3 עובדות מעניינות על מנורת המלח שכולנו מכירים

היכרות עם המאפיינים השונים של מנורת מלח היא הדרך הכי טובה לשלב אותה בחלל הפנים, באופן שיאפשר לנו להפיק מתוכה גם יתרונות בריאותיים וגם יתרונות דקורטיביים ועיצוביים. אז מה ההבדל דין סוגים שונים של מנורות מלח ואיך בוחרים את הדגם הרלוונטי לנו? קבלו את המדריך המלא.

מנורת מלח היא כידוע אביזר עיצובי יפהפה ובעל יתרונות מיוחדים שמתאימים למגוון רחב של שימושים. עם זאת, נדמה שהמון אנשים לא מכירים לעומק את המאפיינים של חדרי מלח ושל מנורות מלח. כפועל יוצא מכך, דווקא גברים או נשים בגילאים שונים שיכולים וצריכים ליהנות מהיתרונות של מנורת מלח עלולים לפספס את ההזדמנות.

הבדלים בין סוגים שונים של מנורות מלח

לפני שנכנסים אל עובי הקורה ומצביעים על מאפיינים שמשותפים לכל סוגי מנורות המלח וחדרי המלח, כדאי להתחיל דווקא בהבדלים בין הדגמים השונים. על קצה המזלג, ניתן להזכיר הבדלים בין מנורות מלח מבחינת גודל, עיצוב ומחיר. כמו כן, לא כל מנורות המלח מיוצרות על ידי אותם יצרנים. אם רוצים לבחור מנורת מלח איכותית ולהפיק ממנה גם תועלת בריאותית וגם ערך מוסף דקורטיבי, חשוב לדעת איך לעשות את זה.

 

האם ידעתם שמנורת המלח היא טיפולית?

העובדה הכי מעניינת על מנורת מלח היא שמדובר באביזר טיפולי. המשמעות של אביזר מן הסוג הזה היא שניתן ליהנות מהיתרונות של מנורת מלח גם בצורה פאסיבית לחלוטין. לא צריך לעשות כלום על מנת לתת למנורת המלח להתפשט בחדר, לספוח את הנוזלים ולפעול כטיפול משלים במערכת הנשימה.

עם הזמן, רואים את התוצאות גם בצורה טבעית. מנורת המלח היא טיפולית באופן שעולה בקנה אחד עם הצרכים של גברים ונשים בגילים שונים ולעיתים היא גם הפתרון היחיד לילדים ותינוקות שמשתעלים. משום שמנורת המלח זמינה ולא צריך מרשם או הנחיות מיוחדות כדי להשתמש בה, היא מאוד זמינה ומומלצת.

האם ידעתם שמנורת המלח משפרת את איכות השינה?

עוד טעות נפוצה היא לחשוב על מנורת המלח רק בהקשר של טיפול בבעיות נשימה או שיעולים. אבל לצד הסגולות הללו של מנורות מלח, לא רבים יודעים שהן משפרות את איכות השינה. השיפור באיכות השינה מאוד משמעותי בכל הגילאים, כי יש לזה השפעה לאחר מכן על התפקוד בעבודה, בלימודים או בחיים האישיים.

הדרך שבה מנורת המלח משפרת את איכות השינה קשורה לאופן הפעולה שלה. בתוך גביש המלח שאותו רואים חוצבים מקום פנימי ייעודי, שאליו מחדירים נורת ליבון שמפיצה אור רחב. במקביל, הנורה מחממת את המלח שנמצא לידה. חימום הגביש אחראי על פיזור של היונים השליליים ועל רסס המלח העדין, מה שמומלץ מאוד לבעיות נשימה וכאמור גם לשיפור באיכות השינה.

האם ידעתם שאפשר לשים מנורת מלח במשרד?

ההצלחה של מנורת מלח נובעת מהאופן שבו משתמשים בה כאביזר טיפולי בחדרי שינה ובחדרי ילדים. עם זאת, כיום ברור שניתן ליהנות מהיתרונות של מנורת מלח גם במשרד – בעיקר בהקשר של התמודדות עם חיידקים ולשיפור ההיגיינה.

מנורת מלח מנקה את האוויר מחיידקים והיא עושה את זה בצורה אלגנטית. בניגוד לאביזרים אחרים שמייצרים רעש או מחייבים הוצאות גבוהות על אוורור ועל סינון האוויר, המנורה משתלבת במשרד באופן מידי. מהרגע שבו מפעילים את מנורת המלח, גם למשל במהלך היום ולא רק כאשר יש חושך, היא משרה את האווירה הנעימה. לאחר מכן, המנורה משפיעה לטובה על העובדים ומומלצת לגברים ונשים בכל הגילים.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

גלילה לראש העמוד