5 עובדות על עמותת עזר מציון

נוף ההתנדבות בארץ מעניין למדי. חלק בולט בכך ומעניין בפני עצמו, מספקת עמותה מיוחדת בשם עזר מציון. לפניכם 5 עובדות על עמותה זו, אשר חלקן בוודאי יחדש לכם.

פתיח קצר וממשיכים

ראשית, כמה מילים בכדי להציג את העמותה. עמותת עזר מציון הוקמה בשנת 1979. התמחותה המיוחדת, היא הגשת סיוע פרא-רפואי לחולים ומוגבלים. עמותת עזר מציון עושה זאת במגוון אופנים, כגון השאלת ציוד רפואי מסוגים שונים בחינם. ניתן לספר הרבה על מה שהעמותה עושה בשוטף, אך כאמור, הפעם נתמקד באופן מיוחד בחמש עובדות מעניינות לגביה:

היקף הפעילות המרשים

עזר מציון היא בעלת פעילות רחבה באופן מפתיע. וודאי ביחס לרוב העמותות שפועלות בארץ. למעשה, פעילות העמותה רחבה כל כך בשלב זה, שהיא זקוקה לבניין רב-קומות בבני ברק בכדי להתנהל ממנו. עוד כמה עובדות מעניינות מבחינת היקף הפעילות, הן: כ-30,000 מתנדבים, כ-10,000 עובדים, 40 סניפים ומוקדי פעילות ונוכחות בכ-25 ערים בארץ!

מאגר מיוחד במינו

עמותת עזר מציון מפעילה מאגר מיוחד במינו של תרומות, מאז שנת 1998 – מאגר תרומות מח עצם. המאגר מקבל תרומות באופן שוטף, באמצעות שת"פ עם הצבא ובאמצעות ימי תרומה מיוחדים שהעמותה יוזמת. התרומות מיועדות להשתלת מח עצם, שהוא הליך רפואי חיוני ומציל חיים. בשלב זה, המאגר של עזר מציון גדול ומתקדם כל כך, שהוא נחשב לבין הגדולים מסוגו בעולם!

 

 

פרסים ואותות הוקרה

עמותת עזר מציון זכתה בלא מעט פרסים וכן באותות הוקרה שונים. בין השאר, היא קיבלה בשנת 2008 פרס ישראל בתחום מפעל חיים, על תרומתה המיוחדת לחברה ולמדינה. בנוסף לכך, העמותה קיבלה

  • פרס נשיא המדינה על שירות יוצא-דופן לציבור הקשישים והחולים בישראל לשנת 1991.
  • פרס שר הדתות (1997) ופרס שר הבריאות (1995, 1997).
  • אות "מגן הילד" ואות "מגן קידום ההתנדבות בישראל" מטעם ראש הממשלה, בשנת 1995 ובשנת 2000.
  • אות הוקרה מטעם משרד העבודה והרווחה (2003) ואות הוקרה על סיוע לתושבי הצפון במלחמת לבנון השנייה (2006).

דרכי התנדבות מיוחדות

במסגרת פעילותה הרחבה, עזר מציון מסתמכת כמובן רבות על מתנדבים. מה שלא כולם יודעים, הוא שניתן להתנדב בעמותה גם בכמה דרכים יוצאות דופן. לדוגמה:

  • נהיגה – ניתן להתנדב לביצוע הסעות באמצעות אמבולנס או באמצעות רכב פרטי.
  • בישול – נהנים לבשל? אז תוכלו לבשל ארוחות ולאפות עוגות, למשפחות של חולים שעזר מציון מסייעת להן.
  • התנדבות תלמידים – תלמידי בית ספר שמעוניינים להתנדב, יכולים לעשות זאת אצל עזר מציון ובשיתוף משרד החינוך. זאת, הן כיחידים והן באופן התנדבות מיוחד עבור זוגות תלמידים.
  • התנדבות בבתי חולים – העמותה מאפשרת גם להתנדב בכדי לעזור לה, במסגרת בתי חולים. כך ניתן לסייע לא רק לחולים עצמם, אלא גם למשפחותיהם ואף לצוות הרפואי.

מניעה עדיפה על טיפול

לעמותה ישנה פעילות מיוחדת, אשר משלימה את שאר פעילויותיה. בעוד רוב הפעילויות נועדו לסייע לאנשים במצבי מצוקה קיימים, מה לגבי מניעת מצבים אלה מראש? ובכן, בכך בדיוק עוסקת הפעילות של קידום בריאות בגיל השלישי. עמותת עזר מציון מעבירה למבוגרים סדנאות שונות, אשר מסייעות לשפר את מצבם ולמנוע מצבי מחלה, תאונה ומצוקה מסוגים שונים. הסדנאות עשויות להיות למשל בנושאים כגון שימוש בטוח בתרופות, תזונה בריאה, פעילות ספורטיבית שמשפרת את מצב הגוף ואת מצב הרוח, דרכים למניעת תאונות בבית, התמודדות עם הפרעות שינה למיניהן וכן דרכים לשפר את המצב הקוגניטיבי. כמו כן, במסגרת זו מבוצעות בדיקות שונות, בהן בדיקת ראייה, בדיקת שמיעה ובדיקת שיווי משקל.

לסיכום

אכן, זו היא ללא ספק עמותה מיוחדת במינה. מחפשים לתרום? להתנדב? אז כעת יש לכם עוד כתובת אחת ומעולה עבור מטרות אלה.

גלילה לראש העמוד