בד משי: 5 עובדות מעניינות שלא ידעתם על הבד הכי עדין בשוק

בד משי

בד המשי נחשב לבד הנחשק ביותר בעולם, כאשר סיפורו נפרש על פני יבשות ותרבויות מגוונות. אם בעבר נחשב בד המשי לבד יוקרתי שרק מעט אנשים יכלו להרשות לעצמם, הרי שעם ההתפתחות התעשייתית, כל אחד יכול ליהנות היום מבד המשי העדין והנעים למגע. ולצד הפופולאריות הרבה של בד המשי, הנה כמה עובדות שלא בטוח שהכרתם.

5 עובדות מעניינות שכדאי שתכירו על בד המשי

לאחר שהכרנו מעט את הסיפור העומד מאחורי בד המשי הנעים והמוכר לכולנו, אנחנו רוצים ליידע אתכם שבחנות תמצאו מגוון רחב של בדי משי לבחירה ליצירת הבגד שלכם. עכשיו הגיע הזמן לצלול לעומק ולהכיר כמה צדדים ועובדות מעניינות בהחלט על בד המשי:

מספרים וזחלים

זחלי טוואי המשי יכולים לייצר בדקה חוט משי בודד באורך של כ – מטר וחצי. זחל טוואי המשי זקוק לכ – 72 שעות בכדי לייצר את הגולם סביבו, המורכב מאלפי מטרים של חוטי משי. אם זה נשמע לכם הרבה, אז כדאי שתדעו כי ייצור של חולצה אחת העשויה מבד משי, דורש קרוב ל -18 קילומטרים של חוטים.

יצרניות המשי הגדולות

תעשיית המשי נחשבת עדיין לתעשייה ענקית ומפותחת, כאשר מידי שנה מיוצרים קרוב ל – 60,000 טון משי גולמי. כאשר על ייצורה של חצי מכמות זו אחראית סין, בעוד החצי הנותר מחולק בין מדינות קוריאה, יפן והודו.

לא רק בגדים

מלבד ענפי הטקסטיל, בד המשי נמצא בשימושן של תעשיות רבות אחרות, הנעזרות בבד המשי ובמאפייניו הייחודיים – עדינות וגמישות רבה, לייצור מצנחים, צרכים רפואיים, צרכים קוסמטיים, צמיגי אופניים ועוד.

על משי בצבע זהב שמעתם?

אחד מסוגי בד המשי היקרים ביותר, הוא בד משי בצבע זהב, המכונה גם "מוגה", כאשר תהליך ייצורו נעשה רק בהודו, במקום הנקרא עמק הברהמפוטרה.

ישנם גם כאלה שפחות התחברו לבד המשי

היות ומקורו של בד המשי הוא למעשה בהפרשות של זחל טוואי המשי, דת האסלאם רואה בד המשי חומר טמא, האוסר על הלובשים אותו להתפלל.

בד המשי – מגע מלטף ויוקרתי

ראינו אם כן, כי תעשיית ייצור המשי התחילה בסין ונמשכת מזה אלפי שנים ועד ימינו אנו, ובניגוד לעבר, בד המשי הפך לפופולארי וזמין ביותר עבור כל אחד מאיתנו, שיכול ליהנות מבד המשי המלטף והיוקרתי גם מבלי לקרוע את הכיס. כאשר העובדות שהזכרנו, צריכות רק לתרום לפופולאריות הרבה של בד המשי.

גלילה לראש העמוד