יתרונות שלא הכרתם על ריצה בבוקר

מאות מחקרים ואלפי רצים לא טועים – לריצה בבוקר יש יתרונות עצומים לא רק מבחינה בריאותית, אלא גם מבחינה נפשית. למעשה, אי אפשר להתעלם מהמגמה שבמסגרתה יותר ויותר ישראלים מחליטים לוותר על עוד שנת שינה ובמקום זאת נועלים את נעלי הספורט ויוצאים לריצה באוויר הפתוח או בחדר הכושר. אם גם אתם חולמים להיכנס לכושר כמו גם לנצל את שעות הבוקר לטובת ריצה, זה הזמן להכיר את היתרונות של ריצה – דווקא בשעות הבוקר המוקדמות.

האצת קצב חילוף החומרים

ככל שמתבגרים, קצב חילוף החומרים בגוף מאט ובהתאם לכך תהליכים ביולוגיים המתרחשים בגוף משפיעים על התחושה כמו גם גורמים לתחושה של כבדות. ריצת בוקר מאיצה את קצב חילוף החומרים ובהתאם לכך יוצרת אנרגיה מוגברת. גם באתר מגה ספורט התייחסו לריצה בבוקר בהקשר של האצת חילוף החומרים, ועל כן ניתן בהחלט לומר כי ריצה בבוקר מהווה הזדמנות מצוינת בעבורכם ליצור שגרה ספורטיבית שתניב לא רק יכולת להגביר תהליכים ביולוגיים אלא גם ליצור גרף שיפור מתמיד ביכולת האנרגטית.

הגברת הערנות במשך היום

נוטים לשתות מעל לשלוש כוסות קפה ביום? ובכן, תתפלאו לשמוע אבל באמצעות ריצה בשעות הבוקר תוכלו להפחית את צריכת הקפה או משקאות עם ריכוז גבוה של קפאין, וזאת בשל שורה של מחקרים אשר מצאו כי ריצה בשעות הבוקר מגבירה את היכולת לשמור על ערנות במשך היום, בעקבות הפרשה של אנדורפינים מהמוח. רצים שמחליטים לרוץ בבוקר מדווחים גם על רמת פרודוקטיביות גבוהה יותר ועל מצב רוח מרומם בעבודה או בלימודים ועל כן לפני שאתם יוצאים לאימון ריצה, חשוב לישון כמו שצריך ולהקפיד על שעות שינה מלאות, כך שגם אתם תוכלו לנצל את היתרון של הערנות כתוצאה מפעילות ספורטיבית בדמות ריצה מהירה או איטית.

ירידה במשקל

כידוע, ריצה מהווה כלי מצוין לטובת ירידה במשקל מאחר ומדובר בפעילות אירובית שבמסגרתה שורפים קלוריות כמו גם משפרים את פעילות הלב והריאות. כאשר מבצעים פעילות גופנית בשעות הבוקר ועוד לפני שמתחילים את היום ניתן ליצור תמהיל מאוזן של פעילות ספורטיבית מאומצת וכן תזונה נכונה המשפיעה על האצת תהליכים מטובלים ובהתאם לכך יצירה של תמהיל ירידה במשקל המתבצע באופן מבוקר.

יתרונות שלא הכרתם על ריצה בבוקר

שינה טובה יותר

מחקרים שנערכו בשנים האחרונות מצאו כי גברים ונשים שרצים בשעות הבוקר זוכים לאיכות שינה משופרת, וזאת בשל היכולת להירדם בצורה קלה ומהירה יותר. כאשר נכנסים לרוטינה קבועה של אימונים, שעות השינה הופכות למסודרות וקבועות ובהתאם לכך מתרחש תהליך טבעי של קימה בשעה קבועה, לטובת ריצה.

העשרת הגוף בחמצן

מאחר ובשעות הבוקר רמת זיהום האוויר היא נמוכה יותר  והאוויר נקי, ניתן בזכות הריצה להעשיר את רמות החמצן הנקי בגוף ובהתאם לכך להפעיל את מערכת הנשימה כך שהזרמת הדם תתבצע בצורה מהירה ואפקטיבית לכל תאי הגוף. יחד עם זאת, במידה ואתם בוחרים לצאת לרוץ מוקדם ואתם מתגוררים באזור הדרום, חשוב לזכור שבאזור הדרום קר מאוד בשעות האלה ועל כן חשוב להתלבש בהתאם מתוך מטרה לנצל את מזג האוויר המצוין והנקי לטובת פעילות ספורטיבית מאומצת כמו ריצה.

לסיכום

לריצה יש משמעות אדירה הן מבחינה בריאותית אבל גם מבחינה מנטלית, וזאת בשל היכולת להגיע להישגים ומעולים גם במסגרת של אימון ריצה אבל גם במסגרת תחרותית. שימו לבל כי על מנת להגיע להישגים נדרש להיות עקביים, ועל כן אם אתם מתקשים לקום בבוקר, רצוי להצטרף לקבוצות ריצה או חבר/ה שמתגוררים בסמוך אליכם לטובת יצירה של תמהיל ריצה שיעניק לכם את היתרונות אותם הצגנו לכם כאן. זה הזמן לרכוש ציוד ספורט איכותי, לנעול את נעלי הספורט שלכם ולצאת לרוץ – באוויר הפתוח, בפארק, בים או בחדר הכושר. העיקר זה לנוע, ומהר.

 

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

 

גלילה לראש העמוד