לפני שמוציאים ויזה לסרילנקה: 5 עובדות על המדינה המרתקת

ויזה לסרילנקה

סרילנקה, מדינת אי קסומה ומרהיבה ביופייה, השוכנת מדרום להודו, מהווה יעד תיירותי פופולארי במיוחד, הן בגלל הנופים המרהיבים והן בגלל התרבות המיוחדת, המזכירה את התרבות של הודו השכנה. וכדי ליהנות מכל היופי והקסם הזה, תידרשו להוציא ויזת תיירות בהתאם. אך עוד לפני כן, כדאי שתכירו כמה עובדות על המדינה המרתקת.

סרילנקה – נעים להכיר

כולנו מתאוששים אט אט משגרת הקורונה שפקדה אותנו בשנים האחרונות, כאשר גם האפשרות לטוס לחו"ל, שהייתה חסרה לנו כל כך בימים אלו, חוזרת להיות רלוונטית, עם טיסות למגוון יעדים תיירותיים ואקזוטיים במיוחד, כאשר אחד מהיעדים הפופולאריים ביותר היא מדינת סרילנקה, השוכנת דרומית להודו ומושכת אליה תיירים מכל רחבי העולם. סרילנקה היא מדינת אי, אשר מלבד חופים זהובים ונופים מרהיבים, מציעה לתיירים המבקרים בה אפשרות ליהנות מאתרים היסטוריים עתיקים, טיולים במסלולים מאתגרים, אתרי גלישה אטרקטיביים ותרבות קסומה ומרתקת של אנשים נעימים ומסבירי פנים. אז אם כבר התחלתם לארוז את התרמיל, כדאי גם שתעשו את הפעולה שצריך לבצע לפני הכניסה למדינה ותכינו את הוויזה הנדרשת מהתיירים המעוניינים לבקר במדינה.

ויזה לסרילנקה

כאמור, כדי לבקר בסרילנקה, בין למטרות עסקיות ובין למטרות תיירותיות, תצטרכו לפעול להוצאת הוויזה המתאימה. את הוויזה ניתן להוציא מראש דרך חברות מקצועיות ובעלות של עד כמה מאות שקלים, או להוציא את הוויזה בשדה התעופה, בעלות יקרה יותר ובזמן המתנה ממושך יותר.

ככלל, כל מבקר מעל גיל 12 חייב בהוצאת ויזה בהתאם, כאשר הוויזה הסטנדרטית מונפקת לתקופה של 30 ימים, עם אפשרות כניסה – יציאה של עד פעמיים במהלך החופשה. כדי להוציא את הוויזה המיוחלת, תצטרכו למלא טפסי בקשה מתאימים ולצרף צילום דרכון בתוקף ועם תמונה ברורה ואת כרטיסי הטיסה שלכם.

כמה עובדות מעניינות על סרילנקה

אז לאחר שהוצאתם את הוויזה המתאימה, תכננתם את מסלול הטיול והנקודות בהן תבקרו והזמנתם כרטיסי טיסה לטיול החלומי שלכם לסרילנקה, זה הזמן המתאים ביותר לקרוא ולהכיר כמה עובדות מעניינות בהחלט על סרילנקה:

שפות, אנשים ומספרים

את העובדה הראשונה שלנו על סרילנקה בחרנו להתחיל עם כמה מספרים, שיעזרו לנו להכיר קצת יותר את מדינת האי הקסומה הזאת. אוכלוסיית סרילנקה מונה למעלה מ-18 מיליון אנשים הדוברים 3 שפות עיקריות: סינהלה, טמילית ואנגלית.

תרבות מגוונת

המאפיינים התרבותיים השולטים בסרילנקה מושפעים בעיקר מהבודהיזם ומכיבושם של המדינות האירופאיות השונות – הולנד, פורטוגל ובריטניה, לצד תרבות מקומית עשירה ומנהגים מקומיים, היוצרים יחדיו שילוב עשיר ומעניין במיוחד.

כלכלה

ענף החקלאות עומד בבסיסה של כלכלת סרילנקה, הפועלת לייצורם של קוקוס, אורז, תה וגומי. יחד עם זאת, כלכלת סרילנקה נתמכת משמעותית על ידי אזרחים העובדים מחוץ לגבולות המדינה ובעיקר במדינות המזרח התיכון.

הפסטיבל הגדול ביותר בסרילנקה

אחד הפסטיבלים הגדולים והמרשימים ביותר בסרילנקה הוא מצעד האסאלה פראהרה, פסטיבל בודהיסטי הנערך לכבוד שריד השן של בודהה המשלב להטוטנים רקדנים, נגנים, פילים ועוד מגוון אלמנטים מסורתיים מרהיבים.

הקשר הישראלי

אי אפשר לסיים בלי הקשר הישראלי, ולאחר שהתאמצנו לחפש ולמצוא את הקשר בין סרילנקה לישראל, מצאנו כי שתי המדינות קיבלו את עצמאותן מבריטניה בשנת 1948.

מתכוננים לטיול בסרילנקה?

אם התיאור של הנופים הקסומים, החופים הזהובים, התרבות המגוונת והעובדות המעניינות גרמו לכם חשק לארוז את המזוודות ולתפוס את הטיסה הראשונה לסרילנקה, כדאי רק לדאוג לפני כן להוצאת הוויזה המתאימה, פעולה שצריך לבצע לפני הכניסה למדינה. לאחר מכן, כל מה שנשאר לכם זה רק לטייל וליהנות מהמדינה הקסומה והמרתקת.

גלילה לראש העמוד