כדאי לדעת: לקולגן יש כמה שימושים מועילים במיוחד

קולגן

קולגן הוא החלבון השכיח ביותר בגוף האדם. עם השנים, קצב ייצור הקולגן פוחת וכתוצאה מכך נוצר מראה של עור מקומט ויבש אך גם השפעות גופניות נוספות. איך שימוש בקולגן יכול להועיל לכל אחד ואחת מאיתנו? להלן הפרטים.

קולגן: כל מה שרציתם לדעת אודות החלבון השכיח ביותר בגוף האדם

קולגן הוא חלבון מרכזי בגוף האדם, והוא מהווה בין 25%-30% מגוף האדם. הריכוז הגבוה ביותר של הקולגן מצוי באזור של עור הפנים, בשיעור של 80%. הגוף שלנו מייצר את הקולגן באופן טבעי, אולם החל מגיל 30 נרשמת ירידה בקצב הייצור בשל תהליך הזדקנות טבעי. ההשפעות של אובדן קולגן כוללות לא רק אובדן נפח ומתיחה באזור עור הפנים אלא גם נשירת שיער מוגברת וכן משפיע באופן משמעותי על גמישות העור, תפקוד המעיים והיחלשות של עצמות מאחר והקולגן אחראי על החיבור בין השרירים והעצמות. בשל כך, השימוש בקולגן יכול להועיל מאוד בעבור חיזוק עצמות הגוף, תקינות המפרקים וכן מיצוק עור הפנים אך גם בעבור נשירת שיער שנחשבת לאחת התופעות השכיחות ביותר הן אצל גברים והן אצל נשים. קולגן לשיער נחשב לאחד המוצרים המבוקשים והנמכרים ביותר, וזאת בשל היותו תוסף טבעי שיכול לסייע לצורך חיזוק סיב השיער ובהתאם לכך לעכב את קצב הנשירה.

תוסף מצוין בעבור ספורטאים פעילים

מעבר להיבט הזה, לצריכה של קולגן יש השפעה ממשית לא רק בתחום הקוסמטי אלא גם בעבור ספורטאים. ספורטאים מחפשים בדרך קבע תוספי תזונה שיכולים לתת אנרגיה או לשפר את טיב האימון אך במקביל גם להפחית את הסיכוי לפציעות. תוסף תזונה קולגן נותן מענה בדיוק לזה בשל היותו תוסף תזונה שמכיל ריכוז גבוה של חומצות אמינו שתורמות לחיזוק מבנה השריר ותומכות בתהליך בנייתו. נוסף לכך, נטילה של תוסף קולגן מהווה דרך נהדרת להעלות את מסת השריר כמו גם לסייע בתהליך של התאוששות מאימון ובהתאם לכך תזונאים ממליצים לצרוך את התוסף לפני האימון, לצורך קבלת תוצאות מקסימאליות וניצול התכונות המצוינות של הקולגן.

האטת תהליך ההזדקנות

.למרות שעדיין אין כדור פלא שיכול לעצור את תהליך ההזדקנות הטבעית, ניתן לומר כי תוסף תזונה קולגן מהווה דרך מצוינת ליצור מערך תומך ובהתאם לכך להאט באופן משמעותי את תהליך ההזדקנות של העור. מושג אותו רצוי להכיר הוא נוטרי-קוסמטיקה: מוצרים שנבדקו באופן מחקרית והוכחו כמסייעים לצורך שינוי ושיפור במצב העור. קולגן הוא אחד מהם, בשל היותו של התוסף יעיל לצורך העלאת גמישות העור מאחר והגוף מפסיק לייצר את הקולגן באופן טבעי. מדובר במוצר תומך אך הוא איננו מוצר קסם. נדרש לשלב את הקולגן ביחד עם אורח חיים בריא וכן לבחון מוצרים שנבדקו מחקרית ומכילים את אבקת קולגן, כל זאת מתוך מטרה ליצור שגרת טיפוח קבועה שבמסגרתה ניתן להיעזר ביתרונות הרבים של תוסף התזונה הזה לטובת חידוש העור והמרקם.

לסיכום, לקולגן ישנם מספר שימושים מצוינים בעבור מגוון מצבים: החל משיפור מרקם העור ועד לחיזוק השריר ועיכוב נשירת השיער. הקפידו לבצע רכישה של קולגן רק דרך חברה בעלת המלצות מוכחות כמו גם לוודא כי אתם משתמשים בקולגן בהתאם לצרכים שלכם, כל זאת מתוך מטרה ליצור אורח חיים בריא ושגרת טיפוח קבועה שיכולה לתרום למראה עור מתוח, כאבי מפרקים והפחתת הסיכוי לפציעות. אולם, לא מדובר בתרופה אלא בתוסף תזונה המשלב גם אלמנטים קוסמטיים מצוינים לכל גיל, הן בעבור נשים והן בעבור גברים.

גלילה לראש העמוד