מה הופך משחק רשת ללהיט?

משחק רשת

מאז שהמציאו את המחשבים, השתנה עולמם של ילדים רבים ובהתאמה פעילויות שהיו פעם נפוצות הופכות זניחות יותר. כיום מרבית הילדים משחקים במשחקי רשת ומוצאים את עצמם שעות רבות מול המחשב משחקים עד אור הבוקר. החל מסיפור עלילה מרתק, גרפיקה באיכות גבוהה, חוויית משתמש חסרת פשרות ועד להתמכרות לאדרנלין הילדים חווים עולם שלם שנמצא חצי בדמיון וחצי במציאות כאשר הם משחקים במשחקי מחשב. וכל זה בלי להרים את הרגל מהרצפה או לקום אפילו מהספה בסלון. אז מה מושך את הילדים של היום לשחק כל כך הרבה שעות במשחקי המחשב? ובכן, הסיבה לכך שמשחקי הרשת הם כל כך פופולאריים היום מתחלקת לארבעה קטגוריות מרכזיות:

עיצוב

גרפיקות מתקדמות הופכות כל מסך חד ממדי לעולם מלא אפשרויות. ילדים צעירים מחפשים את האתגר ומוצאים את עצמם נשאבים אל תוך עולם המשחקים מלא ממשקים, דמויות, חפצים וסיפורים שדומים באופן מפליא לחיים האמיתיים. כל דמות בדיונית הופכת במהרה לשחקן מצליח ואתם יכולים לנצח ביחד איתו את המשחק בקלי קלות. כל משחק מלווה בלוגו שהוא הסמל המסחרי. ניתן ליצור לוגו כזה בקלות ולכן הקמת המשחקים ומיתוגים היא תהליך נגיש יחסית.

אתגר

משחקי המחשב הופכים לרשת סבוכה של אתגרים, מבוכים ומשימות. משחקים רבים מציבים לילדים אתגרים מוגבלים בזמן אשר מחייבים אותם להשקיע שעות ומאמץ רב על מנת לקבל דירוג גבוה יותר. זהו בעצם התחליף המודרני לתחרויות הכדורסל והכדורגל המוכרות לנו מפעם.

משחק רשת

קהילה

הכפר הגלובלי של ימינו מאפשר לכל משחק מחשב להתכנס לכדי קהילת שחקנים מגובשת, לרבות קהילות בפייסבוק. שימוש במיקרופון, מצלמות ואפילו כתובות מאפשר ליצור קבוצות משחק מכל העולם ולקשר בין ילדים בגילאים שונים. במהרה ניתן לראות איך קבוצות המשחק הופכות להיות קבוצות חברים והילדים זוכים לחוויה עולמית של ממש, תוך כדי פיתוח כישורי שפה ותקשורת.

דמיון

לצד כל היתרונות האחרים, עומדת האפשרות לפתח את הדמיון של הילדים. משחקי המחשב מתנהלים בעולם שלא קיים במציאות ועל הילדים לדמיין או להפעיל את הראש בחיפוש מתמיד אחר פתרון המשחק והמשימות שלו. מדובר באתגר בריא מאוד למוח הצעיר שמפתח אותו לכדי בוגרים איכותיים ורציניים יותר.

משחקים עד אור הבוקר

השקעה במשחקי מחשב היא השקעה לטווח הארוך כאשר הילדים זוכים לקבל כמה אמות מידה חיוביות בתוך המשחק עצמו. כאשר אתם מקימים את משחק המחשב אתם רוצים להשקיע בכל הפרטים הקטנים החל מהלוגו, וכלה ביצירת מערכת שיחה בין שחקנים.  רק כך אתם תהפכו את משחק הרשת שלכם ללהיט שכל ילד ירצה לקחת חלק בו. בסופו של יום ניתן לפתח משחקי המשך ולהעצים את רווחי החברה בקלות יתרה.

קראו גם: משחקי רשת מומלצים

גלילה לראש העמוד