5 טיפים שימושיים לעיצוב פינת האוכל

פינת האוכל היא פינה ייחודית וחשובה מאוד, וזאת בשל היותה אזור ישיבה אשר משמשת לטובת אירוח של בני משפחה וחברים אבל גם לטובת ביצוע משימות כמו למשל השלמת שיעורי בית. כמו כל חדר בבית, גם לפינה הזו צריך לתת דגש מבחינה עיצובית מאחר והיא צריכה להשתלב בעיצוב הכללי של הבית ואף ליצור מקום מפלט נעים שבו תרצו לשהות לאורך זמן. כיצד תוכלו לעצב את פינת האוכל המושלמת בבית שלכם? להלן חמישה טיפים שימושיים שבהם תוכלו להיעזר, לטובת תהליך עיצוב פרקטי ומעוצב לעילא:

טיפ ראשון: בחירת ריהוט המותאם לגודל החלל

הלב של חדר האוכל הוא כמובן השולחן והכיסאות. כאשר בוחרים פינות אוכל וכיסאות מעוצבים צריך לקחת בחשבון את הגודל של החלל, וזאת מתוך מטרה ליצור מרחב גדול ככל האפשר שלא יגרום לתחושה של צפיפות. על כן, לפני שאתם בוחרים ריהוט חשוב קודם כל למדוד את החלל ולבחור ברהיטים בהתאמה אישית אשר משתלבים בצורה הטובה ביותר עם אזור הישיבה אך גם תורמים ליצירה של עיצוב התואם את העיצוב הכללי של הבית, מבלי לקרוע את הכיס. כיום ניתן לבצע הזמנה של פריטי ריהוט לחדר האוכל בעלות מצוינת ועם משלוח מהיר ועל כן מדובר בהזדמנות מצוינת ליצור פינה מעוצבת עם ריהוט בהתאמה אישית.

טיפ שני: תאורה נכונה

מאחר ואתם שוהים בפינת האוכל לא מעט זמן, רצוי למקם את חדר האוכל בפינה הצפונית של הבית מאחר ומדובר באזור מואר, אך לא יתר על המידה. נוסף לתאורה טבעית, רצוי להוסיף גם אביזרי תאורה תלויים אשר יגדירו את חדר האוכל כמו גם יאפשרו לכם לארח בנעימים, וזאת מתוך מטרה ליצור חלל מואר אך גם פרקטי ונעים לשהייה. מעבר לגופי התאורה, רצוי לבחור באור לבן אשר נותן אפקט נפלא מבחינת תאורה, בייחוד כאשר ממקמים את חדר האוכל בסמוך לחלון גדול.

טיפ שלישי: בחירה בצבעים דרמטיים

דווקא בחדר האוכל אפשר ואף רצוי לצאת מהקופסא מבחינת הצבעים. זה המקום לתת ביטוי  ליצירתיות שלכם, בייחוד מאחר ומדובר בחדר אירוח המשמש גם לטובת השלמת משימות כמו למשל שיעורי בית, משימות מהעבודה וכו'. בחרו בקיר מרכזי בחדר האוכל וצבעו אותו בצבע בולט כמו כתום או ירוק כהה, ובמידה ואתם רוצים ליצור מראה יצירתי שאינו כולל צביעה של הקירות (ובוודאי אם פינת האוכל ממוקמת בסלון)  אפשר בהחלט לרפד את הכיסאות בצבע כהה שיגרום לפינת האוכל לבלוט בעיצוב הבית, ולשלב עם צבעים בהירים למשל כדי ליצור ניגודיות.

5 טיפים שימושיים לעיצוב פינת האוכל

טיפ רביעי: לא לפחד מדקורציה

פריטים דקורטיביים הכוללים בין היתר תמונות, אגרטל עם פרחים כמו גם עציצים מהווים דרך מצוינת להכניס רעננות לחלל כמו גם ליצור מרחב מעוצב וטרנדי. יחד עם זאת, חשוב שלא להעמיס יתר על המידה אלא לבחור בפריטים דקורטיביים שתורמים לעיצוב הכללי ולא יוצרים תחושה של עומס. כך לדוגמה, אם מדובר בפינת אוכל קטנה אפשר בהחלט להוסיף מראה גדולה אותה מניחים בצורה מאונכת, לטובת יצירת אשליה של חדר גדול יותר.

טיפ חמישי: שלבו פריטי טקסטיל

שילוב של פריטי טקסטיל כמו שטיח מגדיר את האזור של פינת האוכל ויוצר אווירה נעימה. נוסף לכך, שימוש בכריות אותן מניחים על גבי המושבים של כיסא האוכל יוסיף טקסטורה מעניינת כמו גם נגיעה של צבע, וזאת בשל היכולת להשתמש בפריטי טקסטיל כמו שטיח, כריות נוי וכן וילון לטובת יצירה של חלל מעוצב במינימום מאמץ ובהשקעה כספית מינורית.

לסיכום, חדר האוכל הוא חדר מרכזי וחשוב בכל בית. עם דמיון, תכנון נכון ולא מעט תעוזה מבחינת צבעים אפשר בהחלט ליצור חלל שישתלב בצורה מושלמת עם העיצוב הכללי של הבית ואף יהפוך את חדר האוכל למקום מרכזי. חשבו מראש על התקציב, בחרו בחנות רהיטים מובילה כמו האוס דייזין אשר תדע לספק לכם את המענה ואל תחששו לקבל השראה, כל זאת לטובת יצירה של חדר שינה מעוצב – העומד בסטנדרטים שלכם ובטעם האסתטי המזוהה עם העיצוב הכללי של הבית.

גלילה לראש העמוד