5 טיפים שיסייעו לכם לעבור ראיון עבודה בהצלחה

בשביל להגדיל את סיכויי ההצלחה לעבור ראיון עבודה בהצלחה, נדרש להתכונן מראש. הכנה מראש היא קריטית מאחר והיא מאפשרת לכם להתכונן ולהימנע מטעויות שעלולות להוביל לדחייה. בשביל לסייע לכם לעבור את הריאיון בהצלחה יתרה, בחרנו להציג את חמישה טיפים מעולים. מוכנים? בואו נתחיל!

 

חקרו את החברה והתפקיד

לפני הריאיון, מומלץ לנצל את הזמן לטובת מחקר אודות החברה והתפקיד שאליו אתם עתידים להתמיין. מחקר כמו זה יכול להתבצע באמצעות עיון באתר האינטרנט הרשמי, העמוד העסקי במדיות החברתיות כמו למשל פייסבוק ולינקדין וכן בדיקה לגבי חדשות או כתבות שמהן ניתן לדלות מידע, כך שתוכלו להגיע מוכנים בהתאם לערכי הארגון. כאשר אתם מגיעים מוכנים אתם יודעים מראש מהו ערך המוסף שהחברה מחפשת, וכיצד להתאים את הכישורים שלכם למשרה. על כן, מדובר בשלב חיוני שיכול לסייע לעבור את הריאיון בהצלחה, ואף להרשים את המגייס, כחלק מהפגנת בקיאות עוד לפני שהתקבלתם למשרה.

 

הכנה לקראת ראיון באנגלית

בעידן גלובלי כמו היום, חלק ניכר מהראיונות מתקיימים בשפה האנגלית. חברות בינלאומיות דורשות ממועמדים רמה גבוהה של שליטה באנגלית, מכיוון שאנגלית היא השפה המדוברת ביותר בעולם העסקים. שנית, גם אם החברה אינה חברה בינלאומית, משרות רבות דורשות תקשורת עם לקוחות או ספקים דוברי אנגלית, כך שידע מקיף בשפה האנגלית הוא יתרון. על כן, הכנה לראיון עבודה באנגלית במסגרת של הרשמה לקורס אנגלית בברלינגטון אינגליש יכול לסייע לכם להגביר את הביטחון העצמי וכן לנטרל את החשש מפני הריאיון, וזאת באמצעות הכנה הכוללת מעבר על שאלות נפוצות וכן הצגה עצמית המתבצעת ברמה הגבוהה ביותר, לטובת שיפור הסיכויים להתקבל למשרה.

התלבשו כראוי והגיעו בזמן

המשפט "אין שני לרושם ראשוני" הוא לא קלישאה, אלא בעל משמעות מבחינת היכולת  לכבד את המעמד. בחירה של מערכת לבוש צריכה להתבצע בהתאם לתרבות הארגונית של החברה, ותוך שימת דגש על לוק שיגרום לכם לבלוט. בנוסף, רצוי להגיע כ-10 דקות לפני מועד הריאיון, מאחר ועמידה בזמנים מראה כבוד לזמנו של המראיין ועוזרת להתחיל ברגל ימין.

 

הכנת שאלות למראיין

במסגרת הריאיון המראיין עשוי לשאול אם יש לך שאלות. זו ההזדמנות שלכם להפגין את העניין בחברה ולהשיג הבנה טובה יותר של התפקיד. לכן, עוד לפני שאתם מגיעים לראיון רצוי להכין לעצמכם רשימה של שאלות,  החל מאופק ההתקדמות ועד לציפיות מכם בעת איוש התפקיד. באמצעות שאילת שאלות נכונות תוכלו לא רק להשאיר רושם חיובי אצל המראיין, אלא גם להפגין את מידת העניין והרצון שלכם להשתלב בחברה.

 

תרגול מענה על שאלות נפוצות בבית

אחד מהחלקים המורכבים ביותר בריאיון עבודה הוא כמובן המענה על שאלות, כמו למשל מהן החוזקות והחולשות. תרגול התשובות שלך לשאלות נפוצות יכול לעזור לכם להרגיש בטוחים ומוכנים יותר, בניגוד לבלבול שמשפיע על שיקול הדעת. בשביל לתרגל, אפשר לבקש בן משפחה או חבר קרוב  לערוך תרגול של ראיון כדי לתרגל מענה, ולקבל משוב שדרכו תוכלו לשכלל את המענה שלכם ולענות בצורה מדויקת.

 

לסיכום

ריאיון עבודה הוא מעמד מלחיץ גם בעבור מי שכבר התנסה בעבר וגם בעבור מי שרק עכשיו מתחיל את צעדיו בשוק העבודה. בשביל להגיע כמה שיותר מוכנים, רצוי כבר עכשיו לעבור על הטיפים אותם הצגנו לכם במדריך הזה, כחלק מהבנה כי הכנה מוקדמת היא הבסיס למימוש הפוטנציאל, בולטות מעל מועמדים אחרים ובהתאם לכך גם גידול משמעותי בסיכוי להתקבל למשרה נחשקת.

גלילה לראש העמוד