5 פעילויות לילדים שאפשר לעשות בבית – וליהנות מכל רגע

כשאתם נמצאים בבית עם הילדים, אתם רוצים לדעת מה אפשר לעשות כדי שהם ייהנו מכל רגע ולא ישתעממו. אבל להיות סגורים בין ארבע קירות: זה לא דבר קל, לא לאדם מבוגר ובטח שלא לילד. ובכל זאת יש כמה דברים שתוכלו לעשות יחד עם הילדים כשאתם נמצאים בבית. אז איזה פעילויות אפשר לתכנן? הנה כמה הצעות טובות:

הרכבת פאזל ענק

אם תרצו להעביר כמה שעות של ריכוז ופעילות כיפית עם ילדים, תוכלו להרכיב יחד פאזל עם המון פרטים. פאזל 1000 חלקים יכול להתאים לחלק מהילדים, בעיקר לילדים שאוהבים משחקי מחשבה או פעילויות מוטוריות שדורשות ריכוז. בחרו עם הילדים את הפאזל והזמינו אותו במשלוח מהיר לבית. כיום יש חנויות משחקים אונליין המספקות מגוון רחב של פאזלים ומשחקים לכל מקום שתרצו. כך אפשר להעביר שעות של חשיבה, וזמן כיפי של ריכוז.

עיצוב מחדש של חדרי הילדים

רוצים לעצב את החדר של הילדים? תוכלו לתכנן יום שבו אתם והילדים תעצבו את החדר מחדש. בעזרת הילדים תוכלו לקבל השראה בנוגע לעיצוב ותוכלו לבחור איתם צבעים שישלטו בחדר או חפצים שהם רוצים שיהיה בחדר שלהם. יום עיצוב חדרים יספק פעילות כיפית ויעילה, והזדמנות לעשות סדר בבגדים ובחפצים כמו גם במשחקים כשכבר לא צריכים. עיצוב מחדש של החדר יאפשר כמה שעות של בילוי יחד, ופעילות כיפית להורים וילדים.

 

 

אפיית עוגות או קאפקייקס

ילדים אוהבים להיות במטבח, לכן יש סיכוי גדול שהילדים שלכם ירצו להתנסות באפייה או בהכנת שוקולדים. יום אפייה בבית יכול להיות נפלא אם תחליטו שאתם אופים עם הילדים עוגה, עוגיות מתוקות, קאפקייקס, או שוקולדים. שתפו את הילדים בהכנה ושימו לב שהם עובדים בבטיחות והקשבה.

יום יצירה

כמה שעות של יצירה יאפשרו לכם ולילדים בדיוק את מה שצריך כדי ליהנות מיום נפלא! בחרו ערכת יצירה מתאימה או הגיעו אל חנות למוצרי אומנות ובחרו פריטי יצירה לשעות של הנאה, כמו למשל ערכות רקמה או ערכה להכנת בובות גרב. עוד תוכלו לקנות חמר או פימו להכנת מגנטים למקרר, תוכלו לצבוע ספלים לבנים מקרמיקה ולקשט אותם במגוון צורות וצבעים, או שתוכלו לצייר על קנבסים קטנים ולאחר מכן להכין קולאז' של תמונות יצירתיות שניתן לתלות על קירות. בחנויות יצירה יש אינספור אפשרויות לעבודות שתוכלו לעשות עם הילדים.

עבודה בגינה

רוצים לטפח את הגינה שלכם? לשתול עציצים חדשים? להקים גינת ירק? בין אם יש לכם חצר, גינה או מרפסת – תוכלו לבצע את פעילות גינון כיפית עם הילדים. הכינו מראש עציצים או אדניות וקנו שק אדמה. בחרו זרעים שתרצו לשתול ובלו יום בחצר או בגינה עם הילדים כשאתם מתכננים את המראה של הגינה, שותלים שתילים של ירקות ועשבי תיבול, מעבירים פרחים שקניתם מעציצים קטנטנים לעציצים גדולים ובד בבד למדים יחד עם הילדים את סודות גידול צמחי בבית.

אז אם אתם נמצאים עם הילדים כמה ימים בבית – זה הזמן לחשוב על פתרונות יצירתיים למגוון פעילויות שאפשר לעשות בבית, עם הילדים.

גלילה לראש העמוד