מעצבי פנים מגלים: 5 סודות לעיצוב הבית

מתכננים לעצב או לשדרג את הבית? דרך המדריך המקוצר הבא תוכלו לגלות את הסודות של מעצבי הפנים המובילים, וללמוד כיצד לעצב את הבית באופן שתואם את הטעם האישי-  אך גם עם טאצ' מעוצב ובלתי מתפשר מבחינת האיכות.

עיצוב הבית: הגיע הזמן לגלות את כל הסודות ליצירת עיצוב מנצח

אין ספק שתחום עיצוב הבית ובפרט עיצוב פנים הפך לאחד הנושאים המדוברים של השנים האחרונות, בעקבות ההבנה כי לעיצוב חכם של הבית יש חשיבות עצומה מבחינת התחושה. בשנה שבה כולנו נאלצנו לשהות חודשים ארוכים בבית, רבים החליטו לבצע שינוי ולשדרג חללים שונים בבית ולעיתים אפילו לבצע מעבר לדירה חדשה. אם גם אתם מעוניינים לשדרג את הבית, אספנו את מיטב העצות של מעצבי הפנים המובילים, לצורך יצירת עיצוב מנצח:

טקסטיל משדרג כל חלל, ועדיף לבחור אותו בלבן

חשוב מאוד לציין כי מצעים לבנים משדרים יוקרה וניקיון. אם אתם רוצים לשדרג את חדר השינה מבלי להוציא אלפי שקלים על מיטה חדשה, רצוי לבצע רכישה של מצעים איכותיים אשר מכניסים לא רק מראה נקי אלא גם משדרגים את חווית השינה שלכם. מומלץ תמיד לבחור בטקסטיל איכותי המבוסס על סקאלת הצבע הלבן, מתוך רצון לשדר קלאסיות ויוקרה בלתי מתפשרים לא רק בחדר השינה אלא גם בחללים נוספים כמו הסלון, דרך כריות או שטיח לבן.

פחות הוא יותר

הנטייה של רבים בתהליך של עיצוב הוא לרכוש המון פריטים, ובהתאם לכך לגרום לתחושה של עושר בבית. אולם, דווקא פחות הוא יותר וניתן בהחלט להסתפק בריהוט מינימליסטי אך גם כזה עם אמירה. כך לדוגמה, מעצבי פנים רבים מעדיפים לרכוש פריט ריהוט עם טקסטורה, ובכך להעניק עומק ועוצמה לחדר, מבלי לגרום לתחושה של עומס חזותי. עדיף להשקיע ברכישה של פריט אחד בולט, ולהציב אותו במקום בולט בחלל כך שהמראה יהיה הרמוני ונקי.

מעצבי פנים מגלים 5 סודות לעיצוב הבית

שילוב של צמחייה בחלל

רבים ממעצבי הפנים משתמשים בצמחים, פרחים וכמה שיותר ירוק בתהליך של עיצוב בתים (וכמובן, כדאי לדעת אילו צמחים פחות מומלצים לסביבה ביתית). הסיבה לכך היא שצמחייה מייצרת תחושה של רוגע אבל גם רעננות במרחב, בייחוד אם מדובר בחללים קטנים יחסית. טריק של מעצבים הוא להשתמש בכדים שמכניסים המון עומק לחדר, ולמעשה משדרגים את החלל באופן שיוצר טשטוש בין החוץ לפנים.

משחק עם טקסטורה

חלק מהותי מתהליך של עיצוב בית כולל משחק עם טקסטורה, מתוך מטרה לייצר עניין חזותי. כאשר משלבים בין מספר טקסטורות ניתן ליצור שינוי מהיר באווירה של הבית, באופן חסכוני אך עם דגש עיצובי, כמו שימוש בכריות, שמיכות, שטיחים ועוד בגוונים וטקסטורות שונות.

מוקד חזותי אחד

המון מעצבים בוחרים לצבוע קיר אחד מרכזי בחדר השינה או בסלון, מתוך מטרה למקד את המבט אליו ובכך ליצור מראה מקורי הנותן מענה מלא לעיצוב החדר, באופן קלאסי ונקי.

גלילה לראש העמוד