5 עובדות מעניינות על עמותת עם אחד

אחד הדברים המדהימים במדינת ישראל זוהי כמות האזרחים בעלי הלב החם והטוב ששמחים לעזור לאנשים שנזקקים לכך. אנשים מתנדבים לעזרה בהתארגנויות פרטיות או בעמותות. אחת העמותות שחרטה על דגלה את ערכי העזרה לזולת היא עמותת עם אחד, שמפעילה מספר מערכים לצורך עזרה לנזקקים, בני נוער, חיילים בודדים ועוד. רוצים לדעת כמה עובדות מעניינות על עמותת עם אחד? ריכזנו לכם חמש נבחרות ממש כאן.

1. העמותה הוקמה ב-2010 על ידי קבוצת מתנדבים

בשנת 2010 מספר אזרחים טובי לב החליטו שהם רוצים להקים מערך נרחב יותר בכדי לסייע לקבוצות מוחלשות באוכלוסייה בתחומים שונים, כגון השגת מזון, הפגת בדידות, תמיכה נפשית ועוד. על כן הם החליטו להתאגד יחדיו ולפתוח עמותה שתוכל לרכז תחתיה את כל הפעילויות הללו. כך הוקמה לה עמותת עם אחד, שרוצה לאחד בין כל האזרחים במדינה, ללא הבדל דת, גזע, מין וגיל. מדובר ביוזמה מרגשת של מספר אנשים בודדים שגדלה וצמחה לאורך השנים עד שהפכה להיות מה שהיא היום, עמותה בה עובדים עשרות מתנדבים ששמחים לבוא ולעזור לכל מי שזקוק לכך. מדובר ביוזמה שמראה כמה אנשים שחולמים על משהו יכולים להפוך אותו לדבר שתורם לאנשים רבים מסביבם.

2. העמותה מחלקת סלי מזון לנזקקים

אחד המערכים החשובים ביותר של עמותת עם אחד היא חלוקת סלי מזון ותלושי מזון לאנשים שאין להם אפשרות לממן זאת בעצמם. הפעילות קיימת בפריסה ארצית ועוזרת להרבה מאוד משפחות שקשה להן לשרוד. מתנדבים מטעם העמותה אורזים את המזון ומחלקים אותו בין הבתים השונים. בין האנשים שמקבלים סלים אלה ניתן למצוא ניצולי שואה, משפחות מתחת לקו העוני ועוד. מפעילות זו מרוויחות מאות משפחות שאילולא התרומה לא היו יודעות מאיפה למצוא את הארוחה הבאה שלהן.

 

 

3. העמותה מפעילה מוקד סיוע ארצי טלפוני

לעמותה יש מוקד סיוע טלפוני אליו ניתן להתקשר בכדי לקבל כל עזרה שהיא. אם אתם מרגישים שאתם במצוקה וזקוקים לעזרה, או שאתם מכירים משפחה קשת יום שזקוקה לתרומה כלשהי- מוזמנים לפנות אל המוקד של העמותה, שם נציג ייקח מכם את כל הפרטים וישמור איתכם על קשר. המתנדבים מטעם העמותה יעשו ככל שביכולתם כדי לסייע לכל מי שפונה אליהם לעזרה.

4. העמותה תומכת בנוער במצוקה

אחת מהפעילויות של העמותה היא פעילויות חינוכיות לנוער במצוקה. יש צוות מקצועי של מתנדבים שמקדם תוכניות שונות לצורך מניעת אלימות ופגיעה אצל בני נוער שמגיעים ממשפחות קשות או שעוסקים בפעילויות שמסכנות אותם. במסגרת התוכניות הללו המתנדבים מעניקים סיוע במקרים של התמכרות לסמים, אלימות בין בני נוער, דיכאון וחרדה בקרב צעירים ועוד. המתנדבים מעניקים ייעוץ ותמיכה לבני הנוער שזקוקים לכך, וגם מפנים לגורם מקצועי מוסמך אחר במידה ויש צורך לכך.

5. העמותה שמחה לקבל מתנדבים בכל עת

מה שעוזר לעמותה להמשיך לפעול הוא התרומות של אנשים והמתנדבים שמגיעים להשקיע מזמנם הפנוי בתוכניות השונות. על כן העמותה שמחה לקבל פניות מכל מתנדב או מתנדבת שמרגישים שהם יכולים לתרום בעשייה של העמותה. זה יכול להיות בכל אחד מהמערכים ובכל כמות של זמן- העמותה תמיד שמחה לצרף אנשים טובי לב חדשים לשורותיה.

לסיכום

אחרי שהכרתם את העמותה דרך העובדות שסיפרנו, אתם בטח מבינים שעמותה זו היא עמותה ששמה לעצמה למטרה לעזור ולסייע לכל אחד בכל מצב. העמותה אוספת תרומות לצורך המשך פעולותיה ואתם מוזמנים לעזור להם בכך.

גלילה לראש העמוד