5 דגשים בבחירת משרדים להשכרה

אי פעם חשבתם על התפקיד האסטרטגי שהמשרד שלכם ממלא בהצלחת העסק שלכם? כבעלי עסק, הבחירה שלכם בחלל משרדי היא יותר מסתם החלטה היכן להציב שולחנות עבודה ומחשבים. היא דומה יותר לבחירת שותף עסקי – החלטה שיש לה משקל והשפעה. הבחירה הזו נוגעת בליבת הפעילות שלכם, משפיעה על המוטיבציה של הצוות שלכם, מעצבת את תדמית המותג שלכם וקובעת את מסלול הצמיחה שלכם. בהתחשב בסיכונים הכרוכים בכך, תהליך בחירת המשרד עשוי להיראות מרתיע. מאמר מקיף זה מציג בפניכם חמישה טיפים מעשיים המספקים מפת דרכים לניווט בשטח המורכב של בחירת חלל המשרדים האידיאלי להשכרה. שנתחיל?

 

התחילו עם תוכנית תקציב

אבן הדרך הראשונה בתהליך החיפוש אחר משרד אופטימלי להשכרה היא קביעת תקציב הגיוני. עלויות מתחם כזה משתנות במידה רבה, ומושפעות ממגוון גורמים, כגון מיקום, גודל, שירותים זמינים והפרטים של הסכם השכירות. כדי לקבל החלטה מושכלת, כל הגורמים הללו צריכים להיבחן ולאחר מכן להישקל מול המצב הפיננסי של העסק שלכם.

התקציב שלכם ישמש כמדריך, וינווט אתכם לאפשרויות התואמות את הבריאות הפיננסית של החברה שלכם. הוא גם יעזור לכם להימנע מהוצאות יתר של הכספים שלכם, ויבטיח שיישאר לכם מספיק לתחומים קריטיים אחרים של העסק.

טיפים לתכנון תקציב:

 • עיינו בדוחות הכספיים שלכם כדי להבין בבירור את יכולת ההוצאה שלכם.
 • תכננו את התקציב שלכם בהתחשב בפוטנציאל הצמיחה או הצמצום. שטח המשרד שלכם צריך להיות גמיש וניתן להרחבה.
 • אל תשכחו לקחת בחשבון עלויות נוספות, כמו שירותים, תחזוקה ותוספות שכר דירה אפשריות.

 

התמקדו במיקום הנכון

הגורם העיקרי השני שיש לקחת בחשבון בעת השכרת שטחי משרדים הוא המיקום. למיקום המשרד שלכם יש השלכות רבות פנים הנוגעות לנראות, נגישות, אופי כוח העבודה שלכם, ואפילו תדמית המותג שלכם. לכן, בחירת מיקום היא כל כך מורכבת, כי היא צריכה להתאים לסוג העסק שלכם. לדוגמה, בעלי חנות קמעונאית עשויים לתת עדיפות למיקום עם תנועה כבדה של הולכי רגל, בעוד שסטרטאפים טכנולוגיים עשויים להעדיף להתמקם במרכז טכנולוגי בשביל הזדמנויות לקשרים מקצועיים.

טיפים לבחירת מיקום:

 • שקפו את הנתונים הדמוגרפיים של קהל היעד שלכם כדי להבטיח נראות ונגישות מרביות.
 • בדקו קרבה לשירותים חיוניים, כמו תחבורה, מקומות אוכל ואזורי בילוי.
 • זכרו את מיקומי המגורים של העובדים שלכם כדי להבטיח שהנסיעות שלהם לא יכבידו יתר על המידה.

 

 

הבינו את צרכי החלל שלכם

שלישית, הגודל והארגון של שטח המשרד שלכם ישפיע באופן משמעותי על הפעילות שלכם ועל מורל העובדים. החלל שאתם שוכרים צריך להכיל בנוחות את הצוות הנוכחי שלכם, אבל הוא צריך גם להשאיר מקום להתרחבות עתידית. הארגון צריך לטפח תקשורת חלקה וזרימות עבודה פרודוקטיביות.

טיפים למרחב ולפריסה:

 • חשבו את השטח הדרוש לכל עובד, תוך התחשבות באופי עבודתם.
 • שלבו מקום לאזורים משותפים, כמו חדרי ישיבות, שירותים וטרקלינים.
 • אל תשכחו לקחת בחשבון את תחזיות הצמיחה של החברה שלכם. החלל שלכם צריך להיות מוכן לעתיד.

 

התעמקו בשירותים ובמתקנים

משרדים מודרניים הם כבר לא רק מספקים מקום עבודה. הם גם צריכים להבטיח את רווחת העובדים שלכם באמצעות מתן שירותים ומתקנים רלוונטיים. דברים כמו מקומות חניה, מתקני מטבח, אינטרנט אמין ותכונות אבטחה יכולים לעשות את ההבדל בין צוות פרודוקטיבי לצוות לא מרוצה.

טיפים לשירותים ומתקנים:

 • הכינו רשימה של שירותים חיוניים שהפעילות העסקית שלכם דורשת.
 • שקלו את הצרכים האישיים של העובדים שלכם. מרחבים לרגיעה ומפגש חברתי יכולים לתרום באופן משמעותי לשביעות הרצון שלהם.
 • שימו את הבטיחות בראש סדר העדיפויות. העריכו תכונות, כגון יציאות אש, ספרינקלרים ושירותי אבטחה.

 

בחנו היטב את תנאי השכירות

לבסוף, אך לא פחות חשוב, הקדישו זמן לבחינה קפדנית של תנאי השכירות. חוזה זה מחייב מבחינה משפטית ומפרט את תנאי ההשכרה שלכם. הבנת כל סעיף בהסכם זה תמנע הפתעות ומחלוקות לא נעימות בעתיד.

טיפים לסקירת תנאי השכירות:

 • היו ברורים לגבי אורך השכירות ואפשרויות לחידוש או סיום החוזה.
 • בדקו עלויות נסתרות או קנסות שאולי אינם ברורים במבט ראשון.
 • אל תהססו לפנות לייעוץ משפטי אם חלק כלשהו בהסכם נראה לא ברור או חשוד.

 

לסיכום

בחירת משרד להשכרה כמוה כהנחת אבן פינה להצלחה העתידית של העסק שלכם. החלטה זו שזורה ברשת המורכבת של הפעילות העסקית, רווחת העובדים שלכם ושאיפות הצמיחה של החברה שלכם. זוהי אחריות המחייבת חשיבה מעמיקה, בירור מדוקדק ותכנון אסטרטגי. עם מדריך מקיף זה, אתם מצוידים היטב כדי להתמודד עם משימה זו. באמצעות בחינה קפדנית של התקציב שלכם, איתור המיקום הנכון, הבנת דרישות החלל שלכם, הערכת השירותים הדרושים ובחינה מדוקדקת של תנאי השכירות, ללא ספק תעשו בחירה מושכלת. בחירה המשקפת את הצרכים הייחודיים של העסק שלכם, שומרת על ערכיו וסוללת את הדרך לעתיד משגשג. לכן, קחו נשימה עמוקה, יישמו את הטיפים האלה וצעדו בבטחה לתוך חלל העבודה החדש שלכם – חלל שהוא יותר מסתם משרד, אלא זרז להצלחה.

 

גלילה לראש העמוד