לא נפסיק לשיר: רעיונות למשחקים מוזיקליים!

ימי הולדת, ערבי חברה או אפילו מפגשים חברתיים הם סיבה נהדרת למשחקים מוזיקליים מסוגים שונים. המשחק הידוע "כיסאות מוזיקליים" הוא כנראה המשחק הנפוץ ביותר בז'אנר, אך לצדו יש לא מעט משחקים מוזיקליים מדליקים ומהנים במיוחד! מתכננים מסיבה, הפעלה או אירוע חברתי? אספנו עבורכם כמה רעיונות מעולים למשחקים.

אגב, במהלך המשחקים כדאי לאחסן את הטלפונים הניידים של המשתתפים במקום אחד, כך תוכלו למנוע מהם להיעזר בגוגל.

משחקים מוזיקליים

מוזיקה מכל העולם

איך משחקים? המשתתפים מתחלקים לשתי קבוצות שוות. מנחה המשחק משמיע למשתתפים מוזיקה ששייכת למדינה או תרבות מסוימת, והקבוצה הראשונה שמזהה את המדינה או התרבות הרלוונטית, זוכה בנקודה.

ממילה אחת לשיר שלם

לפני שמתחילים לשחק במשחק המוזיקלי, מחלקים את המתמודדים ל- 2-4 קבוצות, כשבכל קבוצה יש כ-3 משתתפים. מנחה המשחק מציג בפני הקבוצות מילה מסוימת, ועל הקבוצות לחשוב על כמה שיותר שירים שכוללים את המילה שנבחרה. הקבוצה המנצחת היא זו שתצליח למצוא את כמות השירים הגדולה ביותר.

מי מכיר את השיר?

במשחק זה על המנחה לבחור שיר מסוים מרשימה שהוכנה מבעוד מועד. אם אתם רוצים להפוך את המשחק למאתגר, בחרו שיר ישראלי נוסטלגי (היו לילות, כמו צמח בר, הכניסיני תחת כנפך, לא נפסיק לשיר וכו'). על הקבוצה כולה לדקלם את השיר כשכל מתמודד בתורו אומר רק מילה אחת. מתמודד שאינו יודע מהי המילה הבאה בשיר נפסל ויוצא מהמשחק. המנצח הוא מי שנשאר אחרון.

שירים לפי נושאים

הכינו מספר נושאים רחב ומגוון כדוגמת עונות השנה, שירי אהבה, שירי ילדות, שירי נעמי שמר וכו'. בכל סיבוב, יש להגריל נושא אחד ועל המשתתפים למצוא כמה שיותר שירים באותו הנושא. המנצח יהיה מי שמצא את מירב השירים.

אגב, כדי לתבל את האווירה, בתום כל סיבוב על המנצח לשיר את הבית הראשון של אחד השירים השייכים לנושא הנבחר, כשהוא מגיע לפזמון, כל המתמודדים יכולים להצטרף אליו. לא נפסיק לשיר אמרנו, לא?

משחק הזיכרון

בכדי לשחק את המשחק יש להכין מבעוד מועד כמה קטעי שירים, רצוי קטעים אינסטרומנטליים בלבד (כמובן יש לדאוג לשני עותקים מכל קטע). בדומה למשחק הזיכרון המסורתי, על המתמודדים להאזין בכל פעם לקטע מוזיקה אחד ולמצוא קטע נוסף הזהה לו. תוכלו לאחסן את השירים בשתי תיקיות במחשב, ובכל שלב במשחק, למחוק את הקטעים שהמתמודדים הצליחו לגלות.

קריוקי

האטרקציה החביבה ביותר על אוהבי מוזיקה היא כנראה הקריוקי, אחרת קשה להסביר מדוע בכל אירוע או מפגש חברי, המשתתפים פותחים מיקרופונים, מחממים את הסרעפת ושרים את השירים האהובים עליהם ביותר. ובכן, קריוקי זה אמנם לא משחק, אבל זו פעילות מוזיקלית נהדרת למפגשים וימי הולדת.

 

יש לא מעט פעילויות ומשחקים מוזיקליים שיכולים להתאים למגוון רחב של אירועים, לרבות אירועי חברה וימי הולדת. בחרו במשחקים האידיאליים ביותר עבורכם, תכננו אותם היטב והתחילו לשחק!

גלילה לראש העמוד