5 נקודות לפני שמקימים אתר למשחקי רשת

משחקי הרשת הם כיום סוג פעילות פנאי פופולארי ואפילו ספורט בו מתקיימות תחרויות. לפני שמקימים אתר מסחרי לנושא זה, כדאי לקחת בחשבון את חמש הנקודות הבאות:

הכנה לשיווק

ראשית, יש לבחור ולשכור שם דומיין, שיהיה קליט ולא ארוך מדי. אם האתר מכוון לקהל בינלאומי, הסיומת יכולה להיות .com ולקהל מקומי .il מומלץ להימנע מסיומות מיוחדות מדי, שפחות קל לזכור, דוגמת .biz גם לבחירת שירות אירוח לאתר, יש השלכות לפרסומו בהמשך. זה צריך להיות מקום אירוח, שבו יש חבילה במחיר שמתאים לך, אשר תספק ביצועים טובים מספיק. זמינות וביצועים גרועים, ייפגעו בדירוג האתר בתוצאות מנועי החיפוש. בהמשך לכך, נציין כי אחד ההיבטים שחייבים לתכנן מראש, הוא קידום האתר בתוצאות חיפוש, משמע קידום אתרים אורגני.

חשוב לציין שמדובר בתהליך מקצועי, ועל כן מוטב לפנות למקדם אתרים שיסייע לכם לצלוח את התהליך ולהגיע למיקומים הראשונים בגוגל.

בחירת פלטפורמה

יש להחליט על הפלטפורמה שעליה ייבנה האתר ועל טכנולוגיות תומכות כמו PHP או JavaScript שבהן יעשה שימוש. בחירה פופולארית וחינמית הוא וורדפרס, שגם כולל themes ספציפית לנושא משחקים. שלב זה קריטי, מאחר שהוא ישליך באופן נרחב על המשך ההקמה ולא יהיה פשוט לשנות בהמשך את הפלטפורמה.

אחסון מידע  

עוד דרוש, בסיס נתונים שבו יישמרו פרטי ההרשמה של הלקוחות ובמידת הצורך גם יישמר מצב המשחק. ככל שמדובר בכמות גדולה של משתמשים במקביל, כך יידרשו ביצועים גבוהים יותר מבסיס הנתונים.

ביצועים

תקשורת של גולשים רבים בו זמנית מול אתר, מעמיסה על השרתים שלו מאוד. כך במיוחד, אם התקשורת היא מסוג "כבד" כמו העברת גרפיקה מורכבת ברזולוציה גבוהה וקול – מצב אופייני במשחקי רשת. למרות שעולם המשחקים הוא תחום טכנולוגי וותיק, שכבר עבר ועובר אופטימיזציה טכנית מהיבטים כאלה, ישנו עדיין עומס רב, שבעל אתר חייב להתמודד איתו. ביצועים איכותיים, צריכים להיות מסופקים כמובן באופן עקבי. ייתכן למשל שלאורך השבוע בשעות היום יהיה קל לעמוד בעומס, אך בסוף שבוע בשעות הערב האתר יאט ואף יקרוס. עוד חשוב לזכור, שמשתמשים רבים ניגשים למשחקים דרך התקני מחשוב ניידים, שבהם החיבור עשוי להיות איטי יותר ובכך להחריף את הרושם של ביצועים איטיים ממילא מצד האתר. בכדי להבטיח שירות חלק ואיכותי לגולשים, ניתן להיעזר בכמה פתרונות. ניתן לשכור מספק האירוח Virtual Dedicated Server (VDS) – שרת וירטואלי, עם הבטחת משאבים מוגדרים עבורו. אפשרות נוספת, היא שימוש בשירות Gaming CDN (Content Delivery Network) שלוקח על עצמו חלק מהעומס.

אבטחה

אתרי משחקי רשת עשויים למשוך תשומת לב של האקרים ויש לקחת זאת בחשבון. אבטחה היא תחום בו ניתן להשקיע עוד ועוד, כך שצריך להחליט מראש מה יהיה טוב מספיק מבחינה זו.

לסיכום

הקמת אתר משחקי רשת היא משימה לא פשוטה ולכן מומלץ לקדם אותה בצורה שיטתית, על פי שלבים ראשיים דוגמת אלה.

גלילה לראש העמוד