5 עובדות שלא ידעתם על מכוניות

אם אתם מתעניינים ברכבים או סתם עומדים לרכוש רכב חדש, אנחנו בטוחים שהמאמר הזה יעניין אתכם. קבלו 5 עובדות שלא ידעתם על מכוניות.

כל מכונית עוברת מבחן ריסוק

הסתכלו על המכונית שלכם, כמה היא יפה נכון? עכשיו חשוב שתדעו שכל מכונית עוברת מבחני ריסוק לפני שהיא יוצאת לשיווק בחברות המשווקות. לפני הכול, נענה על השאלה מה זה מבחן ריסוק. רמת הבטיחות של הרכב נקבעת על פי מגוון רחב של פרמטרים. הציון של הרכב מוגדר לפי כוכבים מאחת עד חמש, כאשר רכב בעל חמישה כוכבים הוא הרכב הבטוח ביותר.

אז מה זה אומר בפועל? כן, מה שאתם שומעים, כל מכונית עוברת מבחני ריסוק על מנת לוודא מראש שהיא עומדת בתנאי הבטיחות הקשיחים ביותר. נכון, עבורנו זה נשמע אבסורדי ואנחנו לא מבינים איך אפשר לרסק פריט יקר שכזה, אך האמינו לנו שזה לטובתנו ולטובת הבטיחות האישית שלנו. בזכות מבחני הריסוק אתם יכולים להיות בטוחים שהרכב ישמור עליכם, ככל שניתן כמובן, בזמן תאונה קשה.

התכוננו למכונית ללא נהג

דמיינו לעצמכם שאתם נכנסים לרכב והוא לוקח אתכם בעצמו לאן שאתם צריכים. האמת היא שלא ירחק היום שזה יקרה ומחקרים אפילו מעידים על כך שמכוניות עצמאיות הן מכוניות ידידותיות יותר לסביבה. בנוסף, מדובר במכוניות שישפרו באורח פלא את זרימת התנועה בכבישים וימנעו פקקים ועומסים מיותרים. המכוניות הללו ידעו גם להחנות את הרכב בצורה המקצועית והבטוחה ביותר, כך שהן יגרמו גם לפחות תאונות דרכים לא רצויות.

 

 

המכונית הנמכרת ביותר בהיסטוריה היא טויוטה קורולה

אם אתם מחפשים את הרכב הבא שלכם ומתלבטים איזה לקנות, העובדה הבאה עשויה לעניין אתכם מאד. טויוטה קורולה היא המכונית הנמכרת ביותר בהיסטוריה ונחשבת לפופולרית ביותר בקרב לקוחות. למעשה, בכל 40 שניות נמכרת טויוטה קורולה איפה שהוא בעולם, נתון פשוט מטורף. זו בדיוק הסיבה שלקוחות שמחפשים טויוטה קורולה ביד 2 פשוט קונים את הרכב הזה ומוכנים להציע כל סכום, אפילו אם מדובר בתשלום הרבה מעבר למחירון. לקוחות מציינים באותו הקשר שכשהם מתקשרים למוכר הוא מכניס אותם לרשימת המתנה של עוד עשרה אנשים שעומדים בתור כדי לרכוש את הרכב הזה.

כריות האוויר נפתחות במהירות של 0.03 שניות

ידעתם שכריות האוויר ברכב נפתחות במהירות מטורפת של 0.03 שניות? זה כמובן נועד על מנת למנוע פגיעות ראש קשות בתאונות חזיתיות או בהתהפכות. הנתון הזה כל כך מטורף והנה עוד השווה שתעזור לכם להבין עד כמה. מצמוץ העיניים שלנו ארוך פי  4 מהזמן הזה, כלומר בזמן שאתם ממצמצים פעם אחת כריות האוויר יכולות להיפתח ארבע פעמים. בהזדמנות זו חשוב לציין כמובן שכריות האוויר מצילות חיים ואתם צריכים לוודא כל הזמן שהן פעילות ברכב שלכם.

את בקרת השיוט המציא אדם עיוור

בקרת השיוט היא טכנולוגיה שבאמצעותה הרכב שולט על עוצמת המהירות שלו בהתאם לתנועה מסביב. אתם מגדירים את המהירות שאתם רוצים שהרכב ייסע בה והוא יקפיד על המהירות הזו, אלא אם כן יש רכב מלפנים כמובן. מדובר בטכנולוגיה מתקדמת מאד ששינתה את חוויית המשתמש של הנהגים בשנים האחרונות. את הטכנולוגיה הזו המציא לא פחות מאשר אדם עיוור שביקש למצוא מענה לליקוי הראייה שלו, והאמת שזה תפס ביג טיים.

לסיכום

במאמר זה הצגנו כמה עובדות מענייניות מאד על רכבים ואנחנו בטוחים שבפעם הבאה שתרכשו רכב, תחשבו על העובדות המסקרנות הללו.

גלילה לראש העמוד