב לאחר הכנס הוא קריטי להבטחת קשרים מתמשכים עם המשתתפים ולמיקסום השפעת האירוע. להלן כמה שלבים לאחר הכנס שכדאי לקחת בחשבון:

 • תודה וסיכום: שלחו אימייל תודה מכל הלב למשתתפים, לנותני חסות ולדוברים. כללו תקציר של נקודות חשובות ודגשים מהכנס.
 • סקר ומשוב: הפצת סקרים לאחר הכנס כדי לאסוף משוב מהמשתתפים. השתמשו במשוב זה כדי לזהות אזורים לשיפור ולהעריך את ההצלחה הכוללת של הכנס.
 • שיתוף תוכן: שתפו שקופיות מצגת, סרטונים וחומרי ועידה אחרים עם המשתתפים. זה מאפשר להם לבקר מחדש בתוכן ולשתף אותו עם עמיתים שלא יכלו להשתתף.

לסיכום,

ארגון כנס חברה מוצלח הוא משימה מורכבת ורבת פנים הדורשת תכנון קפדני ותשומת לב לפרטים. בחירת המקום הנכון, הגדרת יעדים ברורים, תכנון קפדני, תוכן מרתק ומעקב לאחר הכנס הם מרכיבים מרכזיים כדי להבטיח אירוע בלתי נשכח ופרודוקטיבי. על ידי ביצוע חמשת העצות הללו, תוכלו ליצור כנס שמותיר השפעה חיובית מתמשכת על המשתתפים ותורם להצלחת החברה שלכם.

גלילה לראש העמוד