ביטוח בריאות פרטי לילדים: דברים שכדאי לדעת!

מצד אחד אנחנו מבקשים להגן על הילדים שלנו מכל סכנה, ומצד שני לא מוכנים לחשוב שעשוי להגיע היום שבו הם יזדקקו לקבל טיפול רפואי משמעותי. במקרים מעין אלו יש לשים את הרגש בצד ולבחון טכנית את העובדות. ביטוח בריאות פרטי הוא ביטוח מאוד חשוב. הוא מעניק הגנה מלאה והוא מאפשר לדעת שגם אם תצוץ בעיה, יהיו לכם סך הכלים הנחוצים על מנת להעניק לילד שלכם את הטיפול המתקדם ביותר בזמן המהיר ביותר. אז אם גם אתם חושבים לעשות ביטוח בריאות פרטי לילדים, ראשית מומלץ שתעברו על מספר דגשים חשובים.

אין לחשוש מהמחיר

אם כשאתם חושבים על ביטוח בריאות פרטי לילדים, אתם חושבים על עלות הביטוח הפרטי שעשיתם עבורכם, קחו בחשבון שבמקרה זה העלויות הרבה פחות מאיימות. המחירים נחשבים זולים, וזאת כיוון שמדובר בילדים צעירים שלא צפויים להפעיל את הביטוח. עתה אם נחזור אל הראיון עם אבנר הייזלר בדה מרקר, נציין שלעיתים עדיף ללכת על בטוח. כלומר גם אם הסיכוי שהביטוח יגיע לידי מימוש בעשור הקרוב ממש נמוך, עדיין שווה לעשות אותו. מספיקה פעם אחת שהילד יזדקק לעבור הליך מורכב, כדי שכל המשפחה תצא מאיזון כלכלי ואתם ההורים תתחילו לשבור את הראש כיצד ניתן לגייס סכום משמעותי מהציבור. פה נרחיב ונציין שלעומת ביטוח סיעודי, ביטוח בריאות פרטי ניתן לבצע כבר מגיל יום.

ביטוח בריאות פרטי לילדים: דברים שכדאי לדעת!

תשלום קבוע

אמרנו מחיר נמוך ופה אנו מבקשים להרחיב. לא רק שהפוליסה נחשבת נמוכה, אלא נוסף לכך המחיר קבוע לאורך שנים. לרוב עד סביב גיל 20. מכאן שאם דברים אלו מחזירים אל הריאיון של אבנר הייזלר בגלובס, נראה שגם אתם מבינים שיש הזדמנויות שנכון לתפוס על ההתחלה – לפני שחלק מחוקי המשחק משתנים. עתה נציין סיבה נוספת לבצע את הביטוח כמה שיותר מוקדם, ופה אנחנו מדברים על החרגות. כאשר הילד צעיר, לא מעט סימפטומים בעייתיים עדיין לא התגלו, כך שזוכים לעשות את הביטוח טרם נכנסות מגוון החרגות. החרגות שמייקרות את הפוליסה ומגוון טיפולים עתידיים.

ממש כמו פאזל – מרכיבים את הפוליסה הרצויה

עומדים לעשות פוליסת בריאות לילד? התכוננו לים של אפשרויות. אומנם ניתן לעשות פוליסה מקיפה שכוללת את סך הכיסויים האפשריים, אך גם ניתן להחליט אלו סעיפים מכניסים לפוליסה. כך למשל ניתן להחליט שעושים פוליסה שכוללת תרופות מצילות חיים והשתלות בחו"ל, וזאת בהתאם למה שכבר קיים בפוליסה המשלימה מטעם קופת החולים. הרעיון הוא "לסגור כמה פינות" שעדיין אינן מכוסות. תוהים מה יותר נכון מבחינה כלכלית? ובכן פוליסה מקיפה ארוכת טווח לכאורה נתפסת כיותר יקרה, אך בחינה לאורך זמן מגלה שהיא יותר זולה, וזאת כיוון שהמחיר הנמוך נשאר קבוע.

דומה אך שונה

לבסוף נציין שפוליסת בריאות עבור מבוגרים ופוליסת בריאות עבור ילדים אינן כאלו שונות, ובכן כל עוד מוציאים מהמשוואה את הפרמטר שנוגע למחיר. עם זאת, כן יש הבדל, והוא נוגע למגוון הרחבות. הרחבות אלו נוגעות למחלות שבעיקר רלוונטיות לילדים קטנים. לבסוף נסיים עם המלצה. אם מבקשים להרכיב לבד את הביטוח, מוטב שלא לוותר על 3 הפרמטרים הבאים: תרופות שאינן נמצאות בסל הבריאות, שירותי אבחון מהירים והשתלות ומגוון טיפולים מיוחדים בחו"ל – כולל מימון הוצאות שנוגעות לשהות. עתה לאחר שעברתם על סך הדגשים מרגישים שנכון לעשות ביטוח בריאות לילד, אך גם מרגישים שזקוקים לקבל הכוונה נוספת? ובכן תמיד נכון לקבל ייעוץ מקצועי של יועץ ביטוח נטול אינטרסים. בהצלחה!

גלילה לראש העמוד