10 עובדות מגניבות על ארצות הברית

ארצות הברית

ארצות הברית, כמה עצומה המדינה הידועה בשמותיה ברבים, ביניהם "ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות". ארצות הברית היא ארץ ענקית המכילה 50 מדינות ורפובליקה אחת. המקום הנפלא שהוכרז כמדינה ב4 ביולי 1776 – הפך עם השנים למעצמה גדולה ומשפיעה, בה מתקבלות ההחלטות החשובות בעולם. בכך הפכה ארה"ב ליעד מרהיב אליו מגיעים מילוני מבקרים מכל רחבי העולם.

מדינות בארה"ב וערים גדולות שנמצאות בתוכה מספקות אטרקציות שלא ניתן לראות בשום מקום אחר. טיול למקום יאפשרו לימוד אנגלית בקלות, כמו גם הכרות עם תרבויות חדשות, שפות שונות, מוזיאונים מעניינים, חופים, אנשים צבעוניים, שמורות טבע ודרכים שנחשבות היפות בתבל!

אבל מלבד היות ארצות הברית יעד נחשק לטיול או מגורים, מה כדאי לדעת על ארה"ב? הנה 10 עובדות מגניבות:

שטח ענק ואוכלוסייה עצומה

שטחה של ארצות הברית הוא 9.83 מיליון קילומטרים והוא מכיל כמות תושבים עצומה. נכון לשנת 2017 נאמד מספר התושבים במקום על 325 מיליון תושבים, בעוד שמדובר במגוון אתני בו מגוון רחב של מהגרים, כמו גם תושבים ותיקים.

מחנות קיץ בארה"ב

בשל העובדה שרבים לומדים את השפה האנגלית משהייה ממושכת בארצות הברית, ישנן במדינה מגוון מחנות קיץ לישראלים ובני נוער. מתעניינים? הירשמו למחנה קיץ של   CAMP ותוכלו להכיר את המדינה בצורה טובה יותר, לעבוד על כישורי השפה שלכם ולטייל במגוון אתרים, אטרקציות ויעדים שווים בארה"ב.

מחנות קיץ בארה"ב

כלכלה ותוצר מקומי

ארצות הברית נחשבת מבין מהעצמות הכלכליות הגדולות בעולם והיא מייצרת תוצרים מקומיים בסכומים של 17 טריליון דולר!

הוצאות

אפרופו כלכלה, עובדה מדהימה היא כי כל אמריקאי אוחז ביותר מחמישה כרטיסי אשראי. בכך נמדדים חובות התושבים לחברות האשראי בטריליוני דולרים בשנה…

שפות

בארצות הברית מדברים יותר שפות מאשר בכל העולם כולו, כאשר מדובר על יותר מ 800 שפות שונות. העובדה נקבעה באמצעות בדיקה שנעשתה בעיר ניו יורק שנחשבת אחד המקומות התוססים בעולם. בכך חשוב לציין, כי ארצות הבית היא מדינה שמכילה כמות ענקית של מהגרים. לכן ריבוי השפות הפך לכה רחב.

כמות מלונות עצומה

בלאס ואגס, אחת הערים הגדולות ביותר בין ערי מדינת נבדה, ישנה כמות עצומה של מלונות. בחישוב שנעשה בשנת 2017 נמצא כי מי שירצה ללון בכל המלונות שבעיר, יצטרך לחיות 288 שנים. נוסף לכך, לאס וגאס נחשבת המקום המואר ביותר בעולם וזאת ממבט לוויני על כדור הארץ.

בניינים גבוהים במיוחד

בארה"ב ישנם הבניינים הגבוהים בעולם, כמו גם בניינים מרשימים ורחבי ידיים. אחד האסונות הקשים שפקדו את ארצות הברית היא נפילת מגדלי התאומים, מגדלים בני 110 קומות, אשר בשנת 2011 הותקפו על ידי טרוריסטים. כיום אפשר לחזות במקום בשתי אלומות אור אדירות שנמשכות כלפי מעלה. אלומות אלה מסמלות את האסון. דוגמאות נוספות למבנים אדירים, ניתן למצוא בעיר בוסטון בה אפשר למצוא בניין שמשנה את צבעו על פי התחזית, ובעיר ניו יורק, לה בניין מזויף ללא חדרים ששימש עבור אוורר ותחזוקת הרכבת התחתית.

ארצות הברית

שדרות הכוכבים

אחד מהאתרים המפורסמים בעולם הוא אתר Hollywood forever הידוע כבית קברות בו קבורים מרבית כוכבי הקולנוע האמריקאיים. אחד הקברים שייכים לשחקן היהודי שדיבב את דמותו של "באגס באני", הארנב המפורסם ביותר בעולם! על מצבתו של המדובב שנפטר בשנת 1,909 כתובות המילים הידועות "that all folks " אותן הייתה אומרת דמותו של הארנב בסוף כל פרק.

הגרנד קניון

אחד מאתרי הטבע המרהיבים בעולם הוא הגרנד קניון שנמצא בנהר קולורדו שבמדינת אריזונה. אורכו של הגרנד קניון  446 קילומטרים, רוחבו מגיע ל 28.8 קילומטרים ועומקו 1,857 מטרים! כך שגם אם כל אוכלוסיית העולם תכנס לתוכו, הוא עדיין לא יתמלא…

אלסקה

בשנת 1867 ארצות הברית רכשה את מדינת אלסקה מרוסיה בסכום של 7.2 מיליון דולרים. המדינה, שנחשבה חסרת ערך משום שהיא מושלגת וקרה במיוחד, מייצרת כיום סחורות בסכומים של 45 מיליון דולרים! מה שמוכיח כי  ארה"ב היא אכן המדינה המפתיעה, החכמה והחזקה ביותר בעולם.

גלילה לראש העמוד