5 דרכים שבהן פועל מרכז גרנות למען החברה הישראלית

מרכז גרנות הינו ארגון ותיק בעל מוניטין נרחב, הפועל במטרה לשפר את איכות החיים של תושבי ארץ ישראל, לקדם את השיח התקשורתי ולקרבו ולחיזוק האוכלוסיות בחברה הישראלית. אלו רק שבריר מהפעולות שעושה הארגון עבור החברה. במאמר זה נציג חמש פעילויות שמרכז גרנות מבצע עבור החברה הישראלית.

5 דרכים שבהן פועל מרכז גרנות למען החברה הישראלית

מרכז גרנות פועל בדרכים שונות למען החברה הישראלית. במאמר זה נציג חמש דרכים וחמש פעולות אותן נוקט הארגון, במטרה לשיפור, חיזוק וקידום החברה הישראלית והקהילות השונות אשר חיות בה.

1. מרכז גרנות למען חיזוק היחסים והתקשרות בחברה

מרכז גרנות משקיע את מיטב מאמציו בשיפור היחסים והתקשורת בישראל. הבעיה המרכזית כיום הינה התקשורת האגרסיבית והאלימה, המשפיעה ישירות על השיח החברתי ומובילה לחוסר הקשבה לאחר. מרכז גרנות פועל למען שינוי התקשורת בעזרת דיאלוג בונה בין אנשים מרקעים שונים, במטרה ששיפור התקשורת יתפשט בהמשך לשאר החברה. חטיבת היחסים והתקשורת במרכז גרנות מבצעת פעילויות סדנאות, ימי עיון ופרסום מאמרים על נושאי יחסים ותקשורת במטרה לפתח שיח קשוב, סובלני ופתוח ולהוביל לקבלת דעות שונות. חטיבת היחסים והתקשורת מתעסקת גם בפרסום מידע ומאמרים על נושאים חברתיים רבים, כולל חילוקי דעות ופערים כלכליים וחינוך.

 

 

2. הכשרת מטפלים במרכז גרנות

חטיבת הכשרת המטפלים בעמותת מרכז גרנות פועלת על מנת לספק אנשי מקצוע המסוגלים לסייע, לטפל ולקדם את שוני האוכלוסיות בקהילה ואת הקשיים של חברי הקהילות. הכשרת המטפלים מתבצעת על ידי אנשי מקצוע מתחומי הפסיכולוגיה, מדעי החברה ומדעי ההתנהגות, ומטרתה להביא להבנה מעמיקה של המניעים האנושיים להתנהגות, בין אם מדובר בהתנהגות פיזית או בהתנהגות מילולית. המטפלים המוכשרים מסייעים בתחומי הפעילות השונים של המרכז, מתנדבים, חונכים ומארגנים פעילויות. בנוסף, החטיבה פועל למען פיתוח אחריות חברתית, שיפור איכות התקשורת והשיח החברתי, גישור על קונפליקטים ויישוב סכסוכים בדרכי נועם וללא אלימות.

3. חינוך וטיפוח דור העתיד במרכז גרנות

חינוך וטיפוח דור העתיד הינו הליך חיוני במטרה לפתח ערכים בקרב נערים וצעירים. נתינה משמעותה התנדבות, תרומה והשפעה. פעילות חטיבת דור העתיד במרכז גרנות כוללת ימי התנדבות מאורגנים, החל מביקורים בבתי חולים ובתי קשישים, סיוע לעמותות למען נכים ומוגבלים ועד לפעילויות נוספות. במוסף, מבוצעות סדנאות אודיו ווידאו במטרה לעזור להורים לתקשר ביעילות ובנעימות עם ילדיהם המתבגרים.

4.  ייעוץ בנושאי זוגיות ואהבה במרכז גרנות

פעולה נוספת שמבצע מרכז גרנות הינה קידום מערכות יחסים וזוגיות דרך סדנאות והדרכה אישית. צוות המטפלים המיומן של הארגון מספק עזרה לאנשים במציאת הזוגיות המתאימה להם ובהתמודדות עם קשיים זוגיים שהם חווים. המדריכים המיומנים יוצרים תוכן מותאם אישית בכתב או בווידאו בכדי לעזור לזוגות ולאנשים החפצים בקיום בזוגיות חמה ותומכת.

5. לקיחת אחריות חברתית במרכז גרנות

מרכז גרנות פועל לקידום חברה בריאה וסובלנית בישראל דרך לקיחת אחריות חברתית. המרכז עוסק בקידום תהליכים חברתיים ויישום של הקשבה, אמפתיה, גישור ותקשורת לא אלימה. הארגון מציע תמיכה אישית וסדנאות זוגיות ומקדם שיתוף פעולה, יוזמות חברתיות ופעילות קהילתית. חטיבת האחריות החברתית פועלת לקידום חברה טובה בישראל וללקיחת אחריות משותפת על ידי החברה.

לסיכום – על ארגון "מרכז גרנות"

ארגון מרכז גרנות פועל במטרה לייצר ערבות הדדית בקרב החברה הישראלית. בתפיסה שלו, עזרה ותמיכה נדרשת לאוכלוסיות השונות והמרוחקות בארץ תוביל לשיפור מצבם הפיזי, הרוחני והנפשי, ובכך יאפשר להם לפתח רצון ומניע לפעול לטובת יצירת ערבות הדדית ושיפור איכות החיים של אזרחי המדינה והאוכלוסיות השונות.

גלילה לראש העמוד