5 פעולות שצריך לעשות בקבלת שבת

אם אתם רוצים לקבל את השבת בדרך יהודית תוך שמירת המסורת, חשוב שתדעו שיש לא מעט פעולות אותן מבצעים יהודים בקבלת שבת. יום השבת הוא יום של מנוחה או זמן לבילוי עם המשפחה ועם אנשים שאוהבים. זה יום שבו מגישים אוכל טוב ומתחברים את השכינה, כמו גם מודים על הדברים הטובים בחיים. לקבל את השבת זה דבר חשוב שיכניס אתכם לאווירה נעימה תחושת שייכות לעם היהודי. אבל מה צריך לעשות לפני קבלת שבת? הנה חמישה דברים שכדאי לבצע.:

הדלקת נרות שבת

ביום שבת כדאי לבצע את טקס הדלקת הנרות, לכן רבים בוחרים להדליק נרות שמונחים על פמוטים. בחרו זוג פמוטים יפה ומתאים להדלקת נרות שבת. הדלקת נרות בשבת תאפשר לכם לברך על הנרות באווירה יהודית ולומר תפילה מול הנרות. נרות שבת יפים נשארים דולקים למשך כל הערב ומשרים אווירה נעימה בבית. בזמן שאתם מברכים על הנרות כדאי לומר ברכה או לבקש בקשה שחשובה לכם וכזאת שאתם רוצים שתתגשם.

כיצד בוחרים פמוטים יפים? בחניות אונליין שמוכרות מוצרי נוי לשבת תמצאו מגוון פמוטים מעוצבים כמו פמוטים מיוחדים לשבת, פמוטים לחגים ואפילו לשמחות כמו להדלקת נרות בטקס בר מצווה. בחרו פמוטים עשויים מחומרי הגלם איכותיים בעיצוב מעניין. אם אתם שומרי מסורת בחרו מוצר תחת השגחה של רב ומסורת בית חב”ד. בחירת פמוטים בעיצובים כמו במראה נקי, מודרני, עתיק יוקרתי ועוד עיצובים – הופכים את יום השבת למרהיב ונעים.

5 פעולות שצריך לעשות בקבלת שבת

אפייה חלה

אפיית חלה היא חלק בלתי נפרד מקבלת שבת ורבים בוחרים לאפות חלה כבר ביום שישי בבוקר. את החלה יש שאופים ומבצעים באמצעותה הפרשת חלה. אם אתם רוצים לעשות זאת – בדקו מה אומר המנהג ובצעו אותו על פי ההלכה. כדי לאפות חלת שבת לא צריך יותר מקמח, מים ושמרים. חפשו מתכונים קלים לאפיית חלת שבת ותוכלו להכניס את השבת עם ריח נפלא של חלה טרייה שנאפית בתנור וממתינה לרוטב דגים או בשר ורטבים משלל תבשילים אותם תכינו לכבוד שבת.

הכנת ארוחת שבת

סעודת שבת היא מצווה שנהוג לקיים – גם אם אתם זוג ללא ילדים, גם אם אתם שלושה אנשים ובוודאי במידה ואתם חלק ממשפחה מרובת ילדים! קבלת שבת נועדה לאפשר סעודה נחמדה עם המאכלים האהובים על העם היהודי החל מדגים עד עוף בשר וכל מאכל שתרצו להכין, תוך התארגנות של כל המשפחה לאירוע. הכינו ארוחת שבת לפי המסורת, התלבשו יפה עבור ארוחת השבת וצאו לאחר מכן לטיול נעים בשכונה כדי לספוג את השקט של יום שישי בערב.

קידוש

אמירת קידוש מאפשרת לקבל את השבת כמו שצריך. מדובר על הרגעים האלה בהם מברכים על כניסת השבת, אומרים כמה דברים של תפילה ונהנים מכניסת השבת עם אנשים שאוהבים. כדי לקבל בכיף את השבת הכינו שולחן שבת חגיגי עם מפה לבנה, פמוטים יפים בהם דלוקים נרות שבת, זר פרחים גדול בוואזה שתניחו על השולחן וערכו את השולחן בצלחות יפות וכוסות מרהיבות. כך השולחן יראה מזמין וחגיגי.

הדלקת נר נשמה

במידה ותרצו להדליק נר נשמה לאנשים שכבר לא נמצאים אתכם, תוכלו לעשות זאת על באמצעות רכישת נרות נשמה. את נר הנשמה מדליקים ליד החלון ושומרים כי יאיר במשך כל הלילה. באמצעות ביצוע כל הפעולות האלו תוכלו לקבל את השבת כמו שצריך, להרגיש טוב יותר ולהתחדש בכוחות עבור השבוע הקרוב.

גלילה לראש העמוד