5 דברים שלא ידעתם על סלמי

סלמי הוא מוצר פופולארי שמגיע אלינו מאיטליה. מדובר בסוג של 'נקניק' בשרי שאפשר לאחסן בכל מקום משום שהוא נשמר בטמפרטורת החדר ואפשר לאחסן אותו במקרר. סלמי מחזיק מעמד זמן רב ונותר טרי וטעים בשל תהליך התסיסה שהוא עובר המשמר אותו לזמן רב.

סלמי במקור מכינים מבעלי חיים כמו עז ועגל, חזיר ואווז, אבל בישראל הוא מיוצר מבעלי חיים שנחשבים כשרים לאכילה. בזמן התהליך מוסיפים לבשר תבלינים ועשבי תיבול על מנת לקבל טעם עשיר ומגוון.

אז מה כדאי לדעת על סלמי? הנה 5 עובדות שלא יסלימו את מצבכם, אבל בהחלט יוסיפו לידע הכללי:

סלמי מותסס ולא מבושל

סלמי הוא מוצר שמיוצר בדרך כלל בתהליך התססה. הבשר עובר תהליך יבוש והתססה  ומיוצר מבשר מובחר. בזמן ההכנה הבשר נטחן, מתובל ולאחר מכן מותסס בתהליך ארוך. התהליך מספק לו טעם טוב וריח נהדר! התהליך קורה בחדר ייבוש למשך חודש ויותר עד לרמת העשייה הנכונה.

המון סוגים לבחירה

סלמי הוא מוצר המיוצר בטעמים שונים ומגוונים. יש כמה סוגים של סלמי שנמכרים בכול רחבי העולם בזמן שאופי המוצר וארץ המוצא שלו הם שקובעים את שמו. כיום יש סלמי פפרוני שמקורו בספרד ואיטליה, יש סלמי נפוליטני פיקנטי, סלמי הונגרי, סלמי בשן או מעושן מפראג, אפשר למצוא מוצר כזה שמטובל באבקת צ'ילי, יש כזה שמיוצר בעיר מליאנו או 'ארל' ההונגרי והטעמים כמו גם הסוגים נחשבים מאד מגוונים ונפוצים. קבנוס למשל הוא סלמי שמגיע מפולין והוא נחשב פופולארי במיוחד בישראל.

5 דברים שלא ידעתם על סלמי

מקור השם

מקור שמו של הסלמי בשפה האיטלקית הוא 'מלח', או "המלחה'  (Salatura)זאת משום שמדובר במוצר שנחשב מלוח יחסית וכזה שיוסיף טעם ותיבול לכל מנה.

סלמי אינו נחשב מבחינה מילולית 'נקניק' כמו שאר מוצרים שכונו על ידי אליעזר בן יהודה שחידש את השפה העברית ונתן את השם מוצר לכל מוצר מוארך בצורה של גליל- החל ממוצרי שוקולד עד גבינה. סלמי נחשב תערובת טחונה בצורת גליל ולא כולם מרבים לקרוא לו נקניק. עם השנים נטמע בשפה העברית מושג "שיטת הסלמי" שמגיעה כדי לתאר שיטה של תהליכי כפייה דיקטטוריים שכופה שלטון בהדרגה ומונע מרד והתנגדות עד כיבוש היעד. למושג זה אין שום קשר לנקניקים או למה שאנחנו מכניסים לכריך.

מנות טעימות וקלילות

סלמי מתאים למגוון מנות קלות במיוחד להכנה. עם המוצר הטעים הזה אפשר להכין פסטות, חביתות, תבשילים מוקפצים, פיצות, פשטידות ומגוון רחב של מאכלים. טיגון סלמי והוספה שלו למאכלים שונים יספק ארוחה מלאת טעם וחלבון.

לסלמי יש טעם מעולה בתוך סנדוויץ', ולמעשה, לא צריך הרבה כדי להנות מכריך טעים חוץ מלחמנייה טרייה מרוחה במעט מיונז, בתוספת חסה ופרוסות של סלמי טעים ומתובל.

דיאטטי או לא דיאטטי?

מי שתוהה כיצד לשלב מוצר כמו סלמי בחיי היום יום שלו ומי ששומר על המשקל, כדאי שידע שסלמי נחשב כזה שכמות הקלוריות שבו סבירה ביחס לנקניקים אחרים. כמות הקלוריות בסלמי ממוצע מגיעה ל261 קלוריות ל100 גרם ויש בו כמות חלבונים בינונית, כמות שומן רווי בינונית וכמות נתרן שאינה גבוהה ביחס לנקניקים.

לסיכום, שילוב סלמי בחיי היום יום מהווה פתרון מושלם להכנות ארוחות ומנות טעימות החל מכריכים מתובלים עד פשטידות או אוכל תאילנדי. בחרו מוצר עם אחוז שומן נמוך יחסית, בטעם שאתם אוהבים ותוכלו  להנות מאוכל שיש בו טעם עז וטוב.

גלילה לראש העמוד