5 עובדות על אבקת חלבון

נוטלים אבקת חלבון? מתלבטים אם זה הדבר הנכון עבורכם? מרגישים שכול חבר או מכר סביבכם אשר עושה ספורט בצורה רצינית לוקח אבקת חלבון ופשוט אין לכם מושג במה מדובר? הגיע הזמן שתכירו את אבקת החלבון ואפילו הוספנו כמה עובדות שבטח לא ידעתם על אבקת החלבון.

הכירו את אבקת החלבון

כול ספורטאי אשר מבצע אימונים בתדירות גבוהה ואפילו יומיומית יודע כי כדי לשמור על השרירים שלו הוא זקוק לחלבון והדרך הכי טובה לקבל את החלבון הזה לתוך הגוף היא כמובן אבקת החלבון. בכול מיני טעמים, בכול מיני סוגים ובמגוון אדיר של חברות ומוצרים, אבקת החלבון מהווה נכס חשוב בתזונתו של כול ספורטאי כדי לשמור על אורח חיים בריא ולדאוג לשרירים שלו.

ממה עשויה אבקת חלבון?

באופן כללי אבקת חלבון יכולה להיות עשויה מגבינה, סויה או חלבון קזאין, ובכלל מכל מיני צמחים וגם מן החי. למרות שכול החומרים הללו מספקים כמות חלבון מספקת, לעיתים ישנה משמעות לחומרים מהם אבקת החלבון עשויה, כך שיכול להיות שעבור אחד תתאים אבקת חלבון העשויה מביצה או מקזאין, ועבור אחרים ריכוז הביצה יהיה צריך להיות נמוך יותר. מומלץ להעמיק קריאה או להתייעץ עם איש מקצוע כאשר תיגשו אתם לבחור את האבקה שמתאימה לכם.

 

5 עובדות על אבקת חלבון

 

אבקת חלבון מסייעת לשרירים

כנראה שאם אתם צורכים אבקת חלבון אתם עושים זאת על מנת לחזק את השרירים שלכם כחלק מתוכנית אימונים מובנית שבנה לכם איש מקצוע. אכן המטרה של אבקות החלבון הוא להוסיף עוד חלבונים לגוף מתוך הבנה כי מדובר בחומר מאוד חשוב לבניית השרירים ולשמירה עליהם. בעוד אימון עצים כביכול פוגע בשרירים, החלבון הוא זה שבונה אותם ומשקם אותם מחדש ועל כן, כאשר משקיעים מאוד באימון, דרוש הרבה חלבון כדי לשקם את השרירים.

אבקת חלבון יכולה להיות כשרה

בדומה לכול מאכל או מזון אחר אשר קיים כיום, גם אבקות חלבון, אולי אפילו למרבה ההפתעה, יכולות להיות כשרות. כאשר אתם ניגשים לבחור אבקת חלבון, באם אתם אוכלים אוכל כשר בלבד, דעו כי אתם יכולים למצוא אבקת חלבון שתתאים לכשרות שלכם ואפילו שתהיה טעימה לכם.

אבקת חלבון מגיעה במגוון טעמים

סביר כי הביטוי אבקת חלבון מעלה לכם קונוטציה לחלב, אך לאבקת חלבון כלל לא צריך להיות טעם של חלב ואפילו ההפך הוא הנכון. כיום, לאור העובדה כי אנשים רבים צורכים אבקות חלבון בתדירות גבוהה מאוד, אבקות חלבון מיוצרות במגוון רחב של טעמים כך שכול אחד יכול להתחבר לטעם מסוים ולבחור לצרוך בעיקר אותו. בין הטעמים ניתן למצוא אבקות בטעם שוקולד, תות ועוד טעמים רבים.

אבקת חלבון מכילה חומצת אמינו

כיום, כמעט כול אבקות החלבון מכילות חומצות אמינו אשר הן אלו שבונות את השרירים ומסייעות לשקם אותם לאחר האימון. לאור העובדה כי בעיקרון גוף האדם לא יכול לפרק את חומצות האמינו, כאשר הן נכנסות לגוף דרך אבקת חלבון הן יעילות מאוד בבניית השרירים ובחיזוקם ועל כן, אם הן אינן נמצאות בתוך האבקה לרוב יומלץ למתאמן ליטול תוסף אשר מכיל אותן בנוסף.

דווקא משום שהשוק מציע מגוון רחב של אבקות חלבון, כדאי להתייעץ בהחלטה איזו מהן לקחת וכיצד לשלב אותה בצורה נכונה, עם איש מקצוע. זכרו כי מדובר בשרירים שלכם ובגוף שלכם ואתם רוצים את הכי טוב עבורו כך שתסייעו לא וכמובן, שלא תזיקו לו בגלל חוסר ודאות.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

 

גלילה לראש העמוד