5  עובדות על עמותת לתת תקווה

ארגון “לתת תקווה” – מרכז ארצי לעזרה וסיוע לילד – הוקם בשנת 2002 כגוף וולונטרי התנדבותי במטרה לסייע לילדים חולים במחלות קשות ובני משפחותיהם בהתמודדות עם המחלה. הארגון פועל במגוון מישורים – סיוע נפשי וכלכלי, ימי כיף ונופשי הבראה, הגשמת משאלות, מסיבות במחלקות בבתי חולים ועוד. בסקירה הבאה נציג בפניכם חמש עובדות שכדאי להכיר על הפעילות של ארגון לתת תקווה.

חילקו עשרות מתנות ומשחקים בבית החולים סורוקה

הפעילות של עמותת לתת תקווה מתמקדת בסיוע לילדים ובני המשפחה, וזאת תוך שיתוף פעולה עם הצוותים של בתי החולים. בחודש ספטמבר האחרון חילקו המתנדבים עשרות מתנות ומשחקים בבית החולים סורוקה, כאשר המתנדבים חילקו מתנות ומשחקים בעבור ילדים אשר מאובחנים עם הפרעות אכילה. לתת תקווה רואה בפעילות הזו כחלק בלתי נפרד מקידום רווחתם הנפשית של הילדים, בוודאי לאור ההבנה כי מדובר בפעילות מבורכת שמצליחה לא רק להשפיע לטובה על הילדים ובני המשפחות, אלא גם על הצוותים הרפואיים שעובדים ימים כלילות למען שלומם ובריאותם.

עמותה הפועלת ללא מטרות רווח

הפעילות של עמותת לתת תקווה היא פעילות אותה מקדמים מתנדבים שהקימו את הארגון בעקבות ערך הנתינה והסיוע הדדי. על כן, הפעילות של עמותת לתת תקווה היא ללא כוונות רווח ומבוססת אך ורק על רצונם הטוב של תורמים אשר רואות בפעילות כחלק בלתי נפרד מערך החברות והנתינה. בשנים האחרונות הצליחה העמותה לגייס כספים ובהתאם לכך גם להגביר את נפח הפעילות, כאשר דרך האתר הרשמי ניתן לתרום בעצמכם, לטובת המשך הפעילות המבורכת.

שקיפות מלאה

מאחר ומדובר בארגון ציבורי, נציגי העמותה מקפידים על מענה המגיע לידי ביטוי בשקיפות מלאה, כפי שאפשר להתרשם באתר הרשמי. למעשה, הארגון מאמין כי ההצלחה באתגר בדמות של סיוע למשפחות הוא בעל משמעות, ועל כן נושא האמון הוא חלק מהותי מהפעילות. באתר של העמותה ניתן לקבל מידע אודות ההתנהלות הכספית, כולל נתוני השכר, כאשר בהקשר זה חשוב לציין כי הפעילות מפוקחת על ידי משרד רואי חשבון.

 

 

מגדילים את מעגל הנתינה

ברבות השנים הצליחה העמותה להרחיב את הפעילות למחלקות רבות ברחבי הארץ, כל זאת מתוך מטרה לצקת משמעות  וסיוע בעבור ילדים ובני משפחות המתמודדים עם מצב רגשי מורכב, על רקע של גילוי מחלה. כך למשל, המתנדבים של העמותה פוקדים את מחלקות בתי החולים בבית החולים הדסה שם הצליחו המתנדבים לקדם פרויקט תקשוב שבמסגרתו הילדים קיבלו מחשבים ניידים, לצד פעילות במחלקות של בתי החולים תל השומר, שיבא ועוד.

פעילות למען הצוותים הרפואיים

העמותה מסייעת לא רק לטובת שיפור איכות החיים של ילדים חולים, אלא גם מוקירה את פועלם של הצוותים הרפואיים. במהלך השנים הפיקו בעמותה ערבי הוקרה לצוותים רפואיים מכל רחבי הארץ, מתוך מטרה לחזק אותם על העבודה הקשה. בנוסף, המתנדבים מצויים בקשר הדוק עם הרופאים, לטובת מתן של סיוע.

לסיכום

הפעילות של לתת תקווה היא פעילות מרגשת שמצליחה להשפיע על חייהם של מאות ילדים בכל רחבי הארץ. עם עשייה התנדבותית המתבצעת ללא כוונת רווח וכן שימת דגש על פעילות שוטפת הכוללת הפקה של ימי כיף, סיוע למשפחות בהקשר כלכלי וסיוע נפשי לצד הוקרה של הצוותים הרפואיים, אין ספק כי ברבות השנים הצליחה העמותה לבסס את שמה ולהפוך לאחד מהארגונים החשובים והערכיים ביותר הפועלים כאן בישראל. לקבלת מידע נוסףף אודותה פעילות, זה הזמן להיכנס לאתר הרשמי, שם תוכלו לקבל את כל הפרטים החשובים.

גלילה לראש העמוד