5 סיבות שישכנעו אתכם לא לוותר על שיפוץ דירה ישנה

אם יש לכם דירה ישנה ואתם מתלבטים האם לשפץ אותה, הגעתם למקום הנכון. נכון, מדובר בפרויקט לא פשוט, אך אם נבחן את התמונה בכללותה הוא דווקא מאוד משתלם. קבלו 5 סיבות שישכנעו אתכם לא לוותר על שיפוץ דירה ישנה.

חיסכון בכסף

אנחנו מניחים שאתם מודעים לעליות המחירים בשוק הנדל"ן והאמת היא שככל שהזמן עובר, אנחנו לא רואים באופק מגמה של עצירה או ירידה במחיר. לכן, אם יש לכם דירה ישנה ואין לכם הכסף להשקיע בדירה חדשה לרכישה, שיפוץ דירה ישנה זה תהליך שיכול להשתלם לטווח רחוק. נכון, במיוחד אם מבצעים שיפוץ כולל של הדירה, לא מדובר פה על פרויקט זול במיוחד. עם זאת, אם נשווה את זה לרכישת דירה והגדלת המשכנתא, אנחנו בטוחים שמדובר בסכומים קטנים יותר. אם הדירה שלכם לא במצב קטטוני, אתם יכולים לסיים את הסיפור בסכום של בין 100-150 אלף שקל וזה בהחלט יכול להשתלם לכם.

תשואה נאה על הדירה

הכלל הוא פשוט, ככל שתשקיעו יותר בדירה שלכם, כך התשואה שתפיקו ממנה תהיה גבוהה יותר. זכרו, אנחנו מתעסקים פה בנדל"ן וסביר להניח שגם כך השווי של הדירה שלכם עולה. אבל, אם תשפצו את הדירה ותביאו אותה לסטנדרט גבוה שמקובל כיום בשוק, אנחנו בטוחים שהדירה שלכם תהיה שווה אפילו יותר, לעיתים הפער בא לידי ביטוח בעשרות אחוזים. את עלות השיפוץ תוכלו לגלם בתמחור הכללי של הבית כשתבקשו למכור אותו ואנחנו מאמינים שלכל הפחות תחזירו את ההשקעה, אם לא תעשו עליה רווח.

ניצול החלל של הדירה

יש מקרים שבהם המבנה הפנימי של הדירה פשוט כבר לא מתאים לצרכים שלנו היום. אנחנו מדברים בין השאר על המבנה הפנימי של החדרים, הגודל שלהם והחלוקה שלהם. לדוגמא, אם הילדים שלכם כבר עזבו את הקן ואין לכם צורך בדירה עם 5 או 6 חדרים, אתם יכולים לעשות שיפוץ שבמהלכו תשנו את המבנה של החדרים, תבטלו חלק מהם, תגדילו את הסלון, המטבח או פינת האוכל, תגדירו מחדש את המיקום של המטבח ועוד.

 

 

אתם הופכים את הדירה למבוקשת

אם יש לכם בראש מחשבה עתידית למכירה של הדירה, אתם צריכים לדאוג לכך שמישהו בכלל ירצה לרכוש אותה. בתוך כך, אם בדירה שלכם יש רטיבות, כתמי עובש וקילופים של צבע מהקיר, אנחנו מניחים שיהיה לכם מאוד קשה למכור אותה. גם אם תצליחו למצוא רוכשים פוטנציאליים, סביר להניח שתצטרכו להוריד במחיר על מנת לסגור עסקה. בשוק נדלן תחרותי כמו של היום אתם חייבים לעשות הכל על מנת להפוך את הדירה שלכם למבוקשת, כי בקלות הרוכשים הפוטנציאליים שלכם יוכלו למצוא דירה אחרת, במצב טוב יותר ובמחיר זהה.

לפעמים פשוט חייבים לשפץ

בואו נודה על האמת, אם הדירה שלכם ישנה מאוד והמגורים בה לא הכי ראויים, סביר להניח שאתם פשוט חייבים לשפץ ואין פה שום התלבטות. אנחנו מדברים ברוב המקרים על דירות שיש בהן תקלות מטרידות כמו נזילות סמויות בקירות, בעיות איטום, אינסטלציה ועוד. במהלך שיפוץ כולל של הבית תוכלו להחליף את מערכת האינסטלציה מצנרת ישנה מברזל לצנרת פלסטיק, לחדש את צנרת הביוב, לחדש את האיטום ועוד. כך תהפכו אותה לדירה ראויה למגורים ותוכלו להמשיך לגור בה עוד שנים רבות.

לסיכום

אין ספק ששיפוץ דירה ישנה זה פרויקט מורכב למדי, אך יש מגוון רחב של סיבות, שאת חלקן הצגנו במאמר זה, שיגרמו לכם לבצע את המהלך.

גלילה לראש העמוד