10 דברים מגניבים שלא ידעתם על אייפון

 

ב12 שנים האחרונות יצאו למעלה מחמישה עשר דגמים שונים ונמכרות למעלה ממיליארד יחידות. זה מספר פשוט דמיוני לכל מוצר שהוא ובטח למוצר יקר כמו האייפון. חישובים שונים יוכלו להראות לנו שאם היינו שמים את כל האייפונים שאי פעם יוצרו האחד על השני, הייתה לנו ערימה די גדולה של אייפונים… אבל עכשיו ברצינות: כחלק מסמארטפונים מתקדמים, אפל משקיעה הרבה מחשבה בכל מיני אפשרויות וחשבנו שיהיה נחמד אם תדעו על קיומן של כמה מהן שיכולות להיות שימושיות מאוד לעיתים. קבלו אם כן את מצעד עשר הדברים השימושיים והמיוחדים שניתן לעשות עם האייפון שלכם:

 

  1. ניתן לשנות את התצוגה במסך הראשי כך שתופיע רק כגוונים של שחור ולבן. הרעיון מאחורי האפשרות הזו הוא לאפשר גם למי שלוקה בעיוורון צבעים ליהנות מהמכשיר ללא כל בלבול. לאחר שאפל הוציאה לשוק את האופציה, גילו רבים שהיא עוזרת להם להתמודד עם התמכרות למכשיר. מסתבר שכאשר התצוגה היא רק בשחור ולבן, מתמעטת המשיכה הממגנטת אותנו למכשיר ואנחנו נוטים להציץ בו פחות ופחות.
  2. חיפוש לפי עצמים או דמויות בתמונות – כחלק מסמארטפונים מתקדמים, גם טכנולוגית זיהוי התמונות מתפתחת ואפל נמצאת בחוד החנית שלה. כיום ניתן לערוך חיפוש תמונות לפי מילת חיפוש פשוטה כגון 'חתול', 'כלב' וכדומה. האופציה הזו תפתיע גם אתכם עם איך שהיא יודעת להבחין בעצמים שונים בתוך התמונות שלכם.
  3. ניתן לכוונן את עוצמת הפנס – שלא כמו בסמארטפונים של 'פשוטי העם' באייפון תוכלו לכוון את עוצמת הפנס. זה יהיה שימושי אם אתם משתמשים בו בשביל להגיע לשירותים בלילה ולא רוצים להעיר את החצי השני שישן או ישנה לידכם. האופציה מופעלת על ידי לחיצה 3D עליה אתם בטח שמעתם כבר… מה לא?
  4. לחיצת 3D – באייפון ניתן ללחוץ ולהפעיל אפשרויות נוספות באמצעות לחיצה מעט יותר חזקה על המסך. זה מתאפשר בזכות חיישני מרחק רגישים שנמצאים על פני כל שטח המסך מתחת לפני השטח. האפשרות הזו עוזרת לנו להגיע לתתי תפריטים מגוונים באופן פשוט, נוח וזמין.
  5. רקעים לסרטונים – טוב, זה כבר באמת קצת יותר משוגע. באייפון ניתן כיום לבחור רקע שיופיע מאחורינו כאשר אנחנו מצלמים את עצמנו או דמויות אחרות בווידאו. הרקעים הללו הם סרטוני 360 בעצמם כך שאם אנחנו מניעים את הטלפון, זה נראה שאנחנו זזים במרחב. ציפור שמופיעה ברקע תיראה כאילו היא עפה מאחורינו וכן הלאה. הפונקציה הזו עובדת באופן די מדהים והחיתוכים מסביב לדמויות הם מאד מדויקים. הדבר היחיד שבלבל מעט את עיבוד התמונה היו חפצים משולבים עם מראה.
  6. גם לאייפון הכי חדיש יש מגבלת נפח, ביחוד כאשר איכות התמונות, הקול והסרטונים רק עולה ועולה. ישנה אפשרות מאוד מעניינת של מחיקה אוטומטית של מוזיקה. כאשר האפשרות מופעלת, האייפון ימצא את השירים להם אנחנו לא מאזינים ופשוט ימחק אותם בכדי לעמוד ביעד הזיכרון שהצבנו לו. כך בעצם לא תצטרכו לוותר על שום דבר מהותי.
  7. במכשיר האייפון שלכם יש מכשיר עבודה שבחיים האמיתיים הוא תופס חצי ארגז כלים… האם ידעתם שיש לכם פלס שלם ומדויק בטלפון? הוא נמצא באפליקציית המצפן, פשוט צריך לגלול הצידה. פלס כזה יכול להיות מאד שימושי כאשר תולים תמונות בבית למשל או כשטכנאים ממקמים ציוד שדורש פילוס על פני השטח.
  8. אייפון דואג לשינה שלכם – קיימות עדויות לכך שאור כחול שמצוי במסכים יכול למנוע מאיתנו להירדם על ידי כך שהוא משבש את ההתנהלות הטבעית של ההורמונים השונים. באייפון יש לכם אפשרות לעבור למשמרת לילה ולהנמיך מאד את עצמת האור הכחול. המסך כולו יקבל גוון צהבהב מעט אבל מה זה לעומת שינה טובה?
  9. נערו את הטלפון בכדי למחוק את מה שכתבתם – לפעמים אנחנו מתחרטים על מה שכתבנו או סתם עשינו טעות. ניעור של האייפון יעלה את האפשרות למחוק את כל הטקסט ויציל אותנו משליחה שלו.
  10. אייקונים למטה – ניתן להוריד באופן זמני את כל האייקונים במסך הראשי כך שנוכל להגיע אל כולם עם יד אחת. זו אפשרות שיכולה להיות שימושית לריצה למשל. זכרו שבנהיגה אסור ומסוכן להתעסק בטלפון עם הידיים. בשביל זה יש את סירי

גלילה לראש העמוד